Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Még legyek hálás az alkoholist...

Még legyek hálás az alkoholista apámnak, hogy ad enni, és van hol lakom? X

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom, iszik! Haza jön, iszik veszekszik anyámmal velem, és tiszta ideg a gyomrom mikor haza jön!

Régen mik kicsi voltam, meg is vert, pedig nem voltam rissz, csam oda mentem hozzá mikor tvzett és részeg volt és nem hagytam békén! (talán egy kisgyerek vágyik a szeretetre az apjától is, nem csak az anyjától!)

E sokan tudják, vagx kérdezik, hogy mit vagyok keveset otthon.

És elmesélem, hogy milyen az apám, és akkor van aki azt mondta, hogy "örülnél, és lennél hálás legalább, hogy ad enni, nem vágott ki az a utcára, de anyádat nem fojtotta bele a fürdőkádba!"

Mert az egyik ismerősöm aki ezt mondta, öt 12 évesen elkuldték dolgozni, verték, és éheztették!

Szóval meg boruljak térdre, hogy milyen rendes apám van ezek szerint?


Normális néhány ember, aki szerint egy álom egy alkoholista apa meleltt felnőni, és élni?

17f



2014. jún. 24. 09:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%
ha ez évek óta fenn áll akkor nem értem 14-15 évesen miért nem mentél el kollégiumba valami messzi helyre. mert ahoz tanulni kéne.igen sajnos hálásnak kell lenni akkor is ha ilyen az apàd. mert mégiscsak van a fejed felett tető , van ruhád van mit enned.gondolom most valamiért haragszol rá( nem adott pénzt hogy elmehess nyaralni, nem vette meg azt a ruhát amit szerettél volna stb) de én ugy gondolom ha ennyire rossz már léphettél volna. azon kívül hogy édesanyàd is léphetett volna az évek alatt de nem tette. akkor ki is a hibàs? apud mert iszik, anyud mert tűri vagy te mert nem teszel semmit hogy neked jobb legyen...
2014. jún. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Az elsőnek egyáltalán nincs igaza!

Anyukádnak legyél hálás, amiért eltart, ne az alkoholista apádnak, aki piára veri el a pénzt! Addig is nem tudsz mást tenni, keresni diákmunkát, félre tenni a pénzt és majd abból később elköltözni. Sajnálom a helyzetedet, remélem később jobbra fordul!

2014. jún. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Nem kell velük foglalkozni. Az ismerősödre inkább nem mondok semmit. Ilyenkor a legjobb amit tehet az ember, hogy az önállósodással foglalkozik. Nekem a tiédnél is rosszabb apám volt, aki jobb lett volna ha nem lett volna. Igazán leléphetett volna valahova. Ő ugyanis józanul volt gonosz. Sokkal jobb lett volna még az erdőben is, mint vele. Egy időben komolyan tervezgettem hogy elmegyek otthonról, csak féltem hogy mit fog csinálni a többiekkel.


Ugye szokták mondani hogy milyen rossz ha valaki apa nélkül nő fel. Nekem a megváltás lett volna ez.

2014. jún. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
12%
merem feltételezni hogy a kérdező 17 évesen már nem szűz. aki meg ..... tud az tudjon már dolgozni is. az évek alatt senki nem tett semmit apád ellen, az anyjàd is tűri ezt a helyzetet. anyud dolgozik? Miért nem válik el, miért hagyja szenvedni a gyerekét?
2014. jún. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
27%

#2: "Anyukádnak legyél hálás, amiért eltart, ne az alkoholista apádnak, aki piára veri el a pénzt!"


Nem tudni, ki a kereső a családban..

2014. jún. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
13%
az ismerősöd nem azt mondta hogy "egy álom" együtt élni egy alkoholistàval hanem hogy lehetne rosszabb is. ha ennyit nem birsz megérteni akkor feleslegesek azon valaszok akik szerint tegyél te valamit magadért. persze akik szerint szegény te mert apàd egy gonosz(amit nem vitatok) azok persze számodra megfelelő válaszok.
2014. jún. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Jajj de leegyszerűsítitek ezt kedves válaszolók.

Ti nem így nőttetek fel, ez tisztán látszik.


Tudod kérdező én a Te cipődben jártam annyi különbséggel, hogy amikor olyan idős lettem mint Te, az apám kerek-perec kijelentette, hogy ha enni akarok, akkor kolduljak a kajáért.


