Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek, ha megismerkedné...

Mit tennétek, ha megismerkednétek felnőtt nőként egy veletek egykorúval, aki még otthon lakik a szüleivel egy lakásban?

Figyelt kérdés

Megismertem egy srácot, velem egyidős (27 éves), a szülei értelmiségiek, a srác okos, sikeres a munkájában, több egyetemet is elvégzett. Az én hátterem, életutam ugyanilyen, csak más területen, de mégis sokban hasonlít a kettő: kreatív, teljes embert kíván, vidám munka.


De: a szüleivel lakik egy belvárosi polgári lakásban. Az én szüleim vidékiek, így 18 éves koromban elköltöztem Debrecenből, és azóta teljesen önellátó vagyok (pénzügyileg, szellemileg).


A srác viszont nem az: sosem mosogat, nem mossa a cuccait, nem takarít, mindent a szülei csinálnak (nem csak az anyukája, hiszen értelmiségi család). Olyan szinten, hogy együtt mennek az Auchanba hétvégente bevásárolni a családnak, nekem ez a világ már teljesen idegen.


Nem érzem benne az akaratot, hogy elköltözzön (összeköltözésről nincs szó, most ismertem meg). Anyagilag simán elköltözhetne (nagyon! sokat keres havonta), de valahogy mégis kényelmesebb neki.


Ti jártatok már olyannal, aki még tiniként élt közel a 30-hoz, és nem anyagi megfontolásból? Ha összeköltöznénk, akkor én lennék az új anyukája?



2014. júl. 24. 09:01
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
96%

Ezt így nem tudnám eldönteni. Attól függ, hogy milyen kapcsolat alakulna ki közöttünk. Ha szeretem, jó vele, akkor nem hiszem, hogy befolyásolna az, hogy otthon él.

Ha összeköltöznénk, azért az gondolom, nem egyik napról a másikra menne. Biztosan töltene el hosszabb időket nálam, akkor pedig látnám, hogy hogyan viselkedik. Mennyire várná el, hogy kiszolgáljam, vagy mennyire akar segíteni. És persze konkrétan meg is lehet beszélni, ha összeköltözés lenne, hogy a feladatokat így és így osztjuk meg.

2014. júl. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
42%
Ezt hívják Pán Péter szindrómának. Nézz utána az interneten.
2014. júl. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 Kései Sirató ***** válasza:
69%

Beszélgetnék vele arról, hogy nem merült-e fel benne az a vágy, hogy egyedül éljen, önálló legyen. Finoman, úgy, hogy ne legyen bántó.

Megkérdezném, mi az előnye annak, hogy velük él. Itt egyetlen jó válasz csak az lehet, hogy így spórolni tud saját lakásra, mert nem akar albérletet, sajátot szeretne.

27 évesen talán nem annyira gáz még a helyzet. Talán észbe kap és elgondolkodik ezeken a dolgokon. Mesélj neki arról, neked milyen sokat jelent az, hogy a szüleid nem szólnak bele az életedbe, igazán felnőttnek és önállónak érezheted magad..

2014. júl. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
2: tanultam róla, nem kell hozzá Google:) De nem az volt a kérdés, hogy erre milyen kifejezést találtak ki a tudományban! :)
2014. júl. 24. 09:12
 5/38 anonim ***** válasza:
91%

az, hogy otthon lakik meg a bevásárlás nem zavarna

de az, hogy nem mosogat, nem most, nem takarít, semmit sem csinál az igen

pénzt ad haza?

2014. júl. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 Imola Ágnes ***** válasza:
87%

Valószínüleg normálisak a szülei, megvan a saját szabadsága, és ezért nincs értelme annak, hogy elköltözzön. Valószínüleg inkább gyűjtöget, építi a karrierját, szerintem ezzel nincs semmi baj. Abszolút nem zavarna a dolog. Sőőőt, sokkal jobban zavarna az, ha elköltözne csak azért, hogy ne legyen ott, vagy ami még rosszabb, azért mert rossz a kapcsolatuk.

