Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért zavar sokakat, ha...

Miért zavar sokakat, ha ultrahangos képpel tudatják más emberek, hogy szülők lesznek?

Figyelt kérdés

Itt olvastam egy kérdésnél, miszerint sokak szerint nem "illő", ha UH-s képet tesznek fel elsőnek a leendő szülők. Őket kérdezném, miért zavaró? :) Nem vitát akarok szítani, csak nekem ez nem furcsa, ezért nem is értem, és szeretném az ő szemszögükből is látni.


Én is kismama vagyok, és hasonlóan szeretnénk majd tudatni a távolabbi ismerősökkel, akikkel nem tartjuk napi szinten a kapcsolatot.



2013. dec. 1. 15:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Én nem tettem ki ilyen képet, de találkoztam ezzel a véleménnyel, amivel te is. Nekem azzal indokolta, aki így gondolta, hogy nem illik, hogy ő nem csak a babát látja ezen, hanem tudja, hogy valakinek a méhéről, a testének belsejéről készült a kép, és számára zavaró ez a tudat, legalább annyira, mint ha intim testtájékról készült kép lenne.
2013. dec. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

én a "nagypapának" UH-os képet dugtam az orra alá, hogy "nééézd" - és nagyon hatásos, aranyos volt :)

így elmegy.

de közösségi oldalra én pl. nem posztoltam ki... mert nem éreztem azt, ez "közügy" lenne. a közvetlen ismerősök, barátok, munkatársak tudták, aztán ők továbbadták gondolom. de ez szerintem nem public... mert mi van akkor, ha valami baj történik (de persze nem ez a jellemző), aztán egyszer csak kérdezősködnek, meg pletykálni kezdenek...

majd ha megvan a baba, akkor azért,hogy mások is ájuldozzanak milyen szép, ki lehet rakni képet, de ne sokat, mert sokan leveszik magukat az ismerősök listájáról... :) :)

2013. dec. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

ugyanazért, amiért a halószobában sem fotózok. Vannak intim dolgok, nekem a babavárás és a családi élet ezek közé tartozik, ezeket a családommal akarom megélni, illetve más hasonló élményére nem vagyok kíváncsi.

Örülök, ha lemondják babát várnak, gratulálok, de a BPD és társai nem tartoznak rám... nem kell ennyire közkinccsé tenni a magánéletét az embernek.

2013. dec. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Fénykép... Egy 14 éves lány azt kérdezte, amikor valami plakáton látott egy ilyet: megkérdezték őt(!) szabad-e lefotózni? A kicsinek a jogait, érdekeit sokáig a szülőknek, nevelőknek kell képviselni. Ott Ő még rejtetten alakul, fejlődik - nem való kukkolni (ha nem szükséges orvosi szempontból, mert az más)
2013. dec. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Én is hasonló helyzetben vagyok. Mármint karácsonykor leszek 3 hónapos akkor szeretném majd tudatni szüleimmel, nagyszüleimmel, rokonokkal közösen. Én is agyalok hogyan kellene tudatni valami kreatív módon, de ilyen ultrahang képet biztos én sem mutogatnék. Most 9 hetes vagyok pénteken voltam 4d ultrahangon de szinte semmit nem láttam rajta ez gondolom 3 hét alatt se fog sokat változni így meg a szinte semmit mutogatnám:) Azoknak az ismerősöknek akiknek meg úgy gondolom, hogy tudniuk kell róla csak nincsenek a közelbe telefonon keresztül, vagy privát üzenetben közölném. Ha mindenképp szét szeretném kürtölni facebookon akkor valahogy viccesen tenném. Mondjuk Paintba a "fantasztikus rajztehetségemmel":D lerajzolnám magunkat, a babát a pocakomba, stb.. és azt raknám ki. Vagy annyi jópofa lehetőség van, nekem ez az uh kép olyan elcsépelt főleg hogy én amiket eddig láttam mind ugyanolyannak tűnt:). Nyilván az embernek a sajátjából csak egy van, de másoknak sokat ez a kép szerintem nem jelent.
2013. dec. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

utolsó, nem akarlak megsérteni, de tényleg érdekel, akivel nem vagy olyan viszonyban, olyan közeli kapcsolatban, hogy felhívd vagy dobj neki egy sms-t, azzal minek kell tudatni??? Miért kell a 20 évvel ezelőtti osztálytársaknak is tudni? MAjd ha találkoztok, megtudják.


És gratulálok a babához!

2013. dec. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, így már érthető! Ment a zöld kezecske mindenkinek.
2013. dec. 1. 15:41
 8/13 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. A kérdező írta, hogy sokak szerint nem illő UH-s képet feltenni elsőnek. Itt gondolom a feltenni alatt arra gondolt, hogy Facebookra, de javítsatok ki ha félreértelmeztem. Nem azt írtam, hogy én egyetértek vele hogy ott szét kell kürtölni de ha valaki szét szeretné értelmesebbnek gondolom valami másféle módon közölni nem Uh képpel.
2013. dec. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én a saját magzatom UH képét is nehezen értelmezem, pedig elmutogat mindent az orvos, nemhogy egy idegen gyereket...
2013. dec. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nos mi nagyon szerettük volna kirakni. Mindenki nagyon örült neki,hogy végre láthatják. Szerintem evvel azért nincs probléma,mert a "belső szerveket" szinte fel se lehet ismerni. Engem abszolút nem zavar.Én a pocakomról nem raknék fel képet. Nálam ez a tabu.
2013. dec. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!