Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elegem van. Nem bírom itthon....

Elegem van. Nem bírom itthon. Mégis mit lehet ilyen helyzetben tenni?

Figyelt kérdés
Előzményekhez hozzátartozik,hogy apám csalja anyámat,persze anyám ezt nem tudja és apám se,hogy én tudom. (Jobban értek a gépekhez és telefonokhoz mint ő,egyszer véletlenül láttam meg a telefonján,hogy társkeresőn levelezik nőkkel,ezután utánanéztem egy kicsit a gépén a dolgoknak,tudom,hogy nem volt szép dolog kutakodni) Sosem voltam lelkileg túl stabil,sokszor vagdostam magam párszor megpróbáltam már öngyilkos lenni,de ennek már hónapok óta vége. Pár hete elég stresszes itthon a helyzet,apámék folyamatosan veszekednek,ordibálnak,dobálóznak és törnek zúznak.Egymást szidják amit persze halkan nem tudnak így hallgassam végig... Jelenleg megint visszatértek a régi magánéleti gondjaim és rátesz egy lapáttal a családi életem is. Úgy érzem nem bírom már tovább,egyszerűen nem bírom ezt elviselni. Eddig mindig megvetettem,de most elkezdtem cigizni.(Kiskorú vagyok,egyértelműen haveroktól szerzem és családom előtt titokban) Persze,velem is folyamatosan ordibálnak nem csak egymással. Bármit teszek rossz,mindenbe belekötnek,nem képesek normálisan kommunikálni se velem se egymással,ha elmondom a véleményem én leszek a sz.r alak,akinek a fejéhez vágják mekkora szerencsétlen senki. Felvetődik a kérdés,minek kellett akkor megcsinálniuk ha rendes életet nem tudnak nekem biztosítani. Egyszerűen utálom ezt az egészet. Nem tudom mégis mit tudnék csinálni,kilátástalannak érzem a helyzetemet. Volt már más ilyen helyzetben? Mit csinált?

2014. jún. 29. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Pszichiáter, esetleg orvosi Pszichiáter. Próbáld meg ne tőrődni anyukádék veszekedésivel.
2014. jún. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
mennyi idős vagy?szólj a gyámügynek!
2014. jún. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

rendes életet nem tudnak biztosítani?

Egy részét még is csak megtették,mert végül is tető van a fejed felett,ehetsz,ihatsz,járhatsz iskolába.

Ami a cigit illeti,amíg tudod hagyd el mert az nem megoldás és ha függő leszel,nem fogod csak úgy letenni még akkor is ha azt hiszed hogy majd pik pak leteszed.Ami anyudat és apudat illeti,ezt egymás közt kell megoldaniuk.Mikor veszekednek verd ki a hisztit és húzzál el otthonról hogy lássák hogy te sem hallgatod szívesen.

Amúgy pénzügyi problémák a vita tárgyai?

2014. jún. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Próbáld azt képzelni, hogy ők azért élnek így, mert így szeretnek élni. Senki nem kényszeríti őket arra, hogy így éljenek, de mégis így jó nekik. Ha nem lenne jó, már léptek volna valamilyen irányba, vagy anyud vagy apud. Tehát ha nekik ez így jó, akkor próbáld elfogadni. Ha fejedhez vágnak dolgokat, az egyik füleden be, másikon ki, rá se ránts. Attól még fontos vagy nekik, az is biztos. De a legfontosabb, hogy te magadnak legyél fontos. Tehát élj egészségesen ne cigizz, mert nem attól lesz jobb, tanulj, aztán majd ha nagy leszel a saját életedet úgy fogod alakítani, ahogy neked jó. Hagy dobálózzanak, ordítozzanak, csukd be az ajtót vagy menj el otthonról olyankor, sétálj a friss levegőn, ismerkedj, ne foglalkozz velük.
2014. jún. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#1. Saját pénzből sajnos nem tudom megoldani a pszichiátert.

#2. 15. Gondolkoztam a gyámügyön de lényegében félek,hogy még ennél is rosszabb helyre kerülnék,valamint bennem van az,hogy verni mégse vernek,azt meg inkább tartom olyannak amiért egy gyerek megérdemli,hogy foglalkozzon vele a gyámügy. Én nyugalmat és békét szeretnék csak.

#3. Valóban,egy részét sikerült biztosítani,mégis inkább élnék szeretetben,mint ahogy most,és szerintem természetes,hogy inkább a szeretetre vágyom. Részben pénzügyi,részben magánéleti,eléggé széthullott a családunk.

#4. Amikor a válaszodat olvastam,nyugalmat éreztem,reális amit mondasz végülis,és próbálok ehhez a helyzethez hozzászokni,hiszen én nem tudom helyrehozni az ő gondjaikat,csak nem tudom mégis,hogyan sikerülne az életemet úgy kézben tartanom,hogy egyik terén sincsenek rendben a dolgaim.

2014. jún. 29. 20:20
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Tűnj el a házból mikor felkelnek és csak este menj haza. Így kevesebbet kell hallgatnod őket.
2014. jún. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Idosebb tesoid nincsenek akik kulon laknak es amig ez megy odakoltoznel hozza vagy valami? Vagy szolj nagyszuleidnek hogy mi megy otthon biztos hogy megerti es koltozz oda atnenetileg na nincs nagyobb testvered. Ha egyik sem akkor ulj le anyukaddal beszelni errol amikor apukad nincs otthon hatha akkor normális. Ha akkor is idegbeteg es kiabal akkor kénytelen leszel elmondani anyukadnak hogy apukad mit muvel a hata mogott.
2015. márc. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!