Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem hiszi el anyukám,...

Miért nem hiszi el anyukám, hogy "jól" vagyok? Hogy védjem ki ma "mindent-megoldó-szülő" problémát?

Figyelt kérdés

Körülbelül 2 naponta beszélünk telefonon. Most tettem le, kb. 8 perce a telefont, megint azért,mert besértődött.

Megkérdezi,hogy vagyok. Én elmondom,hogy jól. Mert jól vagyok. Fizikailag nem esett bajom, lelkileg meg nincs különösebb problémám,ha lenne se vele osztanám meg,mert abban nincs köszönet , csinálom a dolgom.


Ő meg minden beszélgetés alatt lecsesz,h "ez nem válasz".

Tudom,h nem szabad semmit mondanom neki,mert mindenből világra szóló hisztit csinál,amiből én jövök ki szarul.

Találjak ki dolgokat a jól vagyok helyett? De akkor meg hallgathatom azt...Tudom,zavaros,de ha megpusztulok se tudok a kedvére tenni.


2014. júl. 28. 11:36
1 2
 1/19 anonim válasza:
27%
Azert csinalja mert felt teged
2014. júl. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
hihi.. Bocsi. :D Érdemi választ adni nem tudok, de közlöm veled, hogy nem vagy egyedül. Nálunk sem lehet semmit mondani. Ugyanis, ha jó dolgokat mesélek, megsértődik, irigykedik, ha rosszat, akkor miért panaszkodik. Képes abba is belekötni, hogy miért együtt megyünk bevásárolni, vagy miért azt a filmet nézzük, amit..
2014. júl. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Részben unatkozik, részben meg pótcselekvés, annak igazolására, hogy ő jó anya.
2014. júl. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

2-ik ,köszi,jó tudni,h nem vagyok egyedül...


Bár nálunk árnyaltabb a kép...


Ha jót mondok,biztos csak azért mondom,h ő ne aggódjon.


Ha rosszat,akkor meg trohan,h majd ő megoldja, és hogy lehetek ilyen hülye, h velem ez vagy az történik.

Tipikus helipokter-szülő.. a gyerek fölött köröz, és lecsap,ha bajt lát...

De olyan fárasztó és igazságtalan,h azt hiszi ,én nem szeretem,mert nem vagyok őszinte vele,csak azért ,mert szeretném egyerdül megoldani az életem, vagy mert anno elintézta gyerekkoromban,h ne tudjak bízni benne...

2014. júl. 28. 12:01
 5/19 anonim ***** válasza:

Nyugi, az enyém is elintézte. :( És azt hiszi, hogy ő tök jó szülő...

Na, mindegy. Én sem tudtam soha megbízni benne. Ha megpróbáltam, akkor is ráfaragtam..

2014. júl. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
unatkozik
2014. júl. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Atz "unatkozik meg félt jellegű válaszokkal nem tudok mit kezdeni..ezzel nem vavgyok előrébb a probláma megoldásával..
2014. júl. 28. 12:34
 8/19 anonim ***** válasza:
Kérdező és 5-ös! Nektek mivel intézte el, hogy nem tudtok megbízni az édesanyátokban?
2014. júl. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki pótcselekvést. Pl. keresek egy könyvet, de nem tudom hol tudnám megvenni. Vagy elszakadt a nadrágom és nincs időm megvarrni. És akkor ő boldogan megoldja, addig is neked nyugtod van.
2014. júl. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Keze ,lába ,porckopás miatt használhatalan,se könyv után járni nem küldeném el,se varrni..


A bizalmamat azzal játszotta el,h bármit is mondok el neki,hiába teszem. Amikor gáz volt a házasságomban,akkor kvázi az volt a válasz,h hova akarok menni 2 gyerekkel,szexeljek többet,megoldódik. Ezzel nálam elvágta magát. Most festem a lakást,vakarom a 15 éve itt ragadt 2 rétegű tapétát,a saját kezemmel, le lettem baszv+ ,h a gyerekek szilikózist kapnak (???) ,miért nem szólok neki,h vigye őket játszótérre..hát,talán mert a 19 hónapos fiamatn em tudja felkapni,h a hinta felé rohan,amin hintázik vki más... És különben is,miért nem keres a férjem eleget,h festő csinálja.


Amúgy meg,amikor a férjem anno megkérdezte tőle,h elvehet-e engem,mert illendőnek tartotta,akkor közölte,h NEM...

De a férjem a szemét,h nem nyalja a seggét..

Fel nem fogja a sebeket,amiket okoz...

2014. júl. 28. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!