Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kezdjek anyával? Hogy...

Mit kezdjek anyával? Hogy tudnám megbeszélni vele? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, nem mondanám magam valami jó gyereknek magam, de azért a legrosszabbnak sem. 1 éve nagyon rákattantam a rockra, és elkezdtem kialakítgatni a stílusom. Nagyon megtetszettek az amolyan "rocker ruhák". Tehát bakancs, szakadt gatya, bandás pólók és társai...

De ez anyának nagyon nem jön be, nem is hajlandó ilyen ruhákat vásárolni, csak olyat ami neki tetszik... és ez már nagyon aggaszt. Nem tudom mit kezdhetnék, mert szeretnék olyan ruhában járni amiben én akarok, nem olyanba amilyenbe Ő akarja, hogy járjak. És próbáltam már vele ezt megbeszélni, de nem hajlandó elfogadni.

Mit tehetnék?

Normális válaszokat kérek...



2014. júl. 24. 13:16
 1/4 anonim válasza:
100%

Beszélj vele őszintén..

Hogy elég nagynak érzed magad ahhoz, hogy magadtól öltözhess és ezzel nem bántani akarod, esetleg magától a stílustól rettent meg, de nyugtasd meg, hogy ez nem jelenti azt, hogy teljesen más leszel..

Ilyenkor rögtön azt hiszik a szülők, hogy "jézusom, a gyerek lázadni kezd", lehet hogy ezért makacsolta meg magát ő is :)

2014. júl. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tehetsz semmit, mivel kiskorú vagy és gondolom önálló keresettel nem rendelkezel. Így olyan ruhákban jársz, amit ő vesz nyilván. Sajnos ez van. Meggyőzni nem tudom, hogy hogyan tudnád, mert az én anyámból kiindulva (bár én nem vagyok rocker, általánosságban mondom) sehogysem, mivel gondolom a tiednek is megvannak a saját nézetei és ezt a rocker dolgot sehogy nem lehet úgy beadni neki, hogy ez húde jó meg ettől nem leszel huligán meg lázadó. Sajnos erre nincs gyógyír, dolgozz nyáron és vegyél magadnak olyan ruhát, amit te akarsz.
2014. júl. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is 14 éves koromban kezdtem el Junkiest hallgatni, bakancsot hordani, meg csak feketét. (Aztán egy idő után már idegesített, hogy semmi színesem nincs, de ez beletelt pár évbe, és most nem is ide tartozik. :D )

Szerencsére nekem anyukám rendes volt, annyival kommentálta, hogy "majd kinövöd", de kaphattam olyan ruhákat + bakancsot amilyet akartam.

Amit tanácsolni tudok: zsebpénzt vagy ilyesmit kapsz? Nagyszülőktől? Akkor ezt a pénzt költsd ruhákra! Anyukád pedig be fogja látni, hogy most nem akarod a neki tetszőket hordani. És vagy nem vesz többet, vagy ad majd pénzt, hogy akkor vegyél olyat, amilyet szeretnél. Én a bakancsot karácsonyra kaptam, de a ruhákat zsebpénzből vettem. :) Ja, és vannak mindenféle turik, amik jók, nem kell azt szégyellni, ha onnan van. Meg lehet ott olyat is találni, amin még van címke.... Olcsóbb és csak ki kell mosni. :) Hajrá!

És hallgass Junkiest. :D

2014. júl. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szeretjük Junkiest<3

Zsebpénzt nem kapok, és a nagy szüleim is rosszul vannak a stílustól. Keresztapuméktól szoktam kérni bandás pólókat, pl.: szülinapomra, karácsonyra...

De komolyan annyira elegem van anyámból. Most is nem vagyok hajlandó egész álló nap a tesóimra vigyázni, és már piszkál hogy akkor nem mehetek el a campusra keresztapummal.

És már rosszul vagyok tőle, folyton piszkál a semmiért, beleszól mindenbe, lehord a sárga földig... utálom már ezt az egészet... nyár van, de én 6kor kelek vigyázni a gyerekeire...

2014. júl. 24. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!