Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem ihatok alkoholt 19 evesen?

Nem ihatok alkoholt 19 evesen?

Figyelt kérdés

Veszes vashianyos verszegeny vagyok, a gyógyszer mellett az orvos szerint igyak napi 1-2 pohar vorosbort, sokat fog segiteni.

Itthon sose lattam a szuleimet alkoholt inni, de mindig van itthon egy par uveggel...

Tegnao vettem 2 uveg bort magamnak, vacsinal elkezdtem inni es nagyon kiakadtak ram, mintha embert oltem volna! Mondhattam barmit, ok fujtak a sajat baromsagukat.


Mit hisznek, hogy soha eletemben nem ittam/iszok alkoholt??


2014. aug. 1. 13:19
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Ja es reggel kerestem a 2 uveg bort, sehol se volt. Kidobtak a kukaba!!
2014. aug. 1. 13:20
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Beszéljék meg az orvosoddal.
2014. aug. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

A napi 1-2 pohár vörösbor nem árt, de ha a szüleid ennyire extrém módon reagálnak, akkor jobb, ha nem veszel egyszerre több üveggel.

Viszont elvileg nem feltétlen kell velük élned, gondolom, vagy továbbtanulsz, vagy dolgozok - és akkor mindenképpen van lehetöség arra, hogy külön költözz.

2014. aug. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Ne előttük idd.
2014. aug. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Hat akkor varom a koltozesi lehetosegeket :-)

A suli itt van 10 percre, nappali, nem tudok mellette fenntartani egy lakast

2014. aug. 1. 13:35
 6/24 anonim ***** válasza:
20%

Van olyan, hogy vasbor, ezt kéne innod. És olyat is lehet csinálni, hogy almába vasszögeket szúrni (kipróbáltam), almát megenni, a szöget lekaparni és azt is megenni.

A szüleidnek az alkohollal valószínűleg rossz tapasztalatai vannak, vagy téged féltenek a betegséged miatt.

2014. aug. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan be lehet menni egy kocsmába is. Vashiány esetén ribizli, zöld növényi részek ill. vasszöges alma fogyasztása klasszikus gyógymód. Valószínűleg B12 vitamin és kobalt is kell, ami viszont belsőségekben (elsősorban máj) található. Mindenféle konzervált ételtől (amiben nitrit van) tartózkodni kell.
2014. aug. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
53%

Nem kötelező vashiányos, vérszegény embernek vörösbort inni még akkor sem, ha nagyon vérszegény. Mert bár jót tesz, valóban a vérszegénységre jótékonyan hat, de azért nem kötelező előírás.

Én lehetnék akármilyen vérszegény, akkor sem innék vörösbort, pedig már lassan 30 éves vagyok, nem a szüleimmel élek, mert nem szeretem.:)

Tehát ha megfelelő vaskészítményt szedsz és megfelelő módon táplálkozol (nézz utána, hogy mennyi ételben van vas, illetve amik segítenek a vérszegénység leküzdésében, stb.), akkor is tökéletesen rendben lehet lenni. Mert számos forrás van a vörösboron kívül, amivel le lehet küzdeni a vasszegénységet, illetve vérszegénységet.

Egyáltalán szereted? Egyáltalán képes lennél napi szinten inni? Mert én akkor sem, ha még mondjuk szeretném is.:)

Szóval ha a szüleid ezt nem nézik jó szemmel és te sem szeretnél napi szinten alkoholivó lenni, akkor nem kell vörösbort inni. Ennyi.

2014. aug. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

8 eve kuzdok a vashiannyal, mostmar minden modszert bevetek. Nem bírok igy elni... Van egy kis felszivodasi zavarom sajnos.

Szinte mar csak zoldsegeket eszem, a szoges almat is minden nap eszem, mindent tomok magamba amiben sok vas van...

2014. aug. 1. 13:46
 10/24 A kérdező kommentje:
Szedek multivitamint, aszkorbinsavval veszem be a vastablettat...
2014. aug. 1. 13:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!