Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem enged el dolgozni,...

Miért nem enged el dolgozni, amikor ő is tudja, hogy nem vagyunk olyan helyzetben, hogy én itthon legyek?

Figyelt kérdés
2 éve élünk együtt, jól megvagyunk. Volt egy közös cégünk, ami igen jól jövedelmezett, de tavaly sajnos tönkre ment.A férjem jelenleg dolgozik egy gyárban, ám nem keres túl sokat. (kb. 120.000 ft)Én itthon vagyok, mint "htb", de már nagyon elegem van belőle, főleg azért is, mert az ő jövedelméből éppen, hogy kijövünk, azt is csak úgy, hogy sok olyan dologról le kellett mondanunk, ami az előtt természetesnek számított. 1 éve nem voltam fodrásznál, se kozmetikusnál, mert minden fillér ki van számolva előre, hogy mire fog kelleni... Sajnos nekem csak érettségim van, ezért max. gyárba, vagy pultozni tudnék elmenni, amit ő nem akar. Nem érti meg, hogy ha csak 80 rugót keresnék is, már azzal kijjebb lennénk a vízből. Németül egész jól beszélek, szoktam korrepetálni diákokat, de sajnos az is nagyon időszakos. Szeretnék egyetemre menni, de ahhoz is pénz kell. A férjem támogatná a tovább tanulásom, de dolgozni nem enged, viszont az ő keresetéből biztos, hogy nem fogunk kijönni. Mit tegyek? Kérlek adjatok tanácsot!
2011. júl. 26. 14:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Ennyire már azért hadd legyél önálló, hogy te döntöd el, dolgozol-e vagy sem.
2011. júl. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%
Olyan jó itt megkérdezni? Kérdezd meg TŐLE, hogy miért nem enged el dolgozni! Mi azt honnan tudjuk?
2011. júl. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Miért, mi vagy te, a tulajdona?

Szerintem egy házasságban nem normális az engedélykérés. Főleg nem munkára.

2011. júl. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, mi lesz, ha ne adj' Isten történik vele valami. Vagy nyugdíjas korodra milyen jövedelmed lesz...?
2011. júl. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 newszika válasza:
100%
Szereti ha otthon várod, szereti ha elé teszed a kaját stb... De ne felejtsd el, hogy neked is szükséged van arra, hogy más "stressz" is érjen ne csak az otthoni dolgok. Ülj le vele és beszéljétek meg. Egy életen keresztül nem lehetsz htb.
2011. júl. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ha felhozom ezt a témát, akkor rövidre zárja a beszélgetést azzal, hogy majd "megbeszéljük". Nem lehet érdemben beszélni vele erről. A múltkor leültettem, hogy már pedig most igenis meghallgatsz, végig hallgatott, majd annyit mondott, hogy feleslegesen jártattam megint a szám.
2011. júl. 26. 14:32
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
És ha egyszerűen elkezdenél állást vadászni, a férjed nélkül? Ha kérdezi, akkor "eddig tudtam várni a megbeszéléssel". Ha felvettek, akkor pedig reggel bemész és ennyi.
2011. júl. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igazatok van, túl sokat vártam már...
2011. júl. 26. 14:43
 9/16 anonim ***** válasza:

Mit tegyél?

Keress munkát.


Nem arab országban élünk, hogy a férjed tulajdona légy.

2011. júl. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Tovább is tanulhatnál.
2011. júl. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!