Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, engednétek, hogy a...

Szülők, engednétek, hogy a gyereketek egyedül lakjon így?

Figyelt kérdés

Májusban érettségizek, de a szüleim (leginkább anya) nem nagyon akarják, hogy Pestre költözzek és ott járjak egyetemre (Szegeden élünk). A legjobb barátnőmmel költöznénk egy lakásba, de nála is ugyanez a helyzet, "minek akarunk mi Pestre menni".

Olyanokat mondanak anyáék, hogy az már nevetséges... Hogy nem fogunk majd tanulni, csak bulizni és vásárolni, mit fogunk majd enni, mert főzni se tudunk, se mosogatni, se takarítani és majd biztos valami baj fog történni, stb.

Ezért azt találtuk ki, hogy most szeptemberbe beköltözünk a nővérem üres lakásába itt, hogy lássák, egyedül is tudunk boldogulni. Nem egész évben laknánk itt, csak amíg rá nem jönnek, hogy felnőttem.


2014. aug. 7. 11:37
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
100%
Nem önálló élet kezdéséről szól a kérdés. Miért kellene felnőtté válnia és mindent neki fizetni?! Egyetemre megy, ezt sokaknak a szülei fizetik, ezzel semmi gond nincs. ha elbulizza a szülei pénzén támogatott iskolás éveket, és a végén nem lesz belőle semmi, na az a gond! De egy épp leérettségizett embernek ezek túl kemény, és alaptalan bírálatok. Mióta megvetendő, hogy a szülők igyekszenek támogatni az egyetemet is? Bizonyíts otthon, főzz, takaríts, segítsd a szüleidet, "légy jó kislány", hátha ezzel célba érsz. Linkeskedni otthon is lehet, ahhoz nem kell Pestre menni, sőt, az otthontól távol a saját bőrödön érzed meg, ha elszalad veled a ló. Szóval én azt mondom, ez az élet rendje, pláne, ha nem az kenyérpénzt vonják meg maguktól a szüleid. Viszont háláld meg, jó tanulmányi eredménnyel, és mérsékelt bulizással, költekezéssel! Sok sikert, jó neked, hogy még most kezdődnek ezek az évek!:) Hajrá, és mindig csak OKOSAN!:)
2014. aug. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
20%
ezt is most a bejárónő gépeli helyetted nehogy lekopjon a chanel lakk?
2014. aug. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 Andizsuzsi ***** válasza:
42%

"Itt ciki, ha az ember olyan családból való, ahol van pénz. :) "


Nem kedves kérdező, nem az a ciki, hogy gazdagok a szüleid, hanem az, ahogy ehhez viszonyulsz. Felteszel egy kérdést, aminek semmi értelme, hiszen te magad írtad, hogy úgyis az lesz, amit akarsz. Inkább úgy tűnik, hogy dicsekedni való kedved van.

