Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá anyát, hogy...

Hogy vegyem rá anyát, hogy adja vissza a pénzem? Vagy most akkor végleg lemondhatok róla?

Figyelt kérdés

Szóval már lassan 6 éve volt egy megtakarítási számlám. Oda tettem mindig be a pénzem, ha kaptam ajándékba, vagy az összespórolt zsebpénzem, ballagási pénz, ilyenek.

Már több mint 400.000Ft volt rajta. Csak semmit nem kamatozott sajnos. Erre kb fél éve mondta anya, hogy akkor szüntessem meg a számlát és adjam neki oda a pénzt ő meg beteszi lakástakarékba, hogy legyen valami értelme és ne csak ott álljon. Gondoltam ez oké és oda adtam. Erre most mondja, hogy mégse, hanem valami mást akar és kitalálta, hogy valami nyugdíj biztosításba rakja bele. Tehát valószínűleg én sose látom viszont azt a pénzt. Ráérek én még a következő 50 évben a saját fizetésemből fizetgetni nyugdíj biztosítást, de az a 400.000 jóval hamarabb is jól jöhet. Ott gyűjtögetem évek óta és most mintha kidobnám az ablakon. Anya meg csak azt mondogatja, hogy nem adja vissza mert biztos csak elkölteném hülyeségekre. De basszus eddig se költöttem el. Nem akarom most per pill semmit venni belőle, de kitudja mikor jön az majd jól.

Mit csináljak? Hogy vegyem rá hogy adja vissza?


2014. aug. 17. 12:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%
Elvett már anyám nem is egyszer kisebb nagyobb összegeket tőlem. De otthon lakok, ha jobban tetszik az "ő kenyerét eszem". Innentől kezdvenincs beleszólásom a dologba. Sajnos.
2014. aug. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

És vajon fél évig mit csinált a pénzeddel, amíg nem tette lakástakarékba? Szerintem is elkölthette, vagy legalábbis "kölcsönvette".

Segítséget kellene kérned apukádtól, vagy nagyszülőktől.

Mennyi idős vagy egyébként?

2014. aug. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy ha valaki ad nekem szülinapomra, névnapomra, vagy bármi másra nekem x ft-ot, akkor az az enyém. És a szüleim, sőt senki más nem veheti el tőlem úgy, hogy aztán nem adja meg. Szeretem szüleimet, nem egyszer adtam nekik (vagy bárki másnak) KÖLCSÖN pénzt (pl. hónap végén) amit aztán visszaadtak.
2014. aug. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Milyen az a megtakarítási számla, ami nem kamatozik?

Hát ez érdekes.

2014. aug. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

A pénzt én abba a borítékba adtam oda anyának amiben nekem a bankban kiadták. Amikor azt a lakáskasszás dolgot mondta, az jónak tűnt, időben elérhető távolságra szólt, nem tudom az végül is miért nem lett jó. Ez a nyugdíjas dolog meg nekem olyan távoli, még csak tanulok, még legalább 3 év mire elkezdhetek rendesen dolgozni. A biztosítós nő aki itt volt és ajánlgatta ezt, azt mondta, hogy ez milyen jó mert csak keveset kell havonta ráutalni, meg lesz belőle 20-30 millió mire nyugdíjas leszek... De hát addig el kéne jutni valahogy, addig szeretnék saját lakást, esetleg kocsit meg családot. Tudom, hogy ez a kis pénz nem sok, de gondoltam jó lesz majd egy kis kezdőlökésnek vagy valami.

Amúgy 19 vagyok és másodéves gyógyszerész.

2014. aug. 17. 15:03
 16/21 A kérdező kommentje:

Kb 4-500FT-ot kamatozott havonta, bocsánat igazad van.

Mikor kivettem a pénzt a bankos nő azzal próbált meggyőzni, hogy ha még gyorsan beteszek 100.000Ft-ot akkor akár 1%-kal is nőhet a kamat... Tényleg nagyon megérte...

2014. aug. 17. 15:05
 17/21 anonim ***** válasza:
43%

Tehát évi 4800-6000 ft-ot kamatozott, vagyis 1,2-1,5%-ot.

Hát az tényleg nudli.

De 19 évesen miért nem TE kerestél egy jobb bankot vagy befektetést?


Hát elég gyanús anyád... Mindenesetre a te aláírásod nélkül sehova nem tudja berakni. Hiszen tiéd a pénz, te leszel a számlatulajdonos.

Ha mégis betette már valahova, akkor azt a saját nevére iratta.


Gáz, hogy egy anya így meglopja a gyerekét.

2014. aug. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Őszintén én annyira hülye vagyok a pénzhez. :/

Pedig a fél család könyvelő meg vállalkozó, de nekem csak az eü.s gének jutottak.

2014. aug. 17. 15:29
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Amilyen tájékozatlannak és nkompetensnek tűnik a kérdező, simán el tudom képzelni, hogy az anyja tényleg egyszerűen csak nem tudja elképzelni róla, hogy felelős döntést hozzon az összegről, és szó sincs itt a gyerek meglopásáról, vagy hasonló galádságokról.

A helyedben átnézném az ajánlatokat, kikeresnék egy számomra megfelelő megtakarítási számlát, összehasonlítanám a piacon fellelhető többi konstrukcióval, és így már racionálisan érvelve megbeszélném anyámmal, hová szeretném én befektetni a pénzem. Ne csak a szád járjon, hogy te szeretnéd azt a pénzt és kész. Ez önmagában nem túl meggyőző.

2014. aug. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
90%

Felnőtt ember vagy, ülj le vele beszélgetni :)

Így, ahogy ide is leírtad, nyugodtan elmondhatod neki is, hogy nem szeretnél egy életen át várni a pénzedre. Mondd el neki mekkora az a maximális táv, amibe szeretnéd befektetni, pl. 5 év, vagy 10, amelyik neked szimpatikus.

Kérd meg, hogy lehetőleg azon belül keressen neked konstrukciót.

Ha az első neked nem tetsző dolognál követeled vissza a pénzt ahelyett hogy elmondanád mire gondoltál pontosan, nem csoda, ha nem akarja visszaadni.

Beszéljetek át mindent. Kérd meg, hogy ne hagyjon ki téged sem a dologból.

2014. aug. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!