Az megint más dolog, ha anyafüggő, vagy életképtelen elkényeztetett pasi....

2014. júl. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

3: igen, igazad van.:) A saját lakás dolog akár elfogadható lenne, bár szerintem ő túl mobil ahhoz, hogy saját lakásra gyűjtsön. (én is így vagyok, nem vennék 40 éves korom előtt lakást)


Szóval biztosan más oka van, mondjuk a 27 éves kor nem olyan sok, én is és ő most csinálgatjuk a phd-nkat, szóval ez nem olyan, mint aki már 8 éve rendesen 8 órában egy irodában dolgozik ilyen korban:)

2014. júl. 24. 09:14
 8/38 anonim ***** válasza:
92%

Az hogy 27 evesen otthon lakik, onmagaban meg nem elitelendo, sokan vannak igy.


Ez viszont "A srác viszont nem az: sosem mosogat, nem mossa a cuccait, nem takarít, mindent a szülei csinálnak" mar eleg baj. Vagyishat nem baj, de nem eppen egy alomparti.


Az viszont hogy ha egyutt laknak akkor egyutt is csinaljak a dolgaikat szerintem termeszetes.

2014. júl. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
82%

Ezek így nem mondanak semmit.

Én sem költöztem volna el, ha találok ott mhnkát, ha nincs olyan páromm akivel összeköltöznék.

Igaz én kivettem a részem a házimunkából, de szükség is volt rá.

De tesóm nem(ő24) mert már nem kell, ebnek ellenére meg tudja sinalni, nem derogál neki a felmosás sem, de mosnivalőt sosem tett oda, mert nem kellett, nem várták el, de bármit meg tud csinálni, és van hajlandósága, ha kell.

Tehát, ha ne adj Isten szétmennenk a frjemmel, és még nem volna gyerek én is hazaköltöznék. Felelslegesen nem tartanék fenn mégegy lakást.

A szüleimmel jól kijövök, sosem korlátoztak. Reális elvárásaik vannak, amibe 28 évesen sem tudok belekötni, és kérés nélkül is úgy tennék.( szólok, ha elmegyek, hogy mikor jövök..a hva megyekhez nincs kózük tesőmat sekérdezik..ő még ott lakik)


Tehát én simán járnék vele, úgyis kiderül milyen személyiség, mivel azt látta otthon, hogy nem csak az anyukája csinál mindent, egy új szituban, ha odáig juttok, hogy összeköltöztök, szerintem ilyen példával ő is besegítene.

Egyébkent a férjem is így volt, bár hamar el ellett költöznie. Otthon nem kellett semmit csinálnia, anyukája nem hagyta, ha most megyünk, akkro még a mosogatőba sem tehetjük be a szennyes edényt, mégis mindent megcsináll itthon, bár sajnos édesapa hijján példát nem latott) főz mos tereget porszívőzik porttöröl ha kell..

2014. júl. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
89%

Ha 27 évesen több diplomája van, akkor 1-2 éve végezhetett. Kicsit kitolódtak a "korhatárok", ha volt is valaha erre valami szabályszerű, hogy mikor kell a gyereknek kirepülnie a családi fészekből. Persze, te kénytelen vagy albérletben lakni, nincs is más választásod. De ha megtehetnéd, lehet, hogy te is szüleidnél laknál, gyűjtögetnél, és akkor költöznél, amikor lenne saját lakásra pénzed.


Az, hogy nem segít be a házimunkába, lehet akár a szülei hibája is - mért tenné, ha nem várják el tőle. Én 14 évesen kerültem először kollégiumba, azóta (most 38 vagyok) fél évet laktam szüleimnél, egyetem után. De a mai napig azon veszem észre magam, ha náluk járok, nem csinálok semmit. Egyszer-egyszer szégyenkezve megkérdem, segítsek-e mosogatni vagy bármi, és mindig nemleges a válasz, inkább pihenjek, játsszak a fiammal, majd mosogathatok még otthon is eleget....

2014. júl. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!