Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, mit szólnátok ha a...

Szülők, mit szólnátok ha a gyereketek elétek állva bejelentené hogy meleg/biszexuális? El tudnátok fogadni?

Figyelt kérdés

Hogyan fogadnátok jobban, ha még otthon lakva jelentené be, vagy ha előbb elköltözne?

Meghallgatnék pár megtörtént esetet a bejelentésről, érzéseket és hogy ez hogyan alakította később a gyerek-szülő kapcsolatot.

Én "csak" bi vagyok, de tutira megvárom előbb az elköltözést... már ha egyáltalán elmondom a szüleimnek mert nem merem. :S

Egyáltalán mi játszódik le ilyenkor egy szülőben? Csalódott lesz?


2014. aug. 3. 11:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
61%
Nehéz lenne az biztos. Mivel a gyerekem, ezért nem tagadnám ki vagy bármi ilyesmi. Megpróbálnám megemészteni és elfogadni ezt a dolgot. Nehéz lenne,az biztos. Akár bevalljuk, akár nem a legtöbb ember unokákra vágyik és a társadalom számára elfogadható életvitelt szeretne a gyerekének. Álltathatjuk magunkat, hogy ez az életforma is az, de ez egyáltalán nem igaz. Ha így lenne, akkor már 100 éve köthetnenek házasságot, és már rég legális lenne számukra az örökbefogadás is. De nincs így. Én rettenetesen féltenem a gyerekemet az emberektől, a hozzáállásuktol, attól hogy elkap valamilyen betegséget, hogy a munkája során igazságtalan atrocitások érik, stb. De miután megemésztettem a dolgot, igyekeznék mindenben mellette állni, hiszen a gyerekem.
2014. aug. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Bár még csak 3 éves a lányom,de ha meleg lenne,teljes mellszélességgel mellette állnék.Nem mondom,hogy nem merülne fel egy-két dolog bennem (lesz-e unokám?Mennyi bántást kell majd elszenvednie másoktól) de azt gondolom ettől senki nem rosszabb ember,és nekem csak az a fontos,hogy boldog legyen (meg egészséges) Elfogadnám,és ugyanúgy szeretném.
2014. aug. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Miert, heteroszexualis kapcsolatban mennyivel kisebb az eselye, hogy elkap betegseget? Mi a kulonbseg?
2014. aug. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadnám, és támogatnám lelkileg, amennyiben szüksége van rá.
2014. aug. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem érdekel az a szöveg, hogy jajj, akkor nem lesz majd unoka..ki viszi tovább a géneket..

Semmi nem történik véletlenül. Az sem, valaki bi vagy meleg lesz...és az sem, ha pont én vagyok a szülője..

Természetesen elfogadnám, mást ilyen helyzetben nem is lehet tenni! Megváltoztatni nem lehet...de ettől még az én gyerekem...és nyilván szeretem. Még csalódott sem lennék. Ez van és kész. Ennyi.

2014. aug. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Elfogadnam, es ugyanugy szeretnem, mint elotte. Ha van esetleg kapcsolata, akkor szivesen megismernem a parjat.


Az en gyerekem, en neveltem, az en genjeim vannak benne, azert forditanek hatat, mert a vagyai nem az ellenkezo nemhez huzzak? Milyen szivtelen szulo az, aki emiatt elfordul a gyermeketol?

2014. aug. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem értem, hogy merül fel, aki nem heteroszexuális kevesebb érne?

Normális családban fel sem merül a titkolózás az, hogy a gyereknek félni kell a reakciótól.

Remélem a gyerekemmel olyan lesz a kapcsolatom, hogy magától értetőd lesz számára, hogy a baja van hozzám fordul először, vagy a másik anyukájához...


25/Leszbikus, aki nem érti, hogy a szereteten, hogy lehet ítélkezni.

2014. aug. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem abszolút nem lenne semmi problémám vele, én gyerekem így is úgy is. Férjemről azonban nem tudok ilyen bátran nyilatkozni. (Ugyan még nincs gyerekünk).

Amúgy nem értem, ha hetero, ha homoszexuális lesz a gyerekem, egyik esetben sem foglalkoztatna vagy érdekelne mit csinálnak a hálószobában, az ő privát szférájuk. Valamint hetero párok esetén is előfordulhat, hogy nem lesz gyerek ilyen-olyan okokból. (Egészségügyi, vagy csak elhatározás miatt).

Mondjuk én alapból elég toleráns, nyitott, elfogadó személyiség vagyok, szóval semmiféle problémám nem lenne.


24/N

2014. aug. 4. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Én biszexuális vagyok, 19 voltam amikor bejelentettem otthon, hogy csajom van..apám szétordította a környéket, hogy mekkora bzi a lánya, és, hogy mi lesz most vele..na azóta nem beszélünk. Édesanyám viszont nagyon jól fogadta, rengeteget segített, és állítom, hogy még jobb lett utána a kapcsolatunk :) Ha nekem egyszer gyerekem lesz, aki meleg vagy bi, egyértelműen támogatni fogom mindenben
2014. aug. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
78%
Egyáltalán nem értem, miért kellene ezt bejelenteni? Én sem jelentettem be a szüleimnek hogy heteroszexuális vagyok. Ha nekem lenne gyerekem, ilyeneken nem aggódnék. Úgyis rájövök majd a szexuális orientációjára, ha bemutatja a párját... Nem kell ezt túlkombinálni.
2014. aug. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!