Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a baja anyámnak velem?

Mi a baja anyámnak velem?

Figyelt kérdés
Tegnap este 10-kor, azelőtti nap fél 10-kor jöttem haza. Mondtam, hogy hova megyek, és hogy nem érek csak 10-kor majd haza. 2 volt osztálytársammal voltam, akiket lassan 12 éve ismerek ( óvodás korom óta, anyum is ismeri őket ) nem vittem telefont magammal, mert nem volt hová tennem és egyébként sem akartam vinni, mire pedig mentem volna a szobámba anyám mindkét nap leordibált. Szeptemberben leszek 15, öcsém 12 éves, ő 9-re ért haza, de vele is ordibált. Nem vagyunk olyanok, mint a mai fiatalok (értsd: piálás, drog, stb ) mégis ezt kapjuk. Mi lehet az oka? Mit tegyek? :(

2014. jún. 23. 21:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Én egy kis faluból költöztem a városba. Önállóan élek itt már 10 éve, egy ideje már a férjemmel, szóval bőven felnőtt vagyok már. Mégis egy rossz szavam sem volt, amikor egyik hétvégét otthon töltöttem és apukám is, anyukám is azt javasolta, hogy ha későig szeretnék a barátnőmnél maradni este, akkor apukám inkább eljön értem autóval, de ne sétáljak haza egyedül a faluban 10 óra után. Megjegyzem 30 éves vagyok és ahelyett, hogy felhúztam volna magam ezen, inkább megértettem az aggodalmukat.

Te pedig még csak 14 vagy... Telefon nélkül..

2014. jún. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Bírom a kis tizenéveseket, hogy "nem piálok, nem drogozok, jó a sulis átlagom" stb stb, és ezért már teljes szabadságot várnak. Én 21 éves lány vagyok Pesten, és az sose fordulna elő nálam, hogy nem viszek telefont, mert akkor én is kapnék a fejemre nem is kicsit. (sőt, anyukám el sem enged a mobilom nélkül) Illetve az autós dolog az nálunk is működik este 10 után, és mégse hisztizek, hogy gáz lenne. Manapság már a huszonévesek is óvatosak akármennyire falu vagy város az ahol buliznak, mivel BÁRMI megtörténhet sajnos. (a buliban is és a hazaúton is) :( És csak megjegyezném, hogy nem kéne általánosítani, hogy a mai fiatalok piálnak meg drogoznak agyba főbe...csak az ostobább réteg issza magát filmszakadásig és drogozza be magát. Avval egyetértek, hogy egy 15 éves lánynak nem kéne kint maradnia este 8 után, vagy ha igen, akkor a szülők valamelyike menjen érte.
2014. jún. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Telefont igazán vihettél volna magaddal.

A többi rendbe van: nyári szünet,későn sötétedik,szabadság stb. De anyud akkor is tudjon el érni bármi van.

2014. jún. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Sajnos én értem nem jönnek, apukám hajnalig dolgozik, anyámat meg ahogy ismerem, nem sétálna ki értem vagy jönne elém autóval. Köszi a válaszokat!
2014. jún. 24. 12:01
 15/16 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy addig is kimehetsz. Régen én se értettem, hogy mi a francért ordibálnak velem ha későn érek haza, még 16, 17 évesen is, de így 21 éves fejjel már egészen máshogy látom. Akármi történhet veled, meglát egy nyomorult csöves, megerőszakol, jönnek a szervkereskedő, meglátnak az utcán "ott egy fiatal, életerős lány, kapkodjuk ki a szerveit" azt már meg is ölnek... és most nem hülyeségeket beszélek, mert ezek sajnos mindennapos dolgok ebben a rektes világban. Rohadtul vigyázni kell magadra, főleg éjszaka. Ha ezek nem is történnek meg (és ne is történjenek!), de jön egy kisebb "brazil" banda, azt jól megvernek, mert ez a szórakozásuk.
2014. jún. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Nekem 14 évesen BŐVEN haza kellett érnemérnek sötétedés előtt. Nyáron 7-ig télen 5-ig engedtek el barátnőkkel kizárólag tanulás után. És ez nem volt olyan rég. Most 17 vagyok. Idén kezdtem bulikba járkálni későn hazaérni.Tehát szerintem egy ekkora kislánynak 8-ig lenne szabad elengedve lennie.
2016. nov. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!