Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tanulnék, de anyám nem hagy...

Tanulnék, de anyám nem hagy lehetőséget, ki akar dobni. Megteheti ezt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Vagyok olyan szerencsés, hogy anyámmal élek testvéreimmel karöltve, de a kapcsolatunk igencsak megromlott (bár azért még nincsen Maunika shów).


Én tanulok, érettségi után megszereztem egy szakmát, szeptembertől pedig még egy év ráépülőm lenne, aztán egyetemre mennék. Mindezt viszont kedves édesanyám miatt nem fogom tudni kivitelezni, mivel "rá leszek kényszerítve" arra, hogy dolgozzak és még tartsam is el magam - mindez persze teljesen normális lenne, kár is hisztiznem emiatt, de a valagamnak valahogy kényelmesebb úgy tanulnia, hogy közben nem liheg a nyakamba senki a bérleti díjjal. Gondolom érthető. Nem úgy terveztem, hogy egyszer csak félbeszakadjanak a tanulmányaim, és minimálbérből kelljen megélnem. Nyilván sokan járnak így, de én pont a kilábalást keresném.


Lényeg, megteheti-e, hogy hívja a rendőröket, és kirakat a házból, mert én őt zavarom? A 26 éves bátyámat miért nem küldi el, aki 7 éve munkanélküli, és még csak nem is tanul? Nyilván nem vagyok ártatlan bárányka, de olyat nem tettem, ami miatt egy normális szülő az utcára dobná a gyerekét. (Mellesleg majd' 2 évig nem éltem itt, tanultam és dolgoztam, "meg is haltam".)


20/F



2014. júl. 25. 00:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Keress lakótársakat! Két szobás négy ágyas lakást bérelhettek akár négyen is! Nem tudom merre laksz, de mifelénk ilyen lakást lehet kapni már 50-60ezerért, a rezsi kb ugyanennyi. Havi költség négyőtökre 100ezer forint, fejenként 25ezer, kaja fejenként 20-30ezer, ha szépen spórolsz. Minimálbérből ki tudsz jönni, és legalább nyugton lehetsz, csinálhatod amihez kedved van. Tesóid átmehetnek hozzád ha elegük van (már ha nem lesz nagyobb balhé belőle)

Állj meg a saját lábadon. Tudom hogy fájna magukra hagyni a tesóidat, de akármilyen durván is hangzik, nem te tartozol értük felelősséggel. Te csak magadért felelsz. Szurkolok neked, mert rendes srác vagy, most kell megalapoznod az életedet!

2014. júl. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 titokzatosvalaki válasza:
0%
meg mint a ....
2014. júl. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
nem fog tetszeni amit írok,de: joga van. felnőtt vagy. menj dolgozni,a mellett simán lehet tanulni. minimálbérből is lehet tanulni. menj most egyetemre,ott a diákhitel 1,2 + amit megkeresel vígan ellehetsz
2014. júl. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
64%

25 éves koráig,ha tanul valaki a szülei rokontartásra kötelezhetők.


Szóval mond meg a kedves megélhetési gyerekgyártó édesanyádnak,hogy attól,hogy elmúltál 18 még vannak kötelességei!

Az olyan szülőket,akik kidobják a 18 éves gyereküket büntetni kellene!Ha meg nincs pénzük támogatni ne vállaljanak gyereket!!

2014. aug. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
hogy gondoltad 20 évesen még eltartanak
2015. dec. 16. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!