Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg apának, hogy...

Hogy mondjam meg apának, hogy inkább a barátomékkal megyek nyaralni?

Figyelt kérdés

Röviden:

Apával és a családjával nincs túl jó kapcsolatom, tudom, hogy a felesége nem szeret, a féltestvéreim kb. idegenek. Évek óta először mégis elhívtak nyaralni, anya és mamáék unszolására belementem, hogy elmegyek, mert nyitnak felém, ne én legyek a "szívtelen" a szemükben.

Viszont nemrég voltam a barátommal és a szüleivel nyaralni, ők mennek jövő hónapban is, de oda nem mentem volna, mert ütközik az apáék utazásával. Viszont ma mondta a barátom, hogy a szülei végleg szétmentek (várható volt) és elmehetnék az anyukája helyett...


Velük sokkal szívesebben mennék (jobb helyszín, jobb társaság), de fogalmam sincs, apának hogy mondjam meg. Kértem anyát, hogy beszéljen vele, de mondta, hogy ő ebből kimarad, apával nemrég veszett össze, hogy mi az, hogy anya elenged a barátommal kettesben is nyaralni (augusztusban csak ketten megyünk) , meg hogy a mi nyaralásunkra is eljön.


Szóval már így is rossz a kapcsolatom apával, nem szeretném, ha még rosszabb lenne. De amúgy sem akartam annyira velük menni, csak megakartam felelni mamáék elvárásának is és nem akartam megbántani senkit.



2014. jún. 23. 19:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Apa az istenb*ssza meg, én a haverommal megyek nyaralni!
2014. jún. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Sehogy... már megígérted, hogy velük mész, visszavonni bunkóság. A barátod ki tudja meddig lesz még veled, az apád viszont az apád marad.
2014. jún. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem haverbarát... :)


Gondoljanak bunkónak, akkor is a barátomékkal megyek. Így is utál a felesége, a gyerekeiket alig ismerem, az apám meg azt teszi, amit a felesége mondd neki, azt se tudom, minek hívtak el.

2014. jún. 23. 19:18
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha így döntesz akkor minél hamarabb szólj édesapádnak erről, lehetőleg sűrű bocsánatkérések közepette. Mondd el, hogy teljesen hirtelen jött az alkalom, s szeretnél a barátoddal menni. Nem tudom hogy apáddal hova mennétek nyaralni, de talán még vissza tudja mondani/el tudja adni a jegyedet, ha olyan hely.
2014. jún. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19%

Dehogy vagy bunkó! Az a bunkó, aki Neked ilyeneket mond!

Menj a barátoddal! Érezzétek jól magatokat!


Másokkal meg ne foglalkozz!

2014. jún. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Mikor a barátodékkal nyaralsz, akkor azt ki fizeti?


Ha anyád, akkor simán megteheti, hogy nem fizeti ki. Így elhárul az akadálya annak, hogy apáddal menj.


Ha a barátod (szülei), akkor kicsit bunkóság elfogadni, hogy másodjára is fizessék neked. (Azt egyébként sem írtad, hogy hívtak-e, csak azt, hogy mennek, és te is mennél. Lehet, hogy a szülei szívesebben lennének együtt, nélküled. Elvégre csak a barátnője vagy a fiúknak, nem a felesége.)

2014. jún. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Anya fizeti, ő azt mondta, oda megyek, ahová szeretnék.

A barátom hívott, a szüleinek édes mindegy, hogy ki van ott még rajtuk kívül... A legutóbbi nyaralás során is kb. 4-szer találkoztunk a 2 hét alatt, ebből 3 alkalom közös vacsora volt. Ők nem olyanok, hogy egész idő alatt együtt a család, nincsenek programok, meg semmi. Csak egy hotelban vagyunk és itt kimerül náluk a családi nyaralás. Több közös nyaralás pedig nem lesz, mert szétmentek a szülei, de ez már várható volt.

2014. jún. 23. 21:55
 8/11 anonim ***** válasza:
59%
óvatos lennék a lemondásban:) Mint apa mondom. Engem biztos nagyon megbántanál...
2014. jún. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ő is megbántott már engem elégszer. :)
2014. jún. 23. 21:59
 10/11 anonim ***** válasza:
81%
Tehát inkább elmész a barátoddal kétszer nyaralni, apáddal meg egyszer sem?
2014. jún. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!