Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya egy harmadik miatt...

Anya egy harmadik miatt elhagyja apát több évtized házasság után - hogy viszonyulnátok ehhez felnőtt fejjel?

Figyelt kérdés

Milyen szinten fogadnátok el az új partnert?

Főleg ha apa nagyon kikészül?


2014. júl. 25. 12:38
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

17-es


Mint mondtam, én nem tettem "holtomiglan-holtodiglan" esküt. Nem esküszöm arra, hogy mi lesz a távoli jövőben, mert nem tudhatom.


Az emberek, amikor összeházasodnak, nyilván meg vannak győződve arról, hogy boldogok lesznek egymással. Azért kötik össze az életüket. Aztán előfordul, hogy menetközben elromlik valami. És nem mindig lehet visszaállítani az eredeti állapotot. És még az is lehet, hogy egyikük sem hibás miatta. Az emberek változnak.


Mondom ezt úgy, hogy nekünk eddig még mindig sikerült megoldanunk a problemáinkat. De nem merném kijelenteni azt, hogy ezentúl is mindig sikerülni fog.

2014. júl. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Nekem ezzel az a bajom, hogy ha ez igy van, ha csak a jelenre igerunk, a jovore nem, akkor azoknak van igazuk akik szerint a hazassag csak egy darab papir. Hiszen barmikor visszavonhato, akkor meg nem jelent semmit.


Szerintem epp attol tobb egy darab papirnal, hogy a jovore is teszed az igeretet amit nem tudhatsz.


Es nalunk volt: elfogadod e hites felesegedul te X Y az itt allo A B t fogadod e hogy kitartasz mellette joban-rosszban, egeszsegben-betegsegben, szegenysegben-gazdagsagban, mig a halal el nem valaszt.

Ez az aminek van ertelme, ettol lesz tobb egy darab papirnal.

2014. júl. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy???
2014. júl. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
26%

Anya egy harmadik miatt elhagyja apát több évtized házasság után - hogy viszonyulnátok ehhez felnőtt fejjel? (NYILVÁN VACAK ÉRZÉS, DE ATTÓL MÉG ANYÁD AZ ANYÁD MARAD, ÉS EZ AZ Ő DOLGUK)

Milyen szinten fogadnátok el az új partnert? (VALAKIT VAGY ELFOGADSZ VAGY NEM, NINCS KÖZTES ÚT)

Főleg ha apa nagyon kikészül? (ENNEK MEG NINCS KÖZE HOZZÁ, NYILVÁN APA IS HIBÁS, MÉG HA NEM IS TUDOD, AKKOR SEM LÁTSZ A KAPCSOLATUKBA. JÓ ESÉLLYEL TÖBB ÉVES GONDJAIK VANNAK, VOLTAK.

2014. júl. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


35 éves vagyok. Ebben a korban az ember már nemcsak arra apellál, hogy a szülei támogassák, hanem hogy ő is támogassa a szüleit - lelkileg, meg ahogy szükségük van rá. Ezért nem állja meg a helyét az utolsó válaszoló véleménye (szerintem), vagyis hogy apám kikészülése hogy jön ide, nincs köze a dolgokhoz.


Azzal sem értek egyet, hogy az új partner elfogadásában nincs köztes út. Már hogyne lenne. Ez nem fekete vagy fehér kérdése.


Nem arról van itt szó, hogy csak egyikük hibás, meg hogy én beleszólhatok vagy nem, ezek nyilvánvaló dolgok.


A kérdés úgy szólt, hogy hogyan viszonyulnátok az új partnerhez, főleg apámra is tekintettel. Én jelenleg haragszom anyámra, mert csak lelépett egy levelet hátrahagyva, apám azt hiszi, hogy a barátnőivel van, és még talán rendbe jöhetnek a dolgok. Én viszont tudom (mert kivasaltam anyámból), hogy férfivel van. Apám meg meg mindig szereti és félti - ezt ma is elmondta, mikor felhívtam.

2014. júl. 27. 12:10
 26/30 A kérdező kommentje:
ja, és 40 év házasság van mögöttük
2014. júl. 27. 12:10
 27/30 anonim ***** válasza:

40 év?


Mondom, az ilyesmin mindig meglepődöm.


De mégis úgy gondolom, ha valaki 40 év után borít, komoly okának kell lennie.

2014. júl. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Beszéltél már őszintén anyukáddal? Nem csak most, hanem általában. Boldog volt-e a házasságában, vagy csak látszólag?

Ha józan életet él és nincsenek komolyabb mentális vagy pszichés problémái, akkor nem lép le ember indok nélkül egy jó házasságból, főleg ami ilyen hosszú ideig tartott.


Az én anyám sem boldog a 36 éves házasságában. Nem lepődnék meg, ha lelépne egyszer, már felnőttek a gyerekeik. Nem megy, mert tartósan nem tudna hová menni, ha jönne egy másik férfi a képbe, akkor mozdulna csak. Mivel közel állunk egymáshoz, nagyjából tudom, mit érez és milyen helyzetben mit tenne. De a két bátyám, különösen az idősebbik, szinte biztos, hogy értetlenül nézne és haragudna rá.

2014. júl. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Harapós Pogi!

A trágárság szűrőn fennakadtad az üzeneted, így bemqsolni sajnos nem tudom.


Édesanyad gondolom bánja, hogy anno nem az abortusz mellett döntött.

2016. jan. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Sajnálom a kérdezőt.


Én el nem tudnám képzelni, hogy szüleim 35 évnyi házassag után elváljanak vmikor...

2017. aug. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!