Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell itthon ülnöm...

Miért kell itthon ülnöm folyton, anyámnak miért fáj hogy barátommal akarok lenni?

Figyelt kérdés

Állandóan ezen megy a hiszti. Itt a nyár, itthon ülök egyedül. Szüleim hajnalban elmennek dolgozni, és késő este érnek haza, akkor vacsorázunk, majd beülnek a tévé elé. Családi életünk 0. Napközben nagyon egyedül vagyok. Persze ha már úgy van akkor kitakarítok, főzök vacsorára, ilyesmik, elfoglalom magam, de nincs egy barátom se, csak a párom. Ő nem messze él (30 km kb). Édesanyám mégis mindig megsértődik, ha átmegyek hozzá 2-3 napra, és fel nem foghatom miért jobb neki, ha itthon punnyadok egyedül. Most is mondtam neki hogy szerdától péntekig barátomnál leszek, erre teljesen kikelt magából, hogy vasárnap délután indulunk nyaralni, pénteken ezért sehova nem megyek! (az egész házat kitakarítottuk tegnap, bepakolni az útra nekem úgy negyed óra lesz vasárnap reggel, pénteken a busszal kb akkor érnék haza mikor ők melóból)

Őszintén, mi baja van? Barátomat nagyon bírja. Mi a jó neki abban, hogy itthon lógatom a lábam, majd néha össze lehet velem veszni hogy egész nap csak itthon vagyok, miért nem csinálok valamit... Érti valaki ezt a logikát?

20/L


2014. júl. 13. 16:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Miért nem ülsz le velük és kérdezed meg, konkrétan miért nem örülnek, ha néha csinálsz is valamit, nem csak otthon ülsz? Egyébként nem lehet, hogy jobban örülnének, ha néha a barátod lenne nálatok, és nem folyton te ott?
2014. júl. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Most pl épp bepróbálkoztam, hogy mi lenne ha barátom jönne át majd a héten, anya erre akadt ki először, hogy de hát majd nyaralni megyünk, hogy képzelem hogy ide bárki is jön. Meg sokszor van baja, hogy most ezért ne jöjjön, most azért. Néha ő mondja hogy hívjam át mert majd sütögetünk, stb, de ilyen nagyon ritkán van.

Ha meg beszélni próbálok vele, akkor meg tiszteletlen vagyok és "amíg az ő kenyerüket eszem" addig az van amit ők mondanak és nem tartoznak magyarázattal (anya ilyen főleg, de apa az ő pártját fogja)

2014. júl. 13. 16:37
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
20 éves vagy, ne már hogy ők mondják meg hogy mikor hová mehetsz.Ez igaz hogy ők tartanak el, de szerintem egy 20 évesnek nem kéne így parancsolgatni. Főleg ha takarítasz, vacsit főzöl, rendet raksz, akkor mièrt ne mehetnél el? De az is lehet hogy a szüleidnek al azzal van bajuk hogy több napra mész, és nem csak egy délutánra vagy egy napra. Szerintem próbálj meg velük komolyan beszélgetni, és talán kiderül hogy miért akarnak ennyire otthon tartani.
2014. júl. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hááát nem tudom, volt osztálytársaim is ilyenek, hogy közlik otthon hogy elmennek ideoda és pont, majd jönnek másnap, nekem ez fura, én azért hát nem úgy megyek oda hogy könyörögve hogy légyszi hadd menjek, de azért úgy hogy "anyu, holnap átmennék a barátomhoz..", és ha nemet mond akkor próbálom meggyőzni de tiszteletben tartom amit mond, bár kezd elegem lenni ebből az ok nélküli hisztiből.

Amúgy az hogy csak napközben menjek át... megy egy busz reggel 8 körül, egyszer mentem azzal, anya akkor is két napig foggal-körömmel küzdött hogy későbbivel menjek, mert ha korán megyek nem vagyok normális stb, a következő 2-kor megy. Hazafele az utolsó meg 4-kor jön, ~45 perc az út, így nem igazán játszik az hogy "csak kicsit átmenjek". Meg különben is, nekem szükségem van rá hogy vele aludjak, este összefutunk a barátaival, stb, meg hát ugye a "testiségek".

Anya tudja hogy nem csinálok hülyeséget, semmilyen téren. Egyszer régen volt már hogy nagyon csúnyán berúgtam, hánytam és elaludtam ott a házibuliban, de tanultam belőle és már tudom hol a határ, nem csinálok többet ilyet. Szex terén meg védekezünk és régóta együtt vagyunk. Szóval nem hiszem hogy féltene, épp ez bánt hogy kezdem szimpla szivatásnak érezni a dolgot. Szeretném hinni hogy nem az.

2014. júl. 13. 17:22
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
hívd át a barátod hozzátok és Ő legyen nálatok. Mond meg anyádnak hogy nagykorú vagy és nem parancsolhat már neked, maximum megkérhet dolgokra. Ha nem akarsz velük nyaralni akkor nem muszáj.Anyád érzelmileg zsarol téged és ez nagyon csúnya dolog. Önző viselkedés az ilyen. Próbáld apádat rávenni hogy álljon ki melletted.
2014. júl. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtan menj el a barátodhoz , anyád majd megbékél. Kell neki egy házicseléd, aki mos, főz takarít.Jelentsd ki hogy mész és ne hagyj neki alkalmat lamentálni.
2014. júl. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
anyád kihasználja hogy te finoman mondod neki hogy elmennék...stb. nem így kell Légy határozott és bátran mond hogy megyek ide vagy oda...stb. légy határozott akkor majd vissza vesz belőle.
2014. júl. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
keress magadnak nyári munkát és akkor lesz pénzed és talán akkor nem szól bele hogy hová mész.Barátkozz másokkal, most vagy fiatal ne ülj otthon. Nagyszülők nem tudnának beszélni anyukáddal. Nem kell engedélyt kérni, ha határozott vagy akkor vissza fogja majd magát.
2014. júl. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
25%
Talán azzal van bajuk,hogy a te többnapos távollétedet csavargásként élik meg,és ezáltal nem tetszik nekik.Kereshetnél magadnak mondjuk valami nyári diákmunkát,így pénzed is lenne,az időd is hasznosan telne.Valamint azt is kifogásolhatják,hogy otthon keveset segítesz be a házimunkába.Nyilván fáradtak és nyűgösek,hiszen reggeltől estig dolgoznak.
2014. júl. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 tóóót válasza:
49%
Irigykedik !
2016. máj. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!