Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig szólhatnak bele a...

Meddig szólhatnak bele a szülők a gyerek életébe ha az már leérettségizett, betöltötte a 18-at és már munkahelye is van?

Figyelt kérdés
Számomra ez nagyon fontos mert egy hét és 18 leszek, onnantól kezdve munkahelyem is lesz .. de a szüleim még mindig úgy kezelnek mint egy 12 évest !

2014. júl. 24. 15:26
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
51%
Gyakorlatilag amig naluk laksz es az o kenyeruket eszed igen is bele fognak szolni hogy pl ne erj haza hajnalban ami evidens te se orulnel neki ha a sajat lakasodba valaki hajnalba berontana. Nagy tevedes az hogy mert valaki 18 az mar felnott, nem az. Majd ha sajat lakasod lesz es teljesen onalloan fogsz elni akkor nem fognak mar annyira korlatozni teged, egyebkent meg szerintem jol teszik mert meg azert eleg fiatal vagy.
2014. júl. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha még náluk laksz, akkor bizonyos dolgokba van beleszólásuk. Természetesen nem mindenbe.

Ha különköltözöl, és teljes egészében eltartod magad, akkor onnantól kezdve úgy éled az életedet, ahogy akarod. Legfeljebb tanácsot adhatnak, de meg nem mondhatják, hogy mit tegyél.

2014. júl. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
szeretnék majd augusztus közepén elmenni egy hétvégére.. és nemtudom , hogy el engednek e .. a korosztályom beli fiatalok mint eljárnak igy. csak engem nem akarnak soha elengedni
2014. júl. 24. 15:33
 4/24 anonim ***** válasza:
88%

Addig szólhatnak bele az életedbe, amíg teljesen önellátó nem leszel.

Abban a pillanatban ahogy kirepülsz és a magad urává válsz, szabadon teheted amit akarsz.


Azonban amíg otthon élsz, nem te veszed a kaját, nem te fizeted a rezsit bizony alkalmazkodni kell, és szót kell fogadni.


A 18 éves kor minden kamasznak álmai netovábbja, de majd ha 30 fölött visszanézel, látni fogod hogy most miről beszélsz. Nagyon fiatal vagy még, ne akarj annyira önálló lenni, mert a felnőttkor nem fenékig tejfel.

2014. júl. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
73%
Ha idáig is korlátoztak, ezután is meg fogják tenni.A 18. szülinap jogilag tesz felnőtté. A szülőknek semmi nem fog még jó ideig változni.
2014. júl. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
nem teljesen önálló szeretnék lenni, csak szeretném ha nem úgy kezelnének mint egy 12 évest. szeretnék egy kicsit kikapcsolódni.. az öcsémet sem kezelik ennyire gyerekesen mint engem.. pedig ő 14 éves
2014. júl. 24. 15:38
 7/24 anonim ***** válasza:
63%
Amíg önálló nem leszel .. De (!) viszont vannak szülők akik képesek mindig beleszólni dolgokba ! Ilyen az én édesanyám is .. családom ,gyermekem van ,de anyu okoskodik stb :/ ! 33/N
2014. júl. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
76%

Egy hétvége nem a világ. Ha normális haverjaid vannak, és tudtok normálisan viselkedni (tehát nem két nap folyamatos ivászat meg dorbézolás lesz a vége), akkor én simán elengednének. Szerintem már elég nagy vagy, hogy tudj magadra vigyázni.

Próbáld megbeszélni anyudékkal, hogy ez részben bizalom kérdése. Ha bíznak a nevelési módszerükben és benned is, akkor nyugodt szívvel engedjenek el.

2014. júl. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
haverok is lennének, de barátomnál lennék akkor hétvégén, 2és fél éve vagyunk együtt. de nem engedik meg, hogy itt aludjon. de ha sátorzni voltunk elnegedtek vele... csak szeretnék már egy hétvégét eltölteni úgy, hogy nem kellene hazautaznom, hanem nyugodtan buliznánk..
2014. júl. 24. 15:47
 10/24 A kérdező kommentje:
persze nem innák ! nem szoktam soha ! és barátommal sincs semmi hogy én az ők kicsi lányuk vagyok
2014. júl. 24. 15:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!