Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá anyát, hogy...

Hogy vegyem rá anyát, hogy adja vissza a pénzem? Vagy most akkor végleg lemondhatok róla?

Figyelt kérdés

Szóval már lassan 6 éve volt egy megtakarítási számlám. Oda tettem mindig be a pénzem, ha kaptam ajándékba, vagy az összespórolt zsebpénzem, ballagási pénz, ilyenek.

Már több mint 400.000Ft volt rajta. Csak semmit nem kamatozott sajnos. Erre kb fél éve mondta anya, hogy akkor szüntessem meg a számlát és adjam neki oda a pénzt ő meg beteszi lakástakarékba, hogy legyen valami értelme és ne csak ott álljon. Gondoltam ez oké és oda adtam. Erre most mondja, hogy mégse, hanem valami mást akar és kitalálta, hogy valami nyugdíj biztosításba rakja bele. Tehát valószínűleg én sose látom viszont azt a pénzt. Ráérek én még a következő 50 évben a saját fizetésemből fizetgetni nyugdíj biztosítást, de az a 400.000 jóval hamarabb is jól jöhet. Ott gyűjtögetem évek óta és most mintha kidobnám az ablakon. Anya meg csak azt mondogatja, hogy nem adja vissza mert biztos csak elkölteném hülyeségekre. De basszus eddig se költöttem el. Nem akarom most per pill semmit venni belőle, de kitudja mikor jön az majd jól.

Mit csináljak? Hogy vegyem rá hogy adja vissza?


2014. aug. 17. 12:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Kérdezd meg miért hazudik és lop meg. Mert nyilván hazugság az indoka, hiszen eddig sem szórtad a pénzt.
2014. aug. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Anya, jovoheten szeretnek bemenni a bankba es hosszutavra lekotni a penzemet, tudod, azt amit valami nyugdijbiztositasba fektettel. Mikor tudod ideadni?



Ha peched van, akkor olyan biztositasba fektette, amit nem lehet felvenni a nyugdijkorhatar elerese elott....

2014. aug. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Ha minden igaz még nála van, csak most ezt a nyugdíjas dolgot mondta legutóbb.
2014. aug. 17. 13:18
 4/21 anonim válasza:
100%
Nyiss egy bankszámlát! Odamész anyukádhoz elmondod neki, hogy te szeretnéd kezelni a saját pénzed!
2014. aug. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nyiss egy számlát és kérd ez a pénzt. A tied, te gyűjtötted, semmi joga, hogy elvegye, é ő döntsön róla. Nagykorú vagy?
2014. aug. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%
nem akarlak elkeseríteni, de sanszos, hogy már rég elköltötte a pénzed
2014. aug. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valamire kellett neki gyorsan, és te pont kapóra jöttél a naívságoddal. A pénzedet főleg ne oszd meg mással, hiszen közös lónak... ismerjük a mondást.
2014. aug. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
6%
Búcsút vehetsz a pénzedtől. Eddig eltartott anyád nem hiszem hogy olyan sok lenne annyi mindenért cserébe.
2014. aug. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

8-as


Jaa szóval téged nem zavarna, ha anyud elvenne tőled 400 ezer forintot azért, mert eltartott és felnevelt x évig.:DD

Hát gratulálok főleg akkor, ha te is ezt teszed majd a gyerekeddel :D

2014. aug. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%

hány éves vagy? a te nevedre került a pénz?

ha elmúltál 18 év igen, akkor lehetőséged van átrakni a pénzed máshová

ha nem a te neveden van, akkor ülj le és beszélgess el komolyan anyukáddal

2014. aug. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!