Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kérjek bocsánatot? Nem...

Hogyan kérjek bocsánatot? Nem igazán tudom megfogalmazni magamnak se. Többi lent.

Figyelt kérdés
Szóval múlthéten összevesztem a nevelőanyámmal, mert szerinte én őt leszarom, nem segítek magamtól semmit és nem értékelem azt a törődést amit tőle kapok (én ezt a törődést nem éreztem). Amióta ezt elmondta levegőnek néz és csak akkor szól hozzám ha nagyon muszáj. Nekem ezzel semmi bajom nem volt, de pár napja elkezdte azt, hogy az én ruháimat otthagyja a szennyes kosárban és csak sokkal később teszi a gépbe, de tényleg csak az én ruháimat. Aztán nemrég a ruhaszárítón láttam, hogy az én ruháim gyűrötten csak rá vannak dobálva a szárítóra, van amelyik még ki sincs fordítva. Tudom ezek apróságok, de engem zavarnak ezért úgy döntöttem inkább bocsánatot kérek mert akkor befejezi és jobban odafigyel rám, máskor is így volt. Csak nem tudom megfogalmazni hogy mit mondjak :P Előre is köszi a válaszokat. :)
2014. aug. 14. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

A nevelőanyád csak azt mutatja meg, milyen az, amikor nem törődik veled. Elég ciki, hogy csak azért akarsz bocsánatot kérni, mert már nem nyalja ki a segged (már bocsánat a kifejezésért) és nem csinál meg mindent helyetted. Inkább azért kéne bocsánatot kérned, mert megsértetted őt, hiszen tiszteletlen vagy, nem értékeled azt, amit tesz érted, természetesnek tartod.

2014. aug. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

16 leszek.

Tudom ezen így utólag elgondolkodtam és hülyén is érzem magam, hogy tiszteletlen voltam. Köszi a választ.

2014. aug. 14. 18:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de 16 évesen már elvárható lenne, hoyg a saját ruháidat magad most és teregesd ki.

Meg eleve segíthetnél neki, mert nem a cseléded, és a felnötté váláshoz hozzátartozik, hogy a szükségese munkákat felszólítás nélkül is meglátod és legalább részben te csinálod.


beszéld meg vele, hogy szeretnél vele kibékülni és egyezzetek meg abban, hogy mit csinálsz te, hogy ne minden rá maradjon.

2014. aug. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"én ezt a törődést nem éreztem"


Szóval nem érezted a törődést, csak főz-mos-takarít rád. De te ezt nem érezted, mert természetesnek vetted, hogy kiszolgál.


Akkor most már érzed a törődést, hogy kevesebbet kapsz belőle?

2014. aug. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már megbeszéltük, minden oké. Nem kell leharapni a fejem :P
2014. aug. 23. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!