Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg végre...

Hogy értessem meg végre anyámmal, hogy semmi köze hozzá, meddig szoptatok?

Figyelt kérdés
Öt hónapos a lányom, de már nyomul, hogy "elég féléves korig szoptatni, neked se lett semmi bajod a rendes ételtől". Én legalább egy, de inkább másfél éves koráig mindenképp szoptatni fogom (ha magától abba nem hagyja vagy másért el nem megy a tejem), és unom, hogy hiába mondom szépen, kevésbé szépen, csak újrakezdi a mantrát heti legalább háromszor...
2014. júl. 16. 09:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy mit mondasz neki, mivel érvelsz úgyse fogja abbahagyni. Ilyenek az anyák, anyósok. Szerintük mindent jobban tudnak, jobban csinálnak (tisztelet a kivételnek!). Egyik fülön be, a másikon ki. Csináld úgy, ahogy neked és a gyermeknek a legjobb.
2014. júl. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem kizárólag szoptatni fogod évekig, fél év után el kell kezdeni a hozzátáplálást, szóval nem értem mi bajotok van. Szoptatsz is, meg rendes kaját is kap a gyerek.
2014. júl. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Határozottan le kell állítani.Mond meg neki,hogy nagyon szereted,és örülsz neki,hogy ilyen gyakran van lehetőségetek együtt lenni,de ha nem fejezi be,akkor inkább ne jöjjön!
2014. júl. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
12: anyámnál a rendes kaja ugyanaz, amit mi is eszünk. A hozzátáplálás fokozatosságát is túlbabusgatásnak tartja...
2014. júl. 16. 15:34
 15/21 anonim ***** válasza:

"Én kölyköm"

"Nem érdekel"

"Majd csinálom, ahogy akarom"

Ezeket próbáltad már?

2014. júl. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Persze, hogy próbáltam, a válasz az, hogy hülye vagyok és elkényeztetem...
2014. júl. 17. 07:42
 17/21 anonim ***** válasza:
Szoptasd 15 éves koráig.
2014. júl. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Nem kell megértetni, mert a megértés az ő dolga. Te csak közöld a saját akaratodat: anya, ne haragudj, de ez az én dolgom.


"de inkább másfél éves koráig mindenképp szoptatni fogom"


Ez rendkívül súlyos személyiségbeli torzulást fog eredményezni. Dependens, anyáról le nem váló gyerekt akarsz nevelni? Olyat, mint amilyen te vagy?

2014. júl. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

#18


Megelőztél. Az ige "elhangzott".

2014. júl. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Annyira nem volt ige, csak egy vélemény, amivel szintén nem kell egyet érteni csak annak aki úgy látja jónak. Én mindkét gyerekemet másfél évig szoptattam, maguktól jöttek le a ciciről egyik pillanatról a másikra. Még sem lett egyik sem dependens, sem torzult, sőt, nagyon is két értelmes, határozott, magabiztos felnőtt vált belőlük. Úgyhogy óvatosan az erős jelzőkkel. Kérdező neked azt tanácsolom, hogy lény drasztikus. Én a helyedben amint újra felhozná az anyám a témát letenném a telefont, vagy megkérném, hogy szakítsa meg a látogatását, mert nem fogod hallgatni amit nem akarsz. Ha ebben következetes vagy rájön, hogy nem érdeke, hogy újra előhozza a témát. Légy határozott, és tarts ki az elképzelésed mellett.
2014. júl. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!