Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most komolyan én vagyok a...

Most komolyan én vagyok a hibás hogy nincs pénzünk?

Figyelt kérdés
Anyáékkal veszekedések vannak mostanában. Az a bajuk, hogy nem tudok se én, se a tesóm beszállni a családi kasszába. Én most végeztem suliban, hegesztő ként, de szeretnék érettségizni, addig is dolgozok a nyáron, tehát keresek. A testvéremnek meg valami agyi baja van, egész nap alszik a szobájába bezárkózva és csak enni jön ki. Dolgozni nem képes elmenni, már számtalanszor kiabáltak vele anyáék, sokszor pakolták össze a cuccát, hogy menjen el, de semmi. Anyáék belém kötöttek, hogy ki lesz kötve az internet mert hogy ők fizetik és nem bírják egyedül. Belém kötöttek, mert a legutolsó telefonszámlámat nekik kellett kifizetni ami 3400 forint volt, hozzáteszem előtte az összes számlámat én fizettem az ösztöndíjamból, ruhákat vettem magamnak, hangszert, számítógépet és tudták hogy amint megkapom a fizetést kifizetem ezt a számlámat is, utána meg több nem jön mert direkt átváltottam feltöltő kártyásra. A probléma az, hogy ahhoz képest hogy azt hangoztatják mennyire nincs pénz és hogy ők soha nem tudtak elmenni nyaralni "MIATTUNK", apa 20.000 forintot költ minden hónapban cigire, folyamatosan veszik a koccintós bort és hozzá a Coca Colát és a Pepsit ami ugye a két legdrágább kóla. Kaja alig van itthon a hűtőben, kevés zsír, egy két paradicsom, néhány paprika, uborka amit a mamától kaptunk, legócskább párizsi, legolcsóbb vaj, stb. De a bor soha nem fogy ki. Sajtot alig látok, egy hónapban két-három napig van, aztán annyi. Pedig még a kertünkben zöldségek is teremnek, borsó, stb. Anyáék soha nem vettek nekem semmi olyan drágább dolgot, 14 évesen úgy kellett összekuporgatnom a pénzem egy ágymatracra, mert folyton egy kényelmetlen, használt, unokatesómék által leselejtezett matracom volt. Ruháim turkálósak voltak. Ahhoz képest mekkora házban élünk és mekkora telkünk van, nem nézné ki senki belőlünk ezt. Kérdem én, ha alig van kajára pénz, vagy nem tudnak elmenni nyaralni, miért olyan fontos a cigaretta és a bor? Ha félre raknák ennek a kettőnek az árát minden hónapban, még akár balcsira is kimehetne a család egy hétre nyáron, vagy lehetne normális kaja. 18/F

2014. júl. 25. 00:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem Te vagy. Viszont próbálj minél hamarabb saját lábra állni és elköltözni otthonról, mielőtt ez súlyosabb méreteket ölt, és elkezdik szívni a véredet. 20/L
2014. júl. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagy hibás! Elsőnek igaza van,költözz el minné hamarabb,és majd meglátják,hogy ugyan az lesz az anyagi helyzetük-ha így folytatják-mint azelőtt.
2014. júl. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
*ugyanaz,bocsi
2014. júl. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A vicces az, hogy eddig megéltünk úgy is, hogy harmadik legnagyobbik tesóm itt volt, be is szállt havi 30.000 forinttal és a kajajegyével. Viszont akkor is volt panaszkodás hogy kevés a pénz.
2014. júl. 25. 01:02
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Panaszkodás mindig lesz. Minél több pénzt visztek haza, annál többet fog eltüntetni. Soha semmi nem lesz neki elég jó. Ezért mondtam, amit mondtam. Első voltam.
2014. júl. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Igaz,el kell költöznöd otthonról, hidd el ez a TE érdeked és meg látod majd hogy jól döntöttél a költözéssel kapcsolatban.
2014. júl. 25. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
3%
Ha penzt keresel miert nem adsz haza valamennyit? Illene.
2014. júl. 25. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ott van a szövegben, hogy ő fizette a saját számláit.. Akkor illene, ha megérdemelnék. Így csak kisemmizik.
2014. júl. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A hegesztő keresett szakma és jól fizet külföldön. A helyedben nagyon ráfeküdnék a német vagy angol nyelvre és érettségi után dobbantanék. (A nyelvtudás nagyon fontos hogy ne verjenek át és tényleg normál módon meg tudj élni.) Addig meg engedd el a füled mellett, ha panaszkodnak.
2014. júl. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónál a pont, itt kint Németországban folyamatosan keresnek hegesztőket, de nyelv nélkül senkit nem vesznek fel. Komolyan, már sajnálom, hogy diplomáztam, mennyivel jobban jártam volna egy szakmával itt!
2014. júl. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!