Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet hogy túl reagálom, és...

Lehet hogy túl reagálom, és szemét dolog tőlem, de engem akkor is idegesít. Mit tegyek? Hogyan álljam meg hogy ne szóljak be, mert már nagyon közel vagyok hozzá.

Figyelt kérdés
Anyósom velünk lakik,félreértés ne essék nincs vele bajom mert nem bánt és nem szól bele semmibe. De használja a dolgaimat,és rájár a hűtőre. Semmilyen jövedelme nincsen,és most hogy egyedül maradt hozzánk költözött. Az egy dolog hogy nincs pénze és nem ad semmibe,ezt megértem ha nincs miből. Van egy 3hós kisbabám így rengeteg gyümölcsöt megveszem,hogy minél jobb tejem legyen. Ezenfelül nem a legolcsóbb ételeket eszem. Értem itt hogy nem parizert,hanem sonkát. Ő rendszeresen fogyaszt belőle,ez nem is lenne baj de már túlzásokba esik. Ha egy napnál hamarabb nem fogy el valami ő megeszi hogy el ne romoljon. Tegnap vett a párom egy nagy dinnyét,én egyszer ettem belőle de már alig van. Két kiló banánból kettőt ettem. Megeszi a joghurtomat,a csokimat. Bármit szívbaj nélkül felbont és beleeszik,meg sem kérdezi,és még sorolhatnám! Nem az a baj hogy eszi,hanem az hogy nem kérdezi meg!!! Ezenfelül használja a dezodorom,a parfümöm és a tisztasági szereimet. Már kezdek kissé kiakadni,de türtőztetem magam a párom miatt. Ti mit tennétek? E miatt szemét vagyok?
2010. jún. 15. 22:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy szemét, szerintem beszéld meg vele.. Legalább ha már így eltartjátok segít otthon valamit?
2010. jún. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem beszéled meg vele, hogy mi a bajod? Nem ez lenne a legegyszerübb?
2010. jún. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezért ezzel nem olyan egyszerű elé állni és mondani, hogy ne zabálj.


Beszélj a pároddal, hogy beszéljen vele. Max megsértődik, de rájön később neked van igazad.

2010. jún. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha megtehetitek, alakítsatok ki neki egy külön részt! Az egyik legjobb barátnőméknél is ez volt kb a szitu (kajaügyben legalábbis, mert az öreglány nem tisztálkodott, nemhogy dezodort használjon), és az lett végül a megoldás, hogy építettek neki egy külön lakrészt saját szoba, fürdő, konyha, saját víz-, gáz- és villanyóra. Azóta egészen jól megvannak. Lehet, hogy nektek is ezt kéne. Bár ez elég költséges megoldás.

Viszont a párod nem veszi mindezt észre? A kajás dolgoknak legalábbis fel kéne, hogy tűnjenek... (mondjuk inkább te vagy otthon gondolom). Szóval először finoman említsd meg a párodnak, hogy mi a szitu, hátha ő tud hatni az öregasszonyra, mégiscsak ő a fia. Ha nem sikerül, akkor bizony a mamival kell leülnöd beszélni. Mondd el neki, hogy az ételt magdnak, a babának (és a kicsi fiának) is veszed, nem csak neki. A tisztálkodószeresre nincs magyarázat, az szerintem alap, hogy mindenki a sajátját használja... Azt is mondd el, amit írtál, hogy nem az a baj, hogy használja a dolgaidat, hanem, hogy nem beszéli meg veled. Végső esetben (lehet, hogy gyerekes megoldás), de felcímkézném a dolgokat a nevemmel. Hátha így feltűnik neki....

Ja, és az, hogy nincs jövedelme, hogy lehet? Özvegyi nyugdíjat sem kap? :O

Bocsi, ha hosszú lett, remélem, megoldódik a gond hamar....

2010. jún. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Segít a baba körül. És igen nem olyan egyszerű elé állni azzal hogy ne egye már meg a dolgaimat! Az nem baj hogy eszik belőle,de ő folyamatosan rá jár. Mindég egy kicsit aztán egyszer csak el fogy.
2010. jún. 15. 22:31
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyártalán nem vagy szemét.Én sem hagynám,de nem tudnám hogy hogy álljak elé és hogy kezdjem elmondani.

De talán úgy,hogy elmondanám,azért veszem azokat a gyülölcsöket hogy minél jobb és több tejem legyen.És hogy azt szeretném,azok a gyümölcsök több ideig kibírják mert nem 2 fillér.

2010. jún. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A férje már 17 éve meghalt. Eddig ápolási díjat kapott,az apja után de már ő is meghalt.
2010. jún. 15. 22:33
 8/16 anonim ***** válasza:
74%

Mi a tanulság belőle? Dugd el a gyümölcsöket a szobádba és a joghurtot, romlandót aznapre vegyél amit megeszel, 1 napot kibir a szobádban!


Nekem az öcsém ilyen, hogy mindent megeszik és dugdosni kell előle, én már megtanultam!

2010. jún. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

Ohh, tisztára mint a nővérem :)

Az is megeszik mindent előlem azzal a jeligével, hogy 2-3 ÓRA után amit a hűtőben pihen a joghurt nekem biztos nem kell vagy megromlik...:)

Talán egy külön kishütő segítene?

Esetleg vegyél műanyag dobozokat névvel felcimkézve a hütűbe. Ha megkérdezi miért van külön akkor kezdj el ódákat zengeni a tuti vitaminokról amitől csodásan jó lessz a tejed s pont annyit vettél a vitamindús gyümölcsökből amennyi kell, hogy a pici unokája szépen fejlődjön s ezt tedd napi szinten mindig mikor a hütőt kerülgeti. Egy időután megunja s felhagy vele. Szerintem ezt sértődés nélkül így tudod megoldani. A lényeg, hogy ne őt kritizáld hanem sokszor hangoztasd boldogan, hogy mit miért vettél s az milyen jót tesz neked s babódnak! :)

A tisztálkodószereidet pedig a fürdő helyett inkább a szobádban tarsd neki pedig helyette vegyetek ilyesmit majd ajándékba.

2010. jún. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben pedig az alábbit csinálnám. Elvinném őt a boltba, drogériába és választatnék vele magának ilyen-olyan pipere dolgokat. Talán most első alkalommal ki is fizetném. S megkérném őt, hogy ezentúl ezeket használja, mert zavar, hogy közös dolgokat használunk, s nem vagyok ilyesmihez hozzászokva. Talán megérti, talán nem. Azért nem kell szemtelenül előadni, csak tárgyilagosan. Úgyis azt fog gondolni, amit akar. A legjobb esetben is azt, hogy bogaras vagy, de ez nem számít.

A kaját pedig, amit magamnak szánok beletenném egy dobozba és úgy a hűtőbe, ugyanígy külön tárolnám valahol a polcon a gyümölcsöket. Majd kerekperec (lehetőleg úgy, hogy ott a férjem is) közölném velük, hogy ezeket magamnak szánom. S megkérném ők(et), hogy ezekből ne egyenek. Lehet ráfogni a tejre vagy akármire. Lényeg, hogy el legyen szeparálva jópár dolog a számodra. Így talán meg fogja érteni, hogy a közös egy fedél alatt lakás, nem jelenti azt, hogy szó szerint "egy tányérból csemegézünk.."


De ha igazán jót akarsz magadnak, akkor szerintem túl sok segítséget se fogadj el tőle, mert az is visszaüthet! Ha úgy érzi, a sok-sok segítségért az a jussa, amiket írtál, akkor nehéz lesz az igazadat megtartani. Kifizető ő a sok munkáért magát a hűtőből....

2010. jún. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!