Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hát milyen anya az ilyen? Nem...

Hát milyen anya az ilyen? Nem jutok szóhoz.

Figyelt kérdés

Ismerősöméknél fogalmazódott meg bennem ez a kérdés, és tényleg nem tudom ezt hova tenni.

Röviden:

Ismerősömék 3 vannak testvérek, 3 lány. A legidősebb, és a középső ápolta már éveken keresztül a beteg anyjukat (szülők már nagyon rég elváltak), a kisebbik felé sem nézett, max akkor, ha neki kellett valami, de az anyuka helyzete nem érdekelte. A 2 idősebb testvér gondozta az idős, beteg anyukat 2 és fél évig, mindig ott voltak mellette, tudom mert szemtanúja is voltam, és ismerek őket ennyire.

A mama aztán rosszul lett, majd valakivel a gyerekei tudta nélkül íratott végrendeletet. Rá 1 és fél hétre a mama elment. Az ügyvédnél kiderült, hogy a mama ÉRDEMTELENSÉGRE hivatkozva a 2 idősebb lányát egyszerűen kitagadta az örökségéből, és mindent a legkisebbikre hagyott, aki tojt az anyja fejére.

Azóta a 2 lány (főleg a fiatalabb) össze van törve, a fiatalabbik pszichológushoz is jár, mert nem bírják feldolgozni ezt a csalódást. Nem a vagyon miatt, hanem hogy a saját anyjuk így nyilatkozott.



Én nem jutottam szóhoz a döbbenettől. Mégis milyen anya az ilyen?

Nem provokációnak írom ki a kérdést, de komolyan nem tudom megérteni. És amennyire ismerem őket, biztos nem követtek el (szerintem) semmi olyan dolgok fiatalabb korukban, ami miatt valaki így megharagudjon.


Mit gondoltok? Mi a véleményetek?



2014. júl. 26. 21:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Az élet sz@r.
2014. júl. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
37%
Az anyagiakat ez nem érinti, nem lehet kitagadni vér szerinti gyereket az örökségből, ez nem így működik.
2014. júl. 27. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

De ki lehet tagadni, nem 1 kitagadásos esetet láttam már.

A mama teljesen beszámítható volt, nem az agyával volt a baj.

2014. júl. 27. 08:26
 14/22 anonim ***** válasza:

de ki lehet, nekem is igy lett megirva!

azt nem ertem, miert ilyenek az emberek, nekunk is volt olyan, amikor az utolso vegrendelet, azt illette, aki csak eloskodni ment, segiteni semmi, mi meg olyant orokoltunk volna ami inkabb nyug! hal isten utana lett ujabb, de az eloskodo elvitt mindent, aranyat, milliokat :@

o kapott 1 vadi uj sok millios autot, mi kolcsonbe hasznalhattuk volna a 25 eves roncsot...

2014. júl. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem akkor azt hitte a mama, hogy csak az öröksége végett foglalkoznak vele a lányai. :/ A végrendeletet meg lehet támadni az érdemtelenséget mivel indokolta?
2014. júl. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Azt már nem tudom, lehet nem is indokolta, vagy nem tudom, erről nem meséltek.

De nem szándékoznak megtámadni a végrendeletet, legalábbis nekem azt mondta az idősebbik, mert ekkora csalódás után őket már a vagyon nagyon nem érdekli. :(

2014. júl. 27. 10:31
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Ki lehet tagadni gyereket, de ahhoz igen-igen alapos indokok kellenek. Itt gondolj, hogy pl. az életére tör, vagy hasonló. Úgy tudom, még akkor is semmisítettek meg végrendeletet, amikor a szülő prostitúció miatt akarta kitagadni a gyerekét. Úgyhogy a két lány ne pszichológushoz menjen, hanem ügyvédhez, a "kedves" anyukának nem volt jogalapja a dologra.
2014. júl. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Meglehet tudni milyen összegről van szó?

És amúgy vannak anyagi nehézségeitek?

2014. júl. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy idős, bogaras emberről gondoskodni embert próbáló munka, és mindenképpen súrlódások lesznek az idős ember és a gondozói közt, míg a távol élő lányt, akit csak látogatóban lát, könnyebb idealizálni. Az is lehet, hogy telebeszélte a fejét a 3. lány (akár telefonon; neki panaszkodta el az anyja az apróbb összezördüléseket a két másikkal).


Biztos meg lehet támadni a végrendeletet, mert millió tanúval lehet igazolni, ki gondoskodott az anyjáról és ki volt az, aki rá sem nézett, de itt nem elsősorban az anyagiak okozzák a gondot, hanem nehéz ezt feldolgozni. A halálban mindig az a legrosszabb, ha valakinek feldolgozatlan, lezáratlan ügyei maradtak az elhunyttal. Jó ötlet a pszichológus, ő segíthet feldolgozni.

2014. júl. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A köteles részből nem lehet kitagadni semmilyen indokkal. A fele az örökségnek mindig jár a gyereknek.
2014. júl. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!