Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan álljam meg hogy ne...

Hogyan álljam meg hogy ne veszekedjek vele?

Figyelt kérdés

Apukámmal alapvetően "jó" a viszonyunk, de teljesen más az értékrendünk. Ma például azon vesztünk össze, hogy bement a kocsmába inni egy sört (nem is látszik rajta, de akkor is) és ez neki tökéletes. A családot elhanyagolja. Itthon anyukámmal mindig kedvesen várjuk, de neki egy jó szava sincs hozzánk. (mindig készítünk vacsit, amit tudjuk hogy szeret, pedig anyukám is dolgozik egész nap, érdeklődünk hogy milyen napja volt stb.) Mi is vágynánk egy kis kedvességre tőle, de mindig azt mondja, hogy itt a pénz, úgyis csak azért kellek nektek.(Ebben nyilvánul meg hogy szeret minket azt mondja. Mármint a pénzben.) Ez egyáltalán nem igaz, próbáljuk bevonni a család életébe, de neki az ilyen nem tetszik. Most is elmondtam, hogy lehetne kedvesebb, figyelhetne többet Anyukámra, de csak le lettem torkolva és most én vagyok neveletlen gyerek aki mindig csak szekálja miután hazajön a munkából.

Szerintetek hogy lehetne szépen beszélni vele? Teljesen támadásnak vesz mindent amit mondok neki. Mit csináljak?

16/L



2014. júl. 29. 19:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha ilyen undok fráter, akkor miért vagytok vele kedvesek? Mi történne, ha ti is úgy viselkednétek vele, ahogy ő veletek?
2014. júl. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
úgy tűnik nagyon szépen bántok az apukáddal! :) lehet hogy a munkahelyén vannak gondok, sokat stresszel, és rajtatok tölti ki...? lehet hogy túl van hajszolva, és a sör a kocsmában egy ilyen stresszlevezetés? esetleg próbáljanak meg a szüleid elmenni egy hosszú hétvégére, ahol apukád kipiheni magát. Lehet hogy ez a baj. Az én apukám is nagyonsokat dolgozik, ha túlhajszolja magát már nincs energiája odafigyelni a másikra, de ha elmennek egy ilyen hosszúhétvégre, utána még hetekig boldogság van, és apu ki van simulva..:) remélem rendbe jönnek a dolgaid
2014. aug. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!