Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jó szülő az, aki nem megtiltja...

Jó szülő az, aki nem megtiltja gyerekének a cigizést, hanem vesz neki 3 doboz cigit?

Figyelt kérdés

Mesélte a fiam, hogy haverja cigizik, szülők előtt, és kérdeztem, hogy nem tiltják tőle?

Annyit mondott, nem ők is cigiznek.

Azt mesélte el, hogy mikor lebukott 16 évesen a cigivel, az apja előtt, apja fűzött hozzá: "erről még beszélünk!" majd este oda hívta és kezébe nyomott 3 doboz cigit...


Jó szülő ez? Mert én azt mondtam a fiamnak, hogy cigizhet, de elmeséltem, hogy mennyire káros, meg tőlem ne kunyeráljon cigire!


Meglepődtem, hogy vannak ilyen szülők!

Lehet én vagyok túl régimódi, és ma már nem szokás a gyereket óvni az ilyenektől?



2014. júl. 17. 17:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen osztálytársam, undorító!
2014. júl. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

birom aki azt mojdja nem engednem neki, 24/7be ott vagy vele ? Nem!

ezzel a tiltas dologgal csak rosszabb.

2014. júl. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is viszonylag korán megtudták a cigizést, bár sose tagadtam le (!) ... ritkán vesznek nekem 1 dobozt, esetleg szülinap névnapra valami különlegest... keresztszüleim is vettek már. Nem ellenzik de nem is támogatják, bár én keveset cigizek kb 1 doboz megy el 1 hónap alatt...
2014. júl. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Yehudina válasza:

Megbántam azt a napot, amikor először rágyújtottam.Nem kellett volna! De 18 évesen érettségire készültem, és úgy gondoltam, talán attól valami jobb lesz. Semmivel se lett jobb semmi az ég világon. Utána folytattam a cigizést a munkahelyemen - ahol szinte kivétel nélkül mindenki dohányzott - amikor a 15. érettségi találkozónkat nem az a lány szervezte, aki annak idején elvállalta, hanem egy másik, mivel ő meghalt tüdőrákban. Igaz, nem ő dohányzott, hanem mindenki más abban a szobában, ahol dolgozott. Egy másik osztálytársam azon panaszkodott, hogy terhesen hiába kérte a kollégáit, hogy ne dohányozzanak a szobában, kiröhögték. A harmadik hónapban elvetélt.

Tudom, hogy nem mindenki egyformán reagál a dohányzásra, van olyan aki 99 évesen is szívja a cigit, issza a whiskyt, meg az erős feketét, de az sokkal ritkább, mint a fiatalkori elhalálozás dohányzás miatt bekövetkezett betegségben. Hogy a dohányzás ártalmas, mégpedig nagyon, az egészen biztos. Vannak országok (pl. ahol én élek) ahol nemcsak a munkahelyeken, de még az utcán sem lehet dohányozni. Én abban reménykedem, hogy talán idejében abbahagytam a dohányzást.

2015. febr. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!