Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők titeket mennyire zavar...

Szülők titeket mennyire zavar ha a gyereketek napi több mint három órát játszik a gépen és közben idegenekkel beszélget mikrofonon?

Figyelt kérdés

2014. júl. 22. 21:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
60%

4: " de ha nagyobb akkor azért maga is eltudja már dönteni mi kell neki) "


Ja, 14 évesen, hát persze..... és pont napi több mint 3 óra játék a jó neki.

2014. júl. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
48%
hát ja jobban szórakozik közben akkor miért ne? gondolom azért teszi ezt, mert jobban szeret online játszani mint akármi mást. az jobb lenne ha rá lenne erőltetve hogy márpedig most te menjél ki azt játsszál a barátaiddal vagy akármi más ha azt nem szereti? a végén csak arra fog emlékezni hogy a kedves szülő rá erőltetett valami szart amit nem szeretett. 3 óra meg szerintem nem sok.
2014. júl. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
30%

12: Aki órákon át más elfoglaltságot és szórakozást nem tud találni mint a számítógépes játékokat, akkor azért azzal komoly gond van... Mi is játszunk, a gyerekeim is, na de ezeregy dolgot lehet még mellette művelni.

Mégis mennyit sportoltok a napi 3 óra játék mellett?

2014. júl. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
62%
3 óra az nem olyan eget verő hogy egyből savazni kell szegény gyereket, vannak nála kockábbak is! :D
2014. júl. 23. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
66%
Azért napi 3 óra tényleg nem egetrengető idő. Amúgy meg akik jönnek, hogy ők gyerekkorukban milyen változatos programokat csináltak, azoknak megsúgom, hogy SAJNA most nem azt a világot éljük ahol a gyerekek este 11-ig is kint focizhatnak/lézenghetnek az utcákon a haverjaikkal. Kedves szülő meg örüljön, hogy a tizenéves csemetéje inkább otthon ül mintsem elmenjen és részegre igya magát vagy füvezzen. Oké, nem olyan jó, ha a fiatal a fél életét a gép előtt éli le, de annyi mocsok és szenny van a mai világban, és annyi az agyon féltő szülő, hogy nem is csoda hogy ilyen korcs felnőttek lesznek a mai tizenévesekből.
2014. júl. 23. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
75%

12 éves koromig alig játszottam, esős időben vagy esténként miután megcsináltam a házim 1-2 órát maximum lefekvés előtt. Egyébként kint lógtunk a barátokkal, bicikliztünk, strandra mentünk, kosaraztunk vagy csak fetrengtünk a fűben. Ja, mondjuk ez vidéken volt, ahol pl a házunk előtt ha napi 2 kocsi elment, akkor hű de nagy volt a forgalom.


Aztán elköltöztünk egy nagyobb városba, felrakták a fogszabályzóm, nőttem még 10 centit és máris egy befordult kiskamasz lettem, akinek nem megy a barátkozás. Alapból magas voltam, de ehhez még jött az, hogy lány vagyok, a régi barátokkal senkit se zavart, így szoktak meg, de az új helyen csak 1 fiú volt magasabb nálam, ő is csak 1-2 centivel. Szóval nem volt könnyű beilleszkedni, így mivel pont akkor kötötték be nálunk a már nem betárcsázós hanem kábeles netet rászabadultam. Amikor csak lehetett ott lógtam rajta. Előbb jött a chat, lett egy halom ismerősöm, már nem éreztem magányosnak magam. Aztán jött a fórumos szerepjáték és lett egy halom barátom. Sokakkal a mai napig tartom a kapcsolatot. Sőt, van olyan akivel 2-3 hetente társasjátékozunk délutántól hajnalig miközben beszélgetünk, vagy most a vb alatt meccset néztünk. Aztán jött a world of warcraft ahol megismertem a mostani barátom, akivel össze is költöztünk, több, mint 1 éve. Közben kitűnőre érettségiztem, átúsztam a Balatont, iskolai úszás versenyeken indultam és elég szép helyezést értem el, viszont országosra már kevés voltam. (heti 4 edzéssel csak az erőnlétem van meg, az időm nem, plusz a testalkatom se lett olyan durván férfias :D) Lediplomáztam. Barátom szintén diplomás és évek óta dolgozik valamint jó kondiban van, mert csinál súlyzós edzéseket és együtt járunk most futni. Így nálunk ez a számítógépes játék a hobbink, a közös érdeklődési kör. Mellette van életünk, és sok embert ismertünk meg általa. Teljesen különbözőeket, akikkel amúgy alapjáraton nem ismerkednénk össze, így viszont lett egy kialakult baráti társaság, akikkel néha összejövünk sörözni, de amúgy a játék miatt is, de napi szinten beszélünk. Nyaranta hosszú hétvégén közös "nyaralás" van. Így nem érzem azt, hogy hátrányom lett volna abból, hogy nem kint lógtam a haverokkal, hanem a gép előtt töltöttem napi több, mint 3 órát és idegenekkel beszélgettem mikrofonon. Persze anno rettenetesen zavarta anyuékat, mióta hazavittem bemutatni a barátom azóta rájöttek, hogy lehet ezt ésszel is, mert nem romlottak soha a jegyeim, eredményeim tőle és nem ment az egészségem rovására, mert mozogtam mellette mindig is.


24N

2014. júl. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

azok nem idegenek, en is felmegyek ritkan CSS re, en azt veszem eszre nagyobb a kotodes, haversag mint eloben, mindig jon vki a reg idokbol :) neha van olyan stand-up mint ha showderclub menne.

ha nem csak ebbol all az elete miert ne.

2014. júl. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"A géptől semmi baja nem lesz a korlátozás pedig tök hülyeség (jó persze ha 8éves oké de ha nagyobb akkor azért maga is eltudja már dönteni mi kell neki)

14/f"


:D

Egy 8 nem, na de egy 14 (!!!) az már aztán el tudja dönteni mi kell neki, és mi jó neki, igaz?

2014. júl. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
5%
Én is általában szoktam a barátaimmal beszélni játék Közben de en nem 3 órát ülök a gép elott hanem 9-10 et. Mindig meg van a téma hogy miről beszélünk. 13/F
2014. júl. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
6%

"en azt veszem eszre nagyobb a kotodes, haversag mint eloben, mindig jon vki a reg idokbol :)"


És ez a legnagyobb átverés az egészben. Mert ezek nem kapcsolatok, hanem kapcsolat-pótlók. Azt veszed észre pár év múlva hogy nincsenek barátaid, nincs múltad. Most még nem gáz 13 évesen, de 16-18 évesen nagyon az lesz. Antiszociálissá tesz, úgy hogy észre se veszed. Apádéknak nagy a felelőssége itt. Sokszor olvasni hogy osztálytársak nem köszönnek egymásnak élőben, neten meg sokat beszélgetnek, "nagy haverok". Későbbiekben nagyon meg fogja sínyleni minden párkapcsolatotok ezt.

2014. júl. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!