2014. aug. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
96%
Itthon persze, hogy nem csinálsz semmit, mármint házimunkára gondolok mert van, aki megcsinálja helyettetek. Ha anyád sem tudja ezeket, akkor lehet, hogy ő sem tudná megcsinálni, ettől fél. Amúgy szerintem ez egy baromság. Ha még nem mosogattál soha életedben és tele lesz a mosogató, akkor sem ott állsz majd előtte, hogy "ez mi?". Nem kell mindent "megtanulni". Egyértelmű a söprés, felmosás, mosás, mosogatás, ha valamit nem tudsz akkor megkérdeztek valakit (barátot) vagy megnézitek a neten hátha, de szerintem ezek nem olyan nagy bonyolult problémák. Én fiatalabb vagyok nálad, de még sosem mosogattam vagy mostam. Soha nem végeztem házimunkát mert nálunk ez nem így működik, engem mint gyereket nem vontak bele. Engem ezzel az indokkal nem engedtek egy kollégiumba, gimibe. A főzés az már más dolog, de interneten rengeteg recept van leírással, képekkel, videóval, valahogyan csak összejön. Így már én is főztem mert elegem volt abból, hogy életképtelennek tituláltak és folyton csak azt kellett hallgatnom, hogy milyen hülye vagyok és szerintem finom lett. Ott vagytok ketten, ketten biztosan megoldjátok ezeket. Ha nektek kell megcsinálni akkor meg tudjátok csinálni ezeket mert muszáj lesz. Most nem tudom mi azzal a baj, hogy a szülei támogatják anyagilag. Nem kell ehhez gazdagnak, milliomosnak lenni. Mi sem vagyunk azok, de nekem is fognak majd segíteni csak még nem aktuális. Ha megtehetik, akkor igaza van a kérdezőnek, minek szenvedjen diákmunkával. Hitelt pedig soha semmilyen körülmények között nem szabad felvenni, én biztosan nem tenném. Most már, főleg ezen az oldalon rohadjon meg a gyerek, ha bármit kérni mer a szüleitől mert mindent csak önerőből szabad. Lassan már egy 8 éves gyereknek is lakbért kell fizetnie mert van pofája a szülei házában laknia. Meg ezt a korhatárt sem értem, hogy az általános iskolás gyereket még el lehet tartani, ott még nem gond, a gimnazista gyereket is, de az már dolgozzon meg érte, ha szeretne valamit. Viszont ahogy leéretségizel és készülsz a főiskolára/egyetemre már mész az utcára, menj dolgozni. Egy 18-19 éves gyerek már felnőtt, de még tanul, nincsen végzettsége. Ráadásul egyetem mellett dolgozni biztosan nem kellemes. A pincér, bolti eladó is elfárad a munkában és akkor ő utána még álljon neki tanulni. Nem azt mondom, hogy lehetetlen, de ha nem szükséges akkor minek. Így több ideje lesz az iskolára. Tanulja meg, hogy milyen a felnőttek élete, a felnőttek élete sem feltétlenül arról szól, hogy halálra dolgozzák magukat éhbérért. Ő is fog majd dolgozni, ha elvégzi az iskoláit, neki is meg kell keresnie majd a pénzét, de még nem most és szerintem nem fog meglepődni mikor az első csekk odakerül a szeme elé. Nyilván olyan is van, aki eltapsolja a pénzét, de nem abból kell kiindulni, egy normális, értelmes ember legyen fiatal, akkor is megérti a dolgokat, ha eddig nem kellett vele foglalkoznia. Így sem marad le semmiről, ismeri a pénz értékét és majd a munkát is fogja, ha eljön az ideje. Szerintem semmi baj nincs vele, ha egy szülő bármiben, akár anyagilag segíti a gyerekét.
2014. aug. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
20%

Nem az a gond hogy a szülei fizetik, hanem a stílus amiben a kicsilány megnyilvánul. Hogy ő ezt elvárja és neki ez jár.

Az én szüleim is jómódúak,mégse hiszem hogy ez miatt nekem valami csak úgy járna.

Max úgy engedném meg neki, hogy jó, befizetem a rezsit, kapsz még havi 40 ezret, ezt oszd be. Ha elköltöd nincs több.

2014. aug. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
81%

Kedves Kérdező!


Először is: ne kedvtelenítsenek el az olyan válaszok, amelyek nem is a kérdésedre vonatkoznak. Sok embert rosszul érint, hogy Te egyáltalán megengedheted magadnak a külön lakást, a továbbtanulást.

Különbséget kell tenni a teljes felnőtt lét és aközött, hogy képes vagy egyedül ellátni magad. Teljesen felnőtt valóban csak akkor leszel, ha anyagilag is függetlenedsz. De itt most nem erről beszélünk!

Természetes, hogy a szülők féltik a 18 éves gyereküket, aki vidékről akar a kb. 200 km-re lévő fővárosba költözni. De ettől függetlenül rengeteg egyetemista él kollégiumban, albérletben stb., akik a szüleik pénzéből élnek, és ettől még ellátják magukat önállóan. Ha Ti még ilyet sosem csináltatok, és otthon nincs mód "kipróbálni", akkor a helyben különköltözés szerintem jó ötlet. :) Már csak azért is, mert legalább Ti is látjátok a barátnőddel, hogy ez mivel jár, és nem "élesben" szembesültök egy csomó dologgal, amire most nem is gondoltok.

