Jogos a kérése?

Figyelt kérdés

Nos 15 éves lány vagyok, és mivel nyáron eljárok egy-egy másik városba (40km) busszal, szükségem van némi pénzre (heti 1000 maximum) sose járok inni, se bulizni, ezen kívül nincs mire pénzt kérnem. Viszont édesanyám elvárja, hogy ezt a pénzt keressem meg magamnak ha kell valami, (lassan a ruhákat is én veszem meg van mikor a kaját...!) dolgozzak, mert az ő korában ő is dolgozott. Itthon minden házimunkát én csinálok, sőt az egész háztartást én vezetem, mert nincsenek itthon.


Anyám jogosan várja el azt, hogy ha kell valami, akkor keressem meg rá én magam a pénzt?


/viszont szerintem nem véletlen 16 éves kortól legális a deákmeló.. de lehet tévedek, eddig is illegálisan voltam, nem tudták a koromat./


2014. júl. 31. 15:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%

Csak azt tudom elképzelni, hogy még ezt az összeget is nehezen nélkülözitek és ezért nem akar adni.

Ha megmondja, hogy hol és hogyan keresheted meg ezt az összeget, akkor tedd ezt. De segítsen lehetőségeket nézni. Majd rájön........

2014. júl. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Minek jársz el a másik városba?
2014. júl. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
Dicsak hát ez a nő ez sóher!
2014. júl. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%

Igen, ha kevés pénzetek van.

Nem, ha gazdagok vagytok és magára költ inkább, mint a gyermekére.

2014. júl. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
32%

Heti ezer forint, az havi négyezer. Lehet, hogy forintra ki van számolva a havi keret. Ez akkor már nem fér bele.

Amúgy mit keres egy kislány 15 évesen egy tőle 40 km-re lévő városba?


Arra ne legyél büszke, hogy nem jársz inni meg bulizni 15 évesen lányként. Ennek alapnak kellene lennie. Egy pötty túlzásnak érzem azt is, hogy te vezeted a háztartást.


Ha kell pénz, tegyél érte. Akár kutyasétáltatásból is összeszedhetsz ennyit.

2014. júl. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Amerikában esetleg. Itt senki nem fizet azért, mert valaki kiviszi a Bodrit.

Ezzel az életkorral nem sokkal lehetősége van pénzt keresni, a többivel teljesen egyetértek.

2014. júl. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Pinky Baba válasza:
36%

Dehogy jogos

Egy anyanak az a felelossege hogy eltartson nem az hogy elkuldjon 15 evesen dolgozni ahelyett hogy buliznal...

2014. júl. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
63%

Szülői beleegyezéssel lehet diákmunkát vállalni egyébként 15 éves kortól.


Amúgy elég sóher az anyád.


OFF:

Miért ne mehetne 15 km-re 15 évesen? Más nálunk anno középiskolába járt be naponta messzebbről amennyiben nem akart kolis lenni...

2014. júl. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
*40 km-re,sorry
2014. júl. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Hát én főzök, takarítok az egész házban, egész héten.

Sajnos, messze lakok az iskolámtól és egyben a barátaimtól is..


A pénzzel ilyen téren nincsen baj.


Nem vagyok rá büszke, csak megemlíttettem, hogy ezekre nekem nem kell pénz.


Kutyasétáltatás? Jó vicc.. még ha lenne meg is csinálnám!

2014. júl. 31. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!