Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, ha valaki ennyire...

Normális, ha valaki ennyire örül, hogy "megszabadul" a gyerekétől?

Figyelt kérdés

A kolléganőm gyereke nyaralni megy a nagyszülőkhöz. A kolléganőm teljesen lázban ég, hogy hova fognak menni a férjével, randizni fognak mint a tinik (???), milyen jó lesz, programokat szervez. Mintha megnyerték volna a lottót, komolyan.


Ez normális?


2014. aug. 4. 13:36
1 2 3 4
 11/32 Különlegescsajszi ***** válasza:
1%
És az ilyennek gyerek.. -.-
2014. aug. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
93%

A gyerek az elso, mindig minden korulmenyek kozott.

DE ha tudom, hogy jo helyen van a szuleimnel (anyosnal) vigyazznak ra ugy mint mi (ha ez lehetseges talan meg jobban) es szeretik es o is jol erzi magat akkor a ferjemmel mi is jol erezzuk magunkat kettesbe.

Nyaron sokat van a szuleimmel akik a Balatonnal laknak.

2014. aug. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 Andizsuzsi ***** válasza:
91%

Vessetek meg, de én alig várom, hogy egyetemista fiam hazajöjjön, és alig várom, hogy visszamenjen.

Teljesen normális, amit a kolléganő érez, és nem "megszabadul" a gyerektől, csak szabadságra meg az anyaság alól egy kis időre.

2014. aug. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
85%

Neked van gyereked? Hány gyereked van? Hány évesek? Időnként van, hogy meg tudsz tőlük szabadulni pár órára, vagy fél évente egyszer, vagy csak évente?

Meg tudom érteni, aki így örül, hogy végre van egy kis szabad ideje. Külföldön élek, itt nincs senki, aki elvállalná a gyereket időnként. Évente 2 hétre megyünk haza magyarba, és akkor se úgy, hogy két hétig lepasszoljuk a gyereket, mi meg megyünk, amerre látunk, hanem egy-két estét el tudunk tölteni gyerek nélkül. 4 évet töltötte még csak a lányunk. Karácsonykor jön a kistesó. Pár év múlva tervezzük, hogy a nagyobbikat pár hétre, ha otthon bevállalják, akkor 6 hétre-ami itt a teljes nyári szünet a suliból- hazapasszoljuk a nagyszülőkhöz és ha a kicsi is akkora lesz, akkor őt is. Nem csak azért, hogy megszabaduljunk tőlük, hanem hogy egy kicsit a gyerekeknek is jó legyen a környezetváltozás és tudjanak egy kis időt eltölteni a családdal és a család is tudjon velük időt tölteni. Ebből a 6 hétből 2 hétig mi is otthon leszünk minden évben. De lehet, hogy úgy lesz kialakítva, hogy anyósom kijön a nyári szünet kezdetén pár hétre, aztán együtt hazamegyünk, ha a gyerekek már elég idősek, akkor otthon maradnak a maradék időben, aztán valahogy visszajönnek, azt még majd meg kell oldanunk, mert kíséret nélkül még nem repülhetnek. 6 éve vagyunk kinn külföldön, az első 3 évben azért nem mentünk sehova, mert spóroltunk, most meg már azért nem mentünk sehova egy ideje, mert lányunktól nem tudunk. Mármint kettesben. Én is alig várom, hogy nagyobb legyen a lányom és egy egy moziestre kimozdulhassunk végre. De az még 4-8 éve:D

2014. aug. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem elitelendo. Rendesen ki tud hulni egy hazassag gyerek, munka, hazimunka egyebek mellett. Megerdemelnek egy kis felnottes szabadidot.
2014. aug. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
98%
Az a nem normális, ha valaki ezzel kívülállóként ennyit törődik.
2014. aug. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
93%

"Vessetek meg, de én alig várom, hogy egyetemista fiam hazajöjjön, és alig várom, hogy visszamenjen."


Ismerős...:)

2014. aug. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
92%
"Az a nem normális, ha valaki ezzel kívülállóként ennyit törődik." Ott a pont :D:D
2014. aug. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
89%

Ne legy igazsagtalan. Egy gyerek, a legnagyobb csoda a vilagon, de allando odafigyeles, torodes, es rengeteg munka.


Azok, akiknek a gyerek olyannira az elso, hogy elfelejtkeznek a sajat eletukrol, tobbnyire keptelenek lesznek elengedni a gyereket mikor felno, ratelepednek az eletere, pont mivel elkepzelni se tudjak hogy barmit csinaljanak nelkule.


Azokbol szuletnek aztan az anyos/apos nem hagy elni stb cimu kerdesek.

2014. aug. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
87%
Mi sajna még (míg építjük a házunk) a párom szüleinél lakunk. De mikor elmentek két hétre nyaralni az komolyan nekem is olyan volt, mint egy nyaralás (pedig melóztam a melóhelyemen, itthon és kint a telken is). Ha valamit rendbe tettem úgy maradt, ha valamit enni akartam azt ettem és akkor mikor akartam, nem volt aki elfoglalja a konyhát, nem kellett kerülgetni senkit, nem kellet sorszámot húzni a fürdőnél és a WC-nél. Tök jó volt. Ők is jól érezték magukat meg mi is dupla öröm, de nem?
2014. aug. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!