A bulizás/tanulás kérdésében pedig előnyösebb a saját lakás, vagy albérlet. Egy fővárosi kollégium (vidékieket kevésbé ismerek) olyan hely, ahol non-stop zajlik az élet, ahol mindig van valami buli, és sok mindent lehet csinálni, de tanulni nem. Akit fölvesznek kollégiumba, de komolyan gondolja a tanulást, az nagyon hamar elhúz onnan, kevés a kivétel.


Tanulj meg önállónak lenni, tanulj sokat és jól, használd felelősséggel a lehetőségeidet, és légy sikeres Kérdező! :)


N35

2014. aug. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem várja el...
2014. aug. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a válaszokat, de az elején elég támadó volt a hangnem, amit nem értek. Nekem szerencsére megadták a szüleim a lehetőséget, hogy Pestre járjak egyetemre (egyébként máshol nem is indult olyan szak), kb. ugyanolyan távolságból, mint a kérdező.

Szerintem természetes dolog, hogy egy egyetemistát/főiskolást támogatnak a szülei. Ha szerényebbek a lehetőségek, akkor nyilván nem tud elköltözni a gyerek albérletbe egy másik városba, de ha megengedhetik maguknak, akkor nem értem mi a gond Pesttel.


Én egyedül költöztem a fővárosba és képzeljétek el, hogy én sem tudtam főzni és otthon is csak a szobámat kellett rendben tartanom, és ennek ellenére nagyon gyorsan belejöttem a háztartási dolgokba.


Szerintem jó ötlet a nővéred lakása, de a minek akartok ti Pestre menni dologból arra kövezkeztetek, hogy a szüleitek eléggé hajthatatlanok és nem vagyok biztos benne, hogy ezzel meg tudjátok őket győzni. De egy próbát mindenképpen megér, nincs vesztenivalótok.

2014. aug. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
90%
Itt az a menő, hogy 16 éves korodtól gürcölj egy mekiben, 18 évesen egyetem mellett tartsd el magad és húzz el otthonról. Ja és a szüleidtől ne merj kérni 20 forintot se mert akkor egy követelőző szemét hálátlan dög vagy. Egyébként nekem a legtöbb vidéki ismerősömet, akik Pesten tanultak támogatták a szülei, már ha tudták.
2014. aug. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
13%

szerintem elég nagy lesz az esély rá, hogy megutáljátok egymást a barátnőddel. akinek szinte még a s*ggtörlésre is külön ember volt felbérelve abba szerintem már beleégett az, hogy mindent más végez el helyette.

azzal, hogy mindent a szülők fizetnek mindent az nem éppen hatásos módja a függetlenedésnek (ha kvázi végtelen a forrás akkor semmit nem ér) ha kap mondjuk 30kát egész hónapra akkor talán átérzi azt, hogy mi a pénz, ha meg dolgozik is érte akkor viszont teljesen fogja tudni értékelni.

Koleszben nem lehet tanulni, és folyton buli van? létezik az a szó is, hogy nem. ráadásul ott legalább szocializálódni(asszem ez a helyes szó) is lehet.


Én egyrészt irigységből, másrészt tapasztalatból írom ezeket a dolgokat.

Irigy vagyok, mert havi 31kából kell kifizetnem a koleszt, a kaját meg mindent, mert nincs senki aki tudna támogatni. nekem nem hull a kezembe csettintésre a pénz, és nem volt ennyire kinyalva a fenekem. Ha akarok több lóvét akkor vagy tanulok vagy elmegyek melózni még hétvégente, mert nekem sincs olyan jó órarendem.


és ha nem érted, hogy miért szidtak téged olyan sokan "kedves" Kérdező, akkor elárulom: piszkosul nagyképű vagy az alapján amiket írtál, és mi nem szeressük a nagyképűeket errefelé...

2014. aug. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!