Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya egy harmadik miatt...

Anya egy harmadik miatt elhagyja apát több évtized házasság után - hogy viszonyulnátok ehhez felnőtt fejjel?

Figyelt kérdés

Milyen szinten fogadnátok el az új partnert?

Főleg ha apa nagyon kikészül?


2014. júl. 25. 12:38
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
60%

Tudod, kérdező, ebből sajnos, nem jöhetsz ki jól.


Vagy apád szívébe döföd azt a képzeletbeli tőrt, vagy az anyádéba. Én megértem, hogy te most apukád pártján állsz, normális is, ő a "szenvedő" fél.


De senki sem láthat bele két ember viszonyába, még a gyerekeik sem. Ha anyukád ennyi idő után úgy döntött, hogy új életet kezd valaki mással, nyilván megvolt rá az oka.

2014. júl. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
20%

Blabla.


Volt egy esku, amit valaki megszegett, es eleg egyertelmu az is, hogy ki volt az.


A tobbi mar csak mosakodas.

2014. júl. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
66%

12-es


Attól eltekintve, hogy én, amikor férjhez mentem, semmiféle esküt nem tettem, azért megkérdeznélek, mert lehet, te tettél...tényleg te életed végéig kitartanál egy olyan házasságban, amiben nem vagy boldog?

2014. júl. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
13%

A nők előbb-utóbb bekattannak és lelépnek az első macskajancsival!!

Na ezért nem kell megnősülni!

2014. júl. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
55%
Előfordul. Maradt volna szánalomból az apámmal?
2014. júl. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
86%
32. Ennyi év után váltak el a szüleim néhány hete. Előtte apukám hosszasan depresszióban szenvedett, amiből már 6-7 éve sem anyukám, sem én nem voltunk képesek kimozdítani, és a végén én mondtam anyunak, hogy kettejük közül legalább a saját életét mentse meg, váljanak el. Anyu tavaly nyáron elköltözött, nem sokra rá új partnere lett, próbál tovább lépni. Apu kórházba került, közel 4 hónapot bent volt, nem igazán szervi bajok miatt- értsétek jól. Aztán kijött, egyedül maradt, és esküszöm jobban van, mint valaha. Kivirult, megújult, egészséges, fogyókúrázik, és betartja, újra aktív, a kertben tevékenykedik, a kocsit mossa, meccsre jár, jól érzi magát. Rá se ismerek, olyan, mint régen volt. Örülök mindkettejük boldogságának, de tudom, hogy ha anyu apu mellett maradt volna, akkor aput soha nem éri az a "sokk", soha ne ismeri be, hogy problémája van, és (orvosi diagnózis:) ha úgy folytatta volna, akkor 3 éven belül meghal. Most boldogok. Nekem ez többet ér, mint az, hogy házasok.
2014. júl. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
54%

13: nem vennek el olyan embert aki mellett nem vagyok boldog. Az a bizonyos esku pedig a "holtomiglan holtodiglan".

Ha utkozben bajok vannak azt meg kell oldani, akivel voltunk valaha boldogok felhotlenul, azzal ezt vissza is lehet allitani, felteve ha senki nem kovet el helyrehozhatatlan hibat (masik megcsalasa, megverese stb) - ezesetben viszont a hiba elkovetoje az aki az eskuszego, nem az aki ebbol a kovetkeztetest levonja.

2014. júl. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
76%

"Az a bizonyos esku pedig a "holtomiglan holtodiglan". "


Csak egyhazi eskuvonel van ilyen, polgarinal nincs. Mellesleg epp ezert a polgari barmikor felbonthato, ellenben az egyhazit csak a halal mega papa bonthatja fel

2014. júl. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
24%

utolso: a templom az nem az Isten "rendeloje". Ha hisz valaki benne, ha nem, a hazassag akkor is szent. A nem hivoknel is. Nalam pl nem volt egyhazi, de a polgarin amit igertem azt ugyanolyan erejunek tartom es erzem.


Akarmit is es akarhol is igersz, az ugyanugy kotelez.

2014. júl. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
81%

Kevés az infó. Nem ismerem a szüleidet.

Az emberek többnyire nem ok nélkül válnak. Egy jól működő házasság felbomlásához egy harmadik fél felbukkanása általában édeskevés. Jól működő alatt nem azt értem, hogy minden mindig hepi, hanem hogy a felmerülő problémákat is tudják kezelni és orvosolni a felek, emellett azonban van összhang is. Fél kézzel nem lehet tapsolni. (Ezt a kifejezést ma olvastam, megtetszett, ide illőnek érzem.)


Apámat sajnálnám és együtt éreznék vele a fájdalmában, de nem gondolnám, hogy jobb lenne neki, ha anyám vele maradna. Egy házasságban ha nem boldog az egyik fél, akkor a másik sem az - ha igen, akkor nagyon önző ember lehet ez a másik, aki egyáltalán nem tiszteli az elsőt. Feltételezem, hogy apám nem ilyen ember , úgyhogy idő után talán rájönne, hogy nem volt igazán boldog, bármennyire is ragaszkodott anyámhoz, aki nem volt maradéktalanul boldog mellette.

Meg ki tudja, hol rontották el? Valamelyik nem tett meg mindent a kapcsolatukért? Vagy egyikük se? Vagy mindketten tettek, de nem vezetett eredményre? Vagy egyszerűen csak ennyi idő járt ennek a házasságnak? Nem lehet tudni és talán nem is kell.

Anyám boldogságának pedig örülnék. Az új partnerét megismerném, az alapján kialakulna, milyen lenne a kapcsolatunk. Apámnak persze nem beszélnék róla, tapintatossági okokból.

2014. júl. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!