Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg a szüleimm...

Hogyan értessem meg a szüleimmel hogy önállóságra vágyom?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok otthon lakom még a szüleimmel most már szeretnék önálló lenni, de nem tudom mert a szüleim még mindig azt hiszik hogy egy kis gyerek vagyok. Ha elmennek a boltba akkor nekem is velük kell menjek. Szeretek velük lenni, meg szoktam velük elmenni de kicsit sok hogy ennyire nem tudok önálló lenni. Bár hova elmennek mindig azt akarják hogy velük menjek és nem veszik tudomásul hogy én lehet hogy unatkoznék velük.
2014. aug. 16. 12:02
 1/6 anonim válasza:
Ülj le velük beszélni. Közöld, hogy önállóbb szeretnél lenni. Elmondod, hogy nem velük van a baj stbstbstb.. :)
2014. aug. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem kérdezd meg tőlük,hogy a te korodban őket sem merték egyedül otthon hagyni a nagyszüleid, és őket is "hurcolták" mindenhová? Mert,szerintem akkor be fog nekik ugrani, hogy 23 évesen már felnőtt az ember, és néha ki akar mozdulni "Anyuci szoknyája mögül"...;)))
2014. aug. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Örülj neki,hogy legalább akarnak veled lenni!Én 18 vagyok,de apám kijelentette,hogy velem nem megy nyaralni,mert nincs kedve...bezzeg a barátnőjével van!1 napra sem jön el velem kettesbe sehova amúgy!Édesanyán meg nem él már nagyon régóta,ezért szívok. (:

Tudom 23 évesen már terhes lehet ez a nagy "odafigyelés",de azèrt néha gondolj bele az én helyzetembe pl,és örülj. ((:

2014. aug. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pl azt mondod egy ilyen elmenésnél, hogy nem, most éppen mást van kedvem csinálni. Ha nem akarsz, nem tudnak elhurcolni. Persze, ebből oltári balhé alakulhat ki. Viszont másként az életben nem fogod elérni, hogy néha neked is legyen önálló dolgod. Előreláthatólag, ha sikerül valaha elköltöznöd, saját életet kialakítani, az ilyen szülő továbbra is folytatni fogja a ilyen stílust.
2014. aug. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia kerdezo,megkėrdezhetem hogg tanulsz mėg??? Szerintem egy összinte beszelgetesel orvosolhato hogy neha maradj otthol akar egyedul is ha nincs kedved a szuleidel menni pl vasarolni!!! Ezt kozolnod kell finom.hogy megertsek pl mas szeretnel epp.most csinal tv nezni netezni vagy epp zenet hallgatni...stb....ezt mehfigjak erteni szerintem.

Az hogy onnao ėletet szeretnel elni csak akkor lehegtseges ha kūlön kereseted van (dolgozol)es elkoltozol.... mert mig a szuleiddel elsz addig igen is bele fognak szolni az eletedben es iranyitani fognak hogy hova mehetsz el es kivel..

Hanyorara kell haza erned stb....!!!


Egyeduli gyerek vagy??? Van tesod??ha nincs akkor nagyon nehez lesz kulon eletet is elned... mert egyetlen gyermekuket ugymond nem akkarjak elengedni.... magyarazat az is ha van tesod de te vagy a legkisebb es mar csak te elsz a szulokel!!

Sajnos vannak ilyen szulok akkik nem akarjak felfogni hogy a gyerekem felnott...es felnek hogy egyedul maradnak es ha elmesz... elvesziteskent elik at.!

2014. aug. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bizonyítsd be Nekik, hogy nem vagy már 10 éves. Beszéld ezt meg velük, fel kell fogniuk, hogy már 23 éves NŐ vagy!
2014. aug. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!