Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan hassak anyámra? Ez már...

Hogyan hassak anyámra? Ez már beteges.

Figyelt kérdés

Leszögezném előre, hogy a szüleim 12 éve váltak el, csúnyán, évekig húzódó perekkel, rendőrséggel, stb. tehát anyám idegei már nincsenek a régi állapotukban. Illetve, jó anya, három gyereket nevel egyedül, és rengeteget tesz értünk. Na most, kissé piti dolognak tűnhet, de az a bajom, hogy anyánál gyűjtőszenvedély alakult ki, "jó lesz ez még valamire" felkiáltással. Úgy néz ki, az egyetlen szenvedélye az, hogy mindenféle zugkereskedőknél vásárol, és hetente egyszer mindenféle táskákat meg ruhákat hord haza, de olyan mennyiségben, hogy azt egy tisztes plázacica se bírná. Ő nem a márkák híve -mondja, de mégis mindig Picardot, Armanit, Chanelt vesz, és én értem, hogy ebben leli örömét.

(elnézést a hosszú kérdésért).

De. A mi házunk nem túl nagy, és már lassan nem férünk el benne. Mindenhol az ő ruhái vannak, a fürdőkben, az előszobában, a nappaliban, a mosókonyhában, természetesen mindannyiunk szobájában, sőt még egy vécében is. Nem tudok úgy levegőt venni, hogy ne érezzem a fertőtlenítős levendulaszagot, bármilyen szekrényt kinyitok, rámdőlnek a ruhái. (Egyébként én három polcnyi pólóval megvagyok). Egyszerűen már klausztrofóbiám van, hogy még a konyhából is szobainast meg gördülős akasztókat látok, tele ruhával.

Egyébként pedig minden apróságot megőriz, úgyhogy még dobozokat meg kupacokat is kell kerülgetnem, mindenféle cérnaorsóval meg széttört képkerettel tele.


Nem tudom rábeszélni arra, hogy szelektáljunk egy kicsit, mert komoly klausztrofóbiát idézett nálam elő, hogy mindenhol csak ugyanazt látom magam körül. Mit tehetnék?



2014. aug. 14. 16:55
1 2
 11/15 anonim válasza:
esetleg próbáld meg akkor eltüntetni egykét holmit amikor anyukád nincs otthon mondjuk,vidd el egy ruha gyűjtésre vagy ilyesmi.
2014. aug. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
és ha feltűnik neki a hiányuk? anyum elég agresszív, nem akarom, hogy beguruljon.
2014. aug. 14. 18:00
 13/15 anonim ***** válasza:
56%
Akkor már csak 1 ötletem van, állítsd választás elé. Vagy ti, vagy a kacatok. Megmondod, hogy ha nem változtat, mész a gyámügyre és többet nem lát titeket. Tudom, ez durván hangzik, de szépen nem lehet vele beszélni, orvoshoz meg biztos, hogy nem fog elmenni.
2014. aug. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
a gyámügyön kiröhögnének azzal, hogy "a sok ruhánk amink van zavar engem". ez úgy hangzik mint egy tinipi...pillangó nyavalygása. Viszont szerintem jó ötlet, köszönöm, megpróbálom hasznosítani.
2014. aug. 14. 18:47
 15/15 anonim ***** válasza:
És nem tudnád messzibb kukába kivinni? Vagy megbeszélni vele, hogy csak a pincébe tegyétek le a cuccokat? Ez így elég egészségtelen. Szokott menni egy ilyen műsor a tlc-n, vagy már nem is tudom, melyik csatornán és ott szalemberek, meg egy egész dolgozó csapat segít nekik és sokszor alig bírják rávenni a gyűjtögetőket, hogy szabaduljanak meg a cuccaiktól. Lehet, anyukádnak is szakember kéne, ha ilyen durva a dolog.
2014. aug. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!