Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mutassam ki a szüleim...

Hogy mutassam ki a szüleim felé, hogy szeretem őket?

Figyelt kérdés
Régebben nagyon rossz volt velük a kapcsolatom, a nővérem miatt, még mindig szoktunk miatta veszekedni, de most szerencsére egy hete nincs itthon és ők is tök normálisak meg én se vagyok idegbeteg, mert nem ordibál velem senki. Szóval régebben nagyon rossz volt a kapcsolatunk és én is sokat ordibáltam velük, meg volt, hogy azt mondtam, utálom őket, meg anyát leqrváztam, ilyesmik...de már megbántam és nem akarom ,hogy utáljanak, csak nm tudom, mit tehetnék, apával még jóba is vagyok, de amikor anyát mondjuk meg akarom ölelni, sokszor annyit mond, hogy hagyjam békén, vagy amikor mondom neki, hogy szeretem, azt mondja, hogy hagyjam már ezt abba...Mit csináljak?
2014. júl. 17. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A tetteiddel mutasd ki. Figyelmességekkel, munka elvégzésével, kedvességgel.
2014. júl. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Tölts el velük több időt, legyél velük többet otthon. Vesd fel, hogy csináljatok közös programokat, pl. anyukáddal elmehetnél vásárolgatni, vagy beülni egy cukrászdába, beszélgetni csajos dolgokról. Kérj tőlük bocsánatot a régi dolgokért, nem szép dolog lek*rvázni anyukádat, ez biztosan elég mély nyomot hagyott benne, lehet jól esne neki a bocsánatkérés. Esetleg kedveskedhetnél neki (az én anyukám mai napig megkönnyezi, ha rajzolok neki valamit), ne szemtelenkedj vele, fogadd el azt, amit mond, még akkor is, ha nem értesz vele egyet.
2014. júl. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2014. júl. 17. 19:36
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Apróságok ilyenkor sokat számítanak! Elmosogatsz, leporolsz, kiporszívózol, lemosod az ablakokat... Ezt persze nem kell mind egy nap. :) Csak lássák, hogy segíteni szeretnél nekik, amiben te tudsz. Így kevesebb időt töltenek majd ők is házimunkával, és talán több időtök lesz egymásra.

És szerintem ne add fel azt, hogy mondod, hogy szereted, vagy meg akarod ölelni. Ha látja, érzi, hogy nem adod fel, akkor észre fogja venni ő is a változást. :)

2014. júl. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha "elsőre" nem akarja elfogadni az ölelést, szemtől szembe kimondott szavakat, akkor próbálkozz kedves üzenetekkel hűtőre, táskába rejtve, sms. Apró ajándékokkal kedveskedni, megfőzni a kedvenc kajáját, segíteni a háztartásban, családi progrma szervezése (kirándulás hármasban, strand hármasban, kedvenc filmje dvd-n kedvenc nasival összeülve kettesbe/hármasba, vagy amit szerettek). Lassú víz partot mos elvén, előbb-utóbb megenyhül és elfejelti a korábbi tévedéseidet.
2014. júl. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat :)
2014. júl. 17. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!