Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha válás alatt születik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha válás alatt születik gyerek az anya új párjától, akkor ennek a gyereknek az elhelyezésében, tartásában is döntést hoz a bíróság?

Figyelt kérdés
Mert úgy tudom, hogy még a férj nevére kerül a gyerek.

2014. júl. 11. 12:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
De ha apasági viszgálat történik, hiába kerül a nevére, nem az ő gyereke.
2014. júl. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
+ szerintem nem akar tartásdijat fizetni egy idegen gyereknek, nem?
2014. júl. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ha jól tudom gyámügyre kell bemenni intézni hogy ne a férj nevére kerüljön... de attól nem kell félnie a férjnek, hogy a bíróság olyan döntést hoz, hogy neki gyerektartást kell majd fizetnie... gyámügyet kérdezzétek meg, hogy lehet megoldani, hogy az igazi apa nevére kerüljön rögtön a gyerek ott tudnak érdemben válaszolni
2014. júl. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy akármit teszünk a férj nevére fog kerülni a gyerek, mert papíron még házasok vagyunk hiába élünk külön 3 éve. A megoldás az lenne, ha elválnánk és össze tudnánk házasodni a párommal. De a férj már 3 éve húzza a válást.
2014. júl. 11. 12:45
 5/11 anonim ***** válasza:

A ha nem kéri egyik fél sem az apaság velelmének megdöntését, akkor igen, arról is dönt. H kérik, akkor lesz dns teszt stb..

Hallottam mar olyat hogy az apa nem a saját gyerekét nevelte fel, de ugye ez az anya simán hagyta, hogy ne nála legyen elhelyezve a gyerek, az apa persze megtudta, hogy nem az övé, de azon ritka esetek egyike volt, hogy az apa, akkor is sajátjaként szerette, csak attól rettegett, hogy jön az anya és kicsesz vele, hogy kéri az új elhelyezést, hogy amúgy nem is az apáé, így esélye sem lett volna rá, hogy nála helyezzek el.


Ha nem közlik a bírósagon, akkor azt a bíró nem is feltetelezi, hogy a gyerek mástól van..

2014. júl. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan húzza 3 éve?
2014. júl. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A bíró tudja, hogy együtt élek a párommal. Őt is meghallgatták, mint élettársat.


A férj úgy tudja húzni 3 éve, hogy vannak közös gyerekek és ő is kéri mindet. Tehát nincs megegyezés a gyerekelhelyezésben. Nem hajlandó semmilyen kompromisszumra. Ezért folyik a tényállásos bontóper.

2014. júl. 11. 13:06
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek nevében el kellene inditani az apaság vélelmének megdöntésére irányuló keresetet.. Akkor legalább az ő jogviszonya rendeződne..

A bíró hagyja 3 évig húzodni, és nem dönt, azért az szep...

2014. júl. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, ma Magyarországon, ha nincs egyezség a felek között 3 évig is eltart egy gyermekelhelyezési per. A vicc ebben, hogy közben a legnagyobb gyerek nagykorú lett.


Az apasági pert a válás/terhesség alatt is meg lehet indítani ?

2014. júl. 11. 13:29
 10/11 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt nem, a születés után
2014. júl. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!