Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy célravezető egy ilyen 6...

Hogy célravezető egy ilyen 6 éves gyereket kezelni? Tudom minden gyerek más, de félek ez csak rosszabb lesz?

Figyelt kérdés
Párom lánya 6 éves. 4 éve vagyok velük, az anyukája évek óta nem jelentkezik. Semmi baj nincs vele, teljesen normális, szófogadó kislány, nagyon jól kijövünk...mindaddig míg itthon van. Mivel ovi szünet van, máshogy nem tudjuk megoldani ezért sokat van a mamáéknál. Ott együtt lakik párom fél rokonsága, dédmama, dédtata, nagyszülők, párom testvérei...szóval sokan vannak. Szeret is a lány ott lenni, de ilyenkor eléggé elviselhetetlenné válik. Az egy dolog, hogy a rokonok nem szólnak rá szinte semmiért, a dédivel is csúnyán beszél pedig itthon ez egyáltalán nem szokás, nem is engedi meg magának de hiába mondom, hogy viselkedjen jól ha ott van egyszerűen annyit is ér amit mondok... Sokszor vagyok én is ott és olyankor mostanában velem szemben is szemtelenkedik és kezd teljesen flegmán beszélni és gonoszkodik sokszor velem, pedig soha nem adtam neki rá okot. Mindig sajátomként kezeltem, soha nem beszéltem vele csúnyán, vagy bántóan ő mégis mostanában csak félvállról tud válaszolni mindenkinek. Tegnap például elküldött, kb hogy mire várok miért nem indulok már haza. vagy sokszor direkt gonoszkodik, meg olyanokat mond, hogy az apja nem is szeret engem és még sorolhatnám. Pedig tényleg nem adok neki rá okot, ha itthon van akkor tündéri kislány. Tegnap az apjával elbeszélgettünk vele, úgy tűnt megértette...este megint elkezdett csúnyán beszélni a mamával...akkor elpattant az agyam és leordibáltam hogy mit képzel magáról, akkor elkezdett pityeregni, de fél óra múlva mintha semmi nem történt volna...Nem szeretek ordibálni, nem vagyok pártján az e fajta nevelésnek, de szépen hiába mondja az ember neki 100x...101x már felidegesít...Már mondtam a nagyszülőknek is hogy ne hagyják rá, állítsák a sarokba ha csúnyán beszél, de nem foglalkoznak vele. Szerintetek mi lehetne a megoldás? Vagy ez tök normális? Én már kifogytam az ötletekből? Vagy csak hagyjam rá hagy viselkedjen így, ha itthon nincs vele semmi baj?
2014. jún. 29. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
6 évesen próbálgatja a szárnyait, határait. Ez normális. Most a ti dolgotok, hogy meghúzzátok a határokat. Szerintem ezt nem lehet mindig szép szóval, mert akkor nem érzi a súlyát a gyerek. Igen is nem árt néha egy felemelt hang, vagy kiabálás, hogy érezze, ez már sok amit csinál. Azt sajnos nem tudom hogy lehet elkerülni hogy ahol sokan vannak és mindent ráhagynak ne durvuljon el a helyzet.
2014. jún. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
"hogy az apja nem is szeret engem " Ahogy van Ödipusz komplexus, úgy van Elektra komplexus is (bár ritkább és nem olyan erős: féltékeny rád. Kinövi, ne vedd fel. Tábor? valami nagyon jó élménydús tábor? most megy iskolába? lehet, hogy azért is izgatottabb.
2014. jún. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Gondoltam én is rá, mert egész nap nem csinál semmit csak mesézik, meg laptopozik, meg édességekkel tömik...gondoltam rá, hogy be kellene íratni úszni. A táborral az a bajom, hogy elég drága és max 1 hét a nyárból, az úszás meg rendszeres. Nem megy még iskolába, 1 évet marad még az oviban. Lehet féltékeny, de tényleg nem tudom miért. Ugyanúgy őt is ölelgetem, ő is kap puszit ha az apjának adok stb, szóval azért próbálok erre is odafigyelni. 1x volt hogy erőteljesebben léptem fel, mikor elkezdett hazudozni akkor nagyon felidegesített és nem szép dolog de meghúztam a haját és fél napug nem engedtem ki a szobájából...akkor nagyon megtanulta, van hogy emlegeti azóta is, hogy tudja hogy nem szabad hazudni stb....de akkor megsajnáltam nagyon és nem akarom hogy így kelljen büntetni, de túl sokat kezd megengedni magának...persze én vagyok a gonosz amiért rászólok...
2014. jún. 29. 13:20
 4/8 anonim ***** válasza:
6%

Az utolsó kommentedig szimpi voltál, megértettelek.

De ha az én kicsi gyerekemet (6 évnél fiatalabb!!!) gyerekemet ZÁRNÁD BE fél napra, akkor én meg bezárnálak egy hétre, hogy megtanuld egy életre, hogy gyereket nem zárunk be pár tízpercnél hosszabb időre egy szobába!

2014. jún. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem zártam be a szobájába, csak nem engedtem ki játszani, nem ugyan az. Vécézni, fürdeni, vacsizni kijöhetett de nem jöhetett át a másik szobába. Ez kb 4 óra "szobafogság" volt, nem vagyok rá büszke, de érdekes módon abból tanult akkor. Azóta se volt bünti, mindig próbálunk szép szóval hatni rá de azt fél nap múlva elfelejti és ugyanúgy szemtelenkedik és csúnyán beszél stb.
2014. jún. 29. 14:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Büntetéssel semmit nem fogsz vele elérni, időt kell neki adni és megértést, szeretetet. Viszont a rokonságtól eltiltanám, helyette valami mást találnék ki.
2014. jún. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A büntetés igenis célravezető. Én csak egy óra szobafogságot kaptam és még a szobám se volt bezárva voltak is bent játékaim de nem érdekelt, mégis megtanultam, hogy ha városban vagyunk, nem indulok el egyedül haza mert unatkozom, vagy nem megyek el egyedül az utcából. Mondani bármit lehet. Ha nincs következmény, a gyereknek csak üres szó minden
2014. jún. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom merre laktok, de én szívesen vállalnám pár napra a kislányt. Lehet a közeletekben is van ilyen. Sokszor idegen helyen inkább szótfogadnak ebben a korban. Vagy vannak családi napközik! Nagypapa, nagymama alkalom adtán jó, ha vigyáz a gyerekre, de hosszú távon szerintem nem feltétlen tesz jót, mert nem fogják vissza a gyereket!
2014. jún. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!