Tudjátok a kollégium jó megoldás, ha az alkoholista apa a beleegyezését adja, amit nem tesz meg, mert elvesztené a lábtörlőjét. Ötlet szinten se lehet némelyiknek felvetni. Mert az én apám például azt mondta, hogy nem mehetek mert akkor elkurvulok, meg drogos leszek, meg stb.


Tanuljon rendesen? Szerintetek egy alkoholista idióta mellett mikor? Nekem egy percem nem volt tanulni, mert délután korán hazaért, majd leültetett az ágya szélére mert ugye még inni is fekve ivott, és elmondott minden sza.r embernek minden nap du 2-3-tól, este 8-ig.


Ti nem vagytok ezzel tisztába.


Kérdező neked azt javasolnám, hogy anyukáddal légy mindig őszinte. Kérd az Ő segítségét. /sajnos nekem ez se adatott meg, mert anyám is alkesz volt./ Na szóval kitartás. Amilyen gyorsan tudsz, szerezz munkát, és költözz el. Tanulni munka mellett is fogsz tudni, de apád mellett így nincs igazán jövőd.

2014. jún. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
kedves 7-es. honnan tudod hogy nem vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal? nekem apám nem volt, anyám egy alkoholista. 9 éves korom ota szökdöstem(teljesen feleslegesen, mert mindig hazavittek), az iskola a gyámhatóság is tudta de semmit nem csináltak.15 évesen jelentkeztem egy egri kollégiumba mert attól függetlenül jók voltak a jegyeim, hogy otthon a 4 öcsémen kívül az anyàmat is el kellett látnom.az iskolába tanultam nem otthon ami ugye lehetetlen lett volna.16 évesen fwljelentést tettem, a kollégium igazgatója nagyon rendes volt, segitett a papirokat elinténi, a kórházi zárójelentéseket kikérni(mert ugye abból is volt elég). az öcsémékért tettem, én már megmekültem de ők még ott voltak anyámnak.4 évbe telt mire a bíróság elmarasztalta anyámat, semmi mást nem tettek. az egyik öcsém akart csak intézetbe kerülni, a többiek valami oknàl fpgva anyám pártját fogtàk. amelyik öcsém eljött onnan vele mai napig tartom a kapcsolatot , a többiekkel nem mert anyám szerint csak rosszat akarok nekik. ugyhogy erről ennyit.
2014. jún. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az "etiópok meg éheznek" típusú érvelésnél nincsen gonoszabb a világon, én csak ennyit üzenek azoknak a válaszolóknak, akik arról értekeznek, hogy ez semmi, és lehetne sokkal rosszabb.
2014. jún. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"örülnél, és lennél hálás legalább, hogy ad enni, nem vágott ki az a utcára, de anyádat nem fojtotta bele a fürdőkádba"

Aki ilyet mond, annak elég defektes a gondolkodásmódja. Ugyanis a szülőnek kötelessége eltartani a gyerekét.

És nincs joga terrorizálni.

A többi az utána jön. Az apuka az nem az isten, hogy azt csinál amit akar, és akkor is jár neki minden.

Tisztában vagyok vele hogy a múlt miatt én is defektes vagyok, de annak, aki pl nekem mondaná ezt, érdemes lenne életbiztosítást kötnie előtte.

Csak hogy érzékeltessem: az enyém olyan volt, hogy egyszer 18 évesen, amikor éppen cirkuszolt, nagyon mélyről szakadt fel belőlem: "én megölöm ezt az embert". Namost nyilván nem tettem volna meg, csak ha ilyen apára nekem ezt mondja valaki, akkor nem éppen a béke száll rám.

Nem tudom a kérdezőnek mennyire súlyos a helyzete, milyen az apja alapból, mindenki másképp éli meg az ilyen dolgokat, csak azt akarom mondani, hogy nem biztos hogy konstruktív egy ilyen helyzettel küszködő embernek ilyeneket a fejéhez vágni. Nyilván igy látatlanban én is azt mondom hogy nem szabad gyűlöletet táplálni iránta, (elég annyi amennyit kiépít a viselkedésével), ezért írtam, hogy az önálló életet érdemes szem előtt tartani.

Most így visszaolvasva a kérdést, nem tudom besúlyozni a történetet tényleg, nem tudom milyen lehet egy alkesz,

amit írok inkább akkor érdekes ha durva. Meg kell próbálni ignorálni a dolgot amennyire lehet. Lesz még jobb is.

2014. jún. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!