Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire normális az, ha havi...

Mennyire normális az, ha havi 30-ezret kell fizetnem, hogy otthon élhessek?

Figyelt kérdés

Tehát a rezsit kell kifizetnem és a barátnőmnek is, ha odaviszem vendégként.


Szerintem ez egy kicsit durva.

Konkrétan kidobott, és nem enged haza amíg ki nem fizettük ezt a pénzt..... ez a felállás. Jelenleg nem találtam normális albérletet.... kénytelen vagyok fizetni.


2013. júl. 22. 17:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Úgy tudom elképzelni, hogy ez valami szülő-gyerek vita csúcspontja.Mindenesetre nagyon kiakaszthattad vmivel az őseidet, ha kidobtak otthonról.

Az én öcsém aztán tényleg durván nyomta, anyám ki is volt akadva tőle rendesen, de odáig sosem fajult, hogy kizárták volna a lakásból. (pedig sztem meglett volna rá minden okuk)

2013. júl. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
ha felnőtt dolgozó ember vagy, akkor szerintem normális elvárás.
2013. júl. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tanulok, és ezt a pénzt ráadásul lehet, hogy diákhitelből fogom kifizetni. Anyám azért kéri, mert tetemes tartozásokat herdált össze, ami szerinte miattam gyűlemlett fel. (munkaképes, de nem dolgozik) Igen, voltak közöttünk viták, de általában ez volt az alapja... hogy ő kijelent, mert nem akarja elveszíteni a lakást. Munkát kerestem épp, amikor jöttek a rendőrök, hogy hagyjam el a lakást. Szóval igen, de nem ez a lényeg. Nem is akarok visszamenni de még nem találtam albérletet, rokonok nincsenek, nincs választásom.
2013. júl. 22. 17:25
 4/12 anonim ***** válasza:
27%
ja, emlékszem, ugyanezt a kérdést már kb egy hónapja is feltetted, nem?
2013. júl. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
Ja, minden héten megjelenik ez a kérdés...
2013. júl. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

Csak hogy egy normális családban nem addig gyerek a gyerek míg kereset nélkül van, hanem azon túl is a család tagja

Vannak ilyen g*ci szülők akik lecsapnak a gyerekre amint dolgozni kezd, már csak dacból is jobban járnál az albérlettel, hogy ne az Ő zsebét tömd..

Nálunk anyám vagy apám ha meglátná hogy pénzt teszek le az asztalra még én kapnám meg a "hülye vagy, hogy gondolod?" jelzőt

21/F

2013. júl. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, de a nyomor torzítja a személyiséget és ha összeomlik a szülő sajnos várható tőle ilyen is.... az én anyám mentálisan omlott össze, meggyőződése volt, hogy apám nélkül is meg tud élni, most meg én sz.pok miatta, mert nem jöttek be a számításai. De alig 3 évvel ezelőtt nálunk is ELKÉPZELHETETLEN lett volna ez az egész. Szóval félelmetes. Most meg ha egy kicsit gyengébb lennék és nem találnék semmit, elnézegetné, ahogy szépen lassan hajléktalan leszek. 2 hetet "csöveztem" úgymond és már nagyon durva az egész, és semmit sem számít, ha az ember egyetemista, gyönyörű barátnője van, kapcsolatai, nem számít.... ilyenkor nem.
2013. júl. 22. 17:36
 8/12 anonim ***** válasza:
58%

"és semmit sem számít, ha az ember egyetemista, gyönyörű barátnője van, kapcsolatai, nem számít.... ilyenkor nem."


Tudod a pénztárosnőt a Tescóban az sem hatja meg, ha éhenhalsz. A kenyeret ki kell fizetned. Ilyen egyszerű.

2013. júl. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

Mit pattogsz? Nekem 60e, hogy itthon lakhatok :D

Bár nem sokallom, mert kapok enni, van fűtés, melegvíz, internet, stb.

2013. júl. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%

"Azt mondja kapok enni, van melegvíz... " Ember... a szüleid.. az a dolguk, hogy segítsenek téged és nem az, hogy a fizetésed felét leakasszák rólad.

Mert igen, az oké, hogy én dolgozok, én itthon lakok és akkor azt mondom, hogy figyu segítek nektek, mondjuk én fizetem be minden hónapban a villanyszámlát meg hétvégén bevásárolok anyu, ha összeírod mire van szükséged, vagy hétvégén én főzök, hogy te pihenhess.

De az egyszerűen undorító, hogy július 22-től dolgozok, akkor én itt már csak úgy lakhatok, mint egy albérlő és anyám követeli tőlem a fizetésem x részét..

Azon nyomban lépnék is albérletbe. De szerencsére normális szüleim vannak, ők inkább adnak, mint követelnek. Mert a gyerekük vagyok. És nem csak addig vagyok a gyerekük, amíg tart a tanulói jogviszonyom.

2013. júl. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!