Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg végre...

Hogy értessem meg végre anyámmal, hogy semmi köze hozzá, meddig szoptatok?

Figyelt kérdés
Öt hónapos a lányom, de már nyomul, hogy "elég féléves korig szoptatni, neked se lett semmi bajod a rendes ételtől". Én legalább egy, de inkább másfél éves koráig mindenképp szoptatni fogom (ha magától abba nem hagyja vagy másért el nem megy a tejem), és unom, hogy hiába mondom szépen, kevésbé szépen, csak újrakezdi a mantrát heti legalább háromszor...
2014. júl. 16. 09:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%

Együtt laktok? Sokat találkoztok? Ha nem, akkor egyszerűen mondd neki, hogy már elválasztod, folyamatban van és slussz, nem kell vele foglalkozni.

Ha együtt laktok vagy sokat találkoztok, sokat van nálatok, akkor mást nem igazán tudsz tenni, minthogy nem foglalkozol a témával, nem idegesíted fel magad ezen, megmondod neki, hogy addig szoptatsz, amíg ketten (te és a gyerkőc) úgy szeretnétek és pont.

2014. júl. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt próbáltad,h bólogatsz rá és utána úgy csinálod ahogy jónak látod?
2014. júl. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nem lakunk együtt, isten ments, de munkanélküli, ráér gyakran jönni. Negyedórányira lakunk egymástól. De ha épp nem jön át (heti kettőnél azért nem találkozunk sűrűbben), akkor telefonon kezdi.
2014. júl. 16. 09:15
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

Tipikus nagyszuloi problema... Bar mondjuk nalunk is elofordult ez a problema, hogy meddig kell szoptatni(a csaladban voltbez a problema). Minalunk az lett a vege:

Miert szolsz bele, hogy ki mas meddig szoptat, te sem orulnel neki, hogy mas beleszolna, hogy peldaul mit egyel!

Aztan meg szepen visszamentek Aachembe.

2014. júl. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
58%

Egymilliószor kisebb dolgokba sem engedem sem az anyámnak, sem senki másnak sem, hogy beleugasson.

Amikor olyan van, hogy tudom, hogy beleszólna, akkor előre közlöm, hogy erről nem akarok hallani egy szót sem.

Simán mond meg neki, hogy ha még egyszer felhozza ezt, nem állsz vele szóba utána...majd megtanulja.

2014. júl. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha heti többször találkoztok, akkor viszont eléggé problémás azt mondani, hogy már választod el a gyereket, mert akkor előbb-utóbb belefutsz, hogy éppen akkor van ott, amikor szoptatni kell a gyereket. Úgyhogy akkor inkább azt javasolnám, hogy ne húzd fel magad rajta, hanem ahogy a második írja, hallgasd meg, aztán vonulj be szoptatni a másik szobába. Tudom, nem egyszerű, mert idegesít, de ha látja rajtad, hogy semmi foganatja, hiába mondja, akkor csak abba fogja hagyni! Első voltam.
2014. júl. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos nem tudsz mást tenni, mint hogy meghallgatod és elengeded a füled mellett. Nálam sajnos pont az ellenkezője van, egyik napról a másikra eltűnt a tejcsi egy hónapos babámnál, így sajnos kénytelen vagyok neki tápszert is adni,aminek én sem örülök, de nem éheztethetem. Ezért anyósom naponta többször cseszeget, de mondtam neki, hogy attól nem lesz több tejcsi, hogy baszogat.
2014. júl. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
Ne anyád előtt szoptasd a gyereket!
2014. júl. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
96%
Mondd meg neki, hogy ez a legolcsóbb kaja. Azzal, hogy a legegészségesebb is, úgyse mész semmire.
2014. júl. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Természetesen nem előtte szoptatom.
2014. júl. 16. 11:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!