Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg apámnak,...

Hogy mondjam meg apámnak, hogy nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, de apám már pár éve azzal csesztet, hogy a gyerek az élet értelme, hogy az olyan házaspárok akiknek nincs gyerekük "értéktelenek" stb. Kijelentette azt is, hogy nem mehetek apácának.. Nem érti meg, hogy én egy olyan világba nem akarok gyereket szülni ahol a Voksán Virág féle guminők jelentik a tökéletes nőt, ahol az Éjjel nappal Budapest meg a Barátok közt jelenti az értéket, ahol az utcára nem mehetek ki nyugodtan, mert félek, hogy valami barom bármikor nekem eshet. Szerintetek ha idősebb leszek ez a nézet változni fog? Apa megérti majd, hogy én egyedül is teljesen jól el tudok boldogulni és nem attól leszek értékes, hogy szülök?
2014. júl. 19. 17:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7%

Ha elvakult vallásos, akkor nem, és ne is erőlködj, mondjon amit akar. Ajánlok neked egy könyvet.

Daniel Quinn: Az én Izmaelem

2014. júl. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Apádnak nagyon kevés esze van.

Kár vele vitatkozni.

2014. júl. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%
Neked is változni fog majd lehet a véleményed. Hagyd rá mond, hogy igazad van és békén hagy.
2014. júl. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Sehogyan sem. Nem az apád dönt arról, hogy TE hogyan fogsz felnőttként élni. Nem kell az orrára kötni, ami nem tartozik rá.


Élj úgy, ahogyan neked tetszik. Talán kiveri apád belőled a gyereket pofonokkal vagy ő maga akarja megcsinálni? Amikor a gyerek-témát felhozza, mondd meg, hogy nem érdekel, és hagyad ott szó nélkül.


Nekem sincs gyerekem, soha nem is akartam. Boldogan élek a férjemmel, sok éve, aki szintén soha nem akart gyereket. Mert van ilyen is.

2014. júl. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Nekünk sincs gyerekünk és boldogan élünk, imádjuk egymást.
2014. júl. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
És egymás gyerekei vagytok? :)
2014. júl. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Tekintve, hogy 14 éves vagy, jobban jársz, ha "egyetértesz" apukáddal, legalább nem izélget :)

Igen, Te is szeretnél gyereket, csak előbb még tanulni akarsz, meg kell találnod az igazit, mittudomén. Hátha akkor abbahagyja.

Egyébként, ha idősebb leszel, lehet, hogy megváltozik a véleményed. Meg az is lehet, hogy nem. Nem azon múlik, hogy boldog leszel-e, hogy van-e gyereked, vagy nincs.

2014. júl. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
Minden változhat. Jelenleg semmi képen ne firtasd a dolgot, ha csőlátású akkor később sem értelmes.
2014. júl. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
14%
Miért lennénk egymás gyerekei?
2014. júl. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%
érdemes
2014. júl. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!