Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, engednétek, hogy a...

Szülők, engednétek, hogy a gyereketek egyedül lakjon így?

Figyelt kérdés

Májusban érettségizek, de a szüleim (leginkább anya) nem nagyon akarják, hogy Pestre költözzek és ott járjak egyetemre (Szegeden élünk). A legjobb barátnőmmel költöznénk egy lakásba, de nála is ugyanez a helyzet, "minek akarunk mi Pestre menni".

Olyanokat mondanak anyáék, hogy az már nevetséges... Hogy nem fogunk majd tanulni, csak bulizni és vásárolni, mit fogunk majd enni, mert főzni se tudunk, se mosogatni, se takarítani és majd biztos valami baj fog történni, stb.

Ezért azt találtuk ki, hogy most szeptemberbe beköltözünk a nővérem üres lakásába itt, hogy lássák, egyedül is tudunk boldogulni. Nem egész évben laknánk itt, csak amíg rá nem jönnek, hogy felnőttem.


2014. aug. 7. 11:37
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, ne hallgass a lehurrogókra. Az én szüleim nem gazdagok, de nagyon szerettek volna támogatni engem mindenben. 19 évesen Szegedről kerültem Bp-re egyetemre, fizették az albimat, az ellátásomat, kb. 40 ezer ösztöndíjat kaptam havonta a suliban. Mi ketten laktunk, így ugye csak az én részem fizették.


Mivel nem voltunk rászorulva, így sosem várták el, hogy a mekiben melózzak, hanem a Bsc-m után Msc mellett már dolgoztam félállásban a szakmámban, msc óta pedig normálisan dolgozom.


Teljesen rendben van, hogy el szeretnél költözni, hiszen már felnőtt vagy! És az is teljesen rendben van, hogy ők, lehetőségeikhez mérten megadnak neked minden feltételt ahhoz, hogy boldog tudj lenni.


27N

2014. aug. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
43%

ja, és kérdező, itt azért utálnak mindenkit, akinek diplomája van, vagy budapesti, vagy okos, vagy nem full mélyszegénységből jön, mert nem ismerik azt a világot, ahogy élünk.


Az, hogy a stílusuk ilyen primitív, nem téged minősít, ezt ugye tudod? mert ezzel jó tisztában lenni.:)

2014. aug. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
31%

" itt azért utálnak mindenkit,

akinek diplomája van, vagy budapesti, vagy

okos, vagy nem full mélyszegénységből jön,

mert nem ismerik azt a világot, ahogy

élünk. "


HAHA. jót nevettem ezen.

nem láttam még senkit akit azért utáltak volna, mert diplomája van , budapesti, okos, vagy pedig jobban él mint egy éhező afrikai. nincs semmi baj az okosokkal , csak azokkal akik buták, de okoskodnak. ezek a tulajdonságok ha csak magukban vannak akkor nincs baj, velük, de ha egy akkora arccal párosulnak ami nem férne el egy mozivásznon akkor ott. nem azért van ott a gyűlölet az irányukba, hanem azért, mert átkozottul nagyképűek, csak ezt nem veszitek figyelembe

2014. aug. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
82%

nyugodtan nevethetsz rajta, de attól még így van. folyton szidnak itt valakit ezek miatt.

A kérdező nem egyedi eset, nekem egyetlen csoptársam sem dolgozott egyetem alatt (senki!), mégis lett belőlünk valaki!

2014. aug. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
52%

Nem olvastam el az összes választ mert az elején kiakasztott a sok irigy akiknek citrom van a szájukban.

Szóval, én mint anya, bizonyos feltételekkel elengednélek és nyilván fizetném a költségeket. Rengeteg egyetemista él albérletben, őnekik is fizetik a szüleik. Gondolj csak azokra, akiknek nincsen más lehetőségük az egyetemre. Szóval itthon elvárnám, hogy tudj takarítani, mosni, teregetni, hivatalos helyeken helyt állni, pontos és precíz legyél pl számlákkal kapcsolatban, pénzt be tudjad osztani.Ezeket a dolgokat úgy értem, hogy meg tudd csinálni, ahogyan azt ÉN elvárom, nem úgy ahogy TE gondolod, hogy megtudod csinálni. Ha elégedett lennék, mehetnél. Na és persze akkor mehetnél ha tudom, hogy nem vagy az a felelőtlen típus, aki felügyelet nélkül nem tanul, és nem az éjszakának élsz, de ezt most nem feltételezem. Ja, és ha nem tetszik az életviteled, akkor hazarendelnélek.

De miért jobb Pesten járni egyetemre ha ott is van?

2014. aug. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyedül laktam mikor elkerültem szegedre egyetermre...nagyon jót tett nekem! Most kezdem a 3.évem az egyetemen, és mivel nem volt kaja otthon, kénytelen voltam megtanulni főzni pl., elkezdtem gyakrabban takarítani, önállósodni. Itt nincs mosogatógép, a ruháim is magam kell hogy kimossam. Sokkal könnyebb lesz majd így háztartást vezetni később, ha mert rá leszel te is utalva hogy önállósodj. Én is járkálok vásárolni, de attól még ugyanúgy tudok tanulni, soha nem volt még baj ebből :)
2014. aug. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
0%
Engem s kérdező stílusa, válaszai akasztottak ki, nem pedig az hogy támogatják a szülei. Megfelelő alázattal ez rendben van, de hogy valaki elvárja mert ez jár neki...na az már sok nekem.
2014. aug. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
75%

Van akinek el kell mennie k*rvának ha egyetemre akar menni,kb. el kell adnia a lelkét az ördögnek hogy a család jobban éljen,és vannak szerencsések,akiknek sok a szülei pénze.Fogadja csak el.A szülők normális esetben mindent megosztanak a gyermekükkel,miért menne el robotolni ez a lány feleslegesen?

Kérdező,mutasd meg nekik hogy képes vagy az önálló életre,és meglátod pár hónap múlva már nem fog úgy aggódni anyukád.

2014. aug. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
0%
DE sok hasonló korú van itt mint a kérdező. Könyörgöm olvassátok már el milyen stílusban beszél az emberekkel. Ilyen fennhéjázó kicsi lánnyal rég találkoztam. Van pénze? Nincs. Nem neki, a szüleinek van. Az én szüleimnek is van, mégse várom el hogy mindent a pici fenekem alá tegyenek. Dolgozom mellette, jövendő szakmámban, és ennek hála, már van biztos helyem végzés után. Pedig nem könnyű, büfé szakra járok.
2014. aug. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
56%

Ugyanez nálunk is megvolt, de megmondtam hogy márpedig az eltére fogok járni és pont. Mivel látták rajtam hogy tényleg akarom, beleegyeztek hogy ott lakhassak (az én városomból még csak-csak be lehet járni naponta, 2 óra vonattal, de hát ugye rohadt kellemetlen)

Pedig nem tudtam főzni, meg hát az egy szem lányuk vagyok, féltettek.

Annak aki meg kiakadt hogy a szülei fizetik: mit fáj az neked? Ha megtehetik, miért ne? Nekem is szüleim fizetik minden kiadásom, azt akkor mi van? (dolgozok én is, de nem keresek annyit hogy megéljek belőle, meg úgy vannak vele, hogy ha megtehetik akkor persze hogy segítenek.)


Szóval szerintem jó ötlet, és tényleg lássák rajtad hogy akarod :)


20/L

2014. aug. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!