Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire fontos a kicsik...

Mennyire fontos a kicsik életében az első (pár) évben az anya odafigyelése, törődése?

Figyelt kérdés

Amióta kitettem a lábam az iskolapadból mindig dolgoztam. Olyan emberhez mentem, aki szintén szorgalmas, törekvő, alapozott rám a cégében egy üzletágat. Mikor az első babánk 3 hetes lett, fel kellett vennem újra a munkát.(irodai jellegű, itthon is végezhető.)végig éreztem, hogy nagy teher ez így a gyerek mellett, s hogy tőle veszem el az időt, ami járna neki pedig. (nem járt bölcsibe, mikor hatalmas dömping volt, év végén, akkor jött hozzá játszani bébiszitter, amúgy itthon volt velem kettesben a munka ellenére is.)

A második gyerkőc is megszületett picit több, mint másfél év korkülönbséggel, s felvettünk egy alkalmazottat az én munkám végzésére.

Mikor a második babám 6 hetes lett, felmondott, mert nem bírta a munkát a saját gyermekei mellett, ugyanis bölcsi-ovi szünet volt.

Mivel jól megy a cég, így azt mondta, gondolta a férjem, hogy nincs más választás, én csináljam a munkát.

Most 3 hete csinálom.Előtte olyan gondolataim voltak, hogy de szép az élet, miért mondták, hogy nehéz két kicsivel, nem is olyan nehéz, kár volt ettől félni.

Mióta újra próbálok dolgozni, többször akartam lelépni innen, lelkileg padlón vagyok, mid a két gyereknek rengetegszer mondom - észrevettem- nincs erre időm, nem érek rá, a nagyobbikkal egy hét alatt egyszer tudtam leülni játszani. Pedig jön heti 3 délelőtt a nagyhoz bébiszitter, a kicsi végig itt van velem, s még takarítást is kértem heti egyszer, a kis zegzugokban, a többi takarítást, házimunkát én csinálom.

Sokszor nincs rend, nincs kitakarítva, nem megy a főzés sem, a munkát sem tudom sosem befejezni, mert a picit etetni kell, vagy sír és nyilván felveszem.

Mára teljesen összeomlottam, a férjemmel is türelmetlen vagyok, kiabálok a gyerekek előtt, ő meg vissza nekem, ma még rám is ütött a lányunk előtt, s a válásról beszéltünk.

Ő nem érti, hogy ez nagyon sok így egy 9 hetes babával és egy még nem két éves gyerekkel, s hogy a segítő hölgyek nem tudnak nagy terheket levenni rólam (fiatal lányok) mert itt én ismerem a járást, meg nem és kész.

Ma úgy jött haza, hogy számon kért, hogy miért nincs kész valami, pedig már hazajövetele előtt sírtam a gyerekek előtt, mert a picit folyton kézben kellett tartani, s éreztem, hogy nem leszek kész, nagyon frusztrált.

Közben persze keresi a mosott ruhát, vacsorát, és esténként ugye elvárja a szexi cuccokat, és ugye mást is, és nem is tagadom meg tőle, de közben persze csak arra vágyom, hadd aludjak végre még az éjjeli etetés előtt.

Azért a nagyot leviszi a térre, fürdeti, eteti ha kell, tehát ő is segít valamennyit.

Mit tegyek? Jól érzem, hogy nem kéne dolgoznom? Vagy ezt simán mások is csinálják, velem van a baj, hogy nem megy?


2014. aug. 11. 18:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Létfontosságú! Nem is igazán a törődés mennyisége (az az idő előrehaladtálval egyre csökken), hanem a minősége.
2014. aug. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Egész életre kihatóan nagyon FONTOS az első 3 év. Legyél ügyes, régen sok anya nevelt 5-6 gyereket bébicsősz/alkalmazott nélkül, szeretettel, odafigyelve. Ritmust vigyél bele, legyen a napnak 1/2 órája csak az egyiké, a másik 1/2 órája csak a másiké. És amikor dolgozol: határozottan: most ne zavarj.
2014. aug. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem a munkával van a baj,ha ebből van a pénzetek.Én a problémát abban látom,hogy nem bízol meg azokban az emberekben,akit felvettél.Nem mered kiadnia kezedből az otthoni munkát.Vegyél fel olyan embert akiben megbízol és úgy takarít,hogy neked megfelel és úgy bánik a gyerekekkel,ahogy tetszik neked.Persze csak ha nincsenek extra hülyeségeid :-) A munkád gondolom fontos a megélhetésetekhez.
2014. aug. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Fél-fél óra minőségi idő elég naponta 1-1 gyerekre? (itt nem a fizikai dolgokra gondolok, azokat nyilván meg kell csinálni)
2014. aug. 11. 19:36
 5/14 anonim ***** válasza:

Jól érzed. Én igazán nem értek egyet azzal, hogy a gyerek 2-3 éves koráig egy anyának csakis vele kell foglalkoznia, de a 9 hetes baba még nagyon pici, akinek szüksége van rád.


A férjed egy akarnok, aki nincs tekintettel sem a te, sem a gyerekek igényeire. Jól értettem, meg is ütött? Erre már nincsenek is szavak.


Ha annyira jól megy a cég, miért nem vesz fel alkalmazottat? Ok, hogy a régi felmondott, akkor vegyen fel másikat.


Nem lehet egy emberről hét bőrt lehúzni. Beleroppansz.

2014. aug. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

kb fél óra - arra gondoltam, legyen benne ritmus - várjátok boldogan az együttlétet, így jobb, mintha kapkodva össze-vissza akár több órát vagytok együtt

- lefekvés előtt, mese, ének, játék

A nagyobbnak különösen fontos: csak ő és te vagytok!

2014. aug. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hogy le fognak pontozni de szerintem a munkát ott kéne hagynod mert a kicsiknek kell a törődés.Majd ha a kisebbik betölti a 7-8 évet akkor mehetsz dolgozni.
2014. aug. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Fényember ***** válasza:
Nekünk a suliban az irodalom tanárunk pszichológus. Egyszer szóba került, és említette, hogy a gyerekeknek 3 éves korukig kb nagyon sokat számít hogy pl mennyit ölelgetik puszilgatják őket, szóval "kielégítik" a szeretet éhségüket. Van akiknél ezt nem "elégítették" ki ilyen korban, és azokban egész életükben ott lesz ez a "vágy" ez az űr, és ezt már akkor nem lehet pótolni.
2014. aug. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Milyen eszméletlen szerencse, hogy pont az első három év kell, és pont három évet maradhatnak az anyák otthon nálunk. Észvesztő.


MINDIG fontos az anya törődése. Ha csak az első 3 évben törődsz, aztán kevesebbet, az milyen már? Megszokja a gyerek a figyelmet, aztán hirtelen le lehet passzolni, mert már nagyobb?


És MINDKETTŐ szülő fontos.

2014. aug. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is hanyagolnod kellene a munkát,főleg, hogy megtehetitek, nem vág földhöz benneteket. Mit nem adnék érte, ha nem kellene visszamennem a Gyed után dolgozni, és itthon lehetnék a gyerekkel, mert lenne annyi pénzünk, hogy ez nem lenne probléma! De a gyes sajnos semmire sem elég.
2014. aug. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!