Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg a szüleimm...

Hogyan értessem meg a szüleimmel, hogy szálljanak már le rólam és hagyjanak békén?

Figyelt kérdés

Soha nem engedtek nekem semmit, miattuk voltam kiközösítve, mert soha nem mehettem sehova, nem adtak pénzt rendes ruhákra, lelkileg terrorizáltak, fenyegettek, elhanyagoltak...


Mamáéknál akartam lakni egyetem alatt, mert az abban a városban lévő egyetemre felvettek volna államis helyre, ingyen szállás és étkezés lett volna mamáéknál. De nem engedtek oda jelentkezni, mert szerintük az nem jó iskola.


Helyette Debrecenbe küldtek, ahol fizetős helyre vettek fel, kollégiumba pedig nem, így albérletbe kerültem. Havi 65000 Ft, hogy ott vagyok, ők abból nem nagyon fizetnek, egy év alatt maximum 50000 költenek rám. Diákhitelt kellett ezért felvegyek, idén végzek, 3 milliós adósságom lesz. (200ezeret keresnek, abból nem támogatnak).


Mondtam, hogy alapképzés után nem akarok mesterre menni, mert semmi újat nem tanítanak (mesteresektől tudom, h pl. ugyanabból a könyvből tanulnak mint mi, csak a kimaradt kiegészítő fejezeteket), és a fizetésen is maximum 20ezret emelne. Azért pedig nem éri meg 1,5 milliót kidobni.


De ők ezt nem értik meg. Csak azt hajtogatják, hogy fejezzem be. Belementem, de mondtam nekik, hogy kihagynék egy évet, elmennék külföldre dolgozni, hogy a diákhitel árát keressem meg, mert nem akarom, hogy évekig kamatozzon. Nem engedik. Mondtam, hogy akkor levelezőn csinálom, és mellette dolgozom. És azt mondták milyen jó dolgom van, hogy csak tanulnom kell, üljek a seggemen és nappalin fogok mesterre menni, ha akarom, ha nem.


De fizetni nem fizetnek semmit. Több milliós adósságba kényszerítenek, pedig már az is segítség lenne, ha nem az egészet fizetnék, hanem pl. havi harmincezret. Az is felére csökkentette volna hitelt. De ehelyett megkeserítik az életemet, az egyetemre megtakarított pénzemet házfelújításra költötték (beszakadt a tető, 2 milla volt megcsinálni, ez eddig ok, de akkor ne festessék az autót újra minden fél évben, ne tuningolják, ne igyanak, ne cigizzenek, hanem támogassanak, ha miattuk nem mehettem ingyen egyetemre).


De nem.

És ha kihagynék egy évet, akkor kitagadnának.

Nekik érettségijük sincs, nem is tudják milyen nehéz egyetemre járni. És csak parancsolgatnak. És az egész végén itthon, egy 1500 fős faluban intéznének nekem munkát, havi 90ezres fizetéssel, amiből 20 év alatt sem fizetném vissza a diákhitelt, ráadásul, ha kell vmi (orvos, bolt) be kell utazni a városba. Ismerkedni sem lehet, férjet sem találnék.


Hogyan vegyem rá őket, hogy hagyjanak elmenni és hagyják azt csinálni, amit én akarok?


2014. aug. 12. 17:02
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
En kihagytam volna 1 evet, addig dolgozom, es aztan 18 evesen oda jelentkezem, ahova akarok.
2014. aug. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem vedd rá őket semmire, tedd és kész...ha kell eleinte kulimunkával, de függetlenedj. Ne vitatkozz velük. Maradj csendben, és gondolkodj, tervezz, számolj, majd lépj. Szó nélkül hagyd ott őket.

Drukkolok neked. Van ismerősöd/barátod, ahol meghúzhatnád magad?

2014. aug. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!