Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az ilyen szulok nem gondoljak...

Az ilyen szulok nem gondoljak hogy ezzel a magatartassal artanak a gyereknek?

Figyelt kérdés
Baratnomnek van egy 16 eves lanya akinek egy eve kapcsolata van egy fiuval az baratnom fogamzasgatlo tablettat szedett a gyerekkel nem erti amit tobben mondtunk mar neki hogy ebben a korban nem egeszseges es arrol is panaszkodik hogy a gyerek sokszor gombas es nem erdekli oket hogy ettol van vagy akar a fiu is felrelephet. A masik lanyat egy szorakozohelyen lattam vodkas uveggel a kezeben fiukkal flortolt o egy evvel fiatalabb. Az ilyen szuloket nem erdekli a gyerekuk sorsa viselkedese?
2014. aug. 17. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Már megint egy ilyen provokatív kérdés.


A fogamzásgátló tabletták ma a legbiztonságosabb védekezési módszernek számítanak. Semmiféle káros egészségügyi hatásuk nincs, ha megfelelő orvosi ellenőrzés mellett szedik.


Az egyetlen feltétele a fogamzásgátló tablettának, hogy a menzesz rendszeresen beálljon. Ha ez már megtörtént 16 évesen, megvizsgálta a nőgyógyász és nem talált semmi furcsát, akkor fel is írja neki.


Vagy te jobban tudod, mint az orvos? A gyereket gondolom pisztollyal kényszeríti a barátnőd, és az orvost is lefizette, ugye?


A lányról terjedő pletykákra nem reagálnék. Ha egészségügyi problémája van, nyilván elviszi a megfelelő szakorvoshoz és kezelteti. Az, hogy mitől jön elő, egy más kérdés. Gombás fertőzéseket ugyanis a strandtól kezdve egy nem megfelelően kimosott alsóneműn át a koszos kézzel kitörlésig BÁRMITŐL lehet kapni, nem csak szexuális úton.

2014. aug. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem provokatív kérdés csak majd évek múlva csodálkozni fog aki gyerekkora óta hormont szed.
2014. aug. 17. 15:51
 3/10 anonim ***** válasza:

Nőgyógyászati szempontból ha beállt a menzesze, nem gyermek, és szedheti.


Nem értem az előítéleteidet. Ha 16 évesen elkezdi, mondjuk 24 évesen gyereket szül és előtte abbahagyja, az nincs rendben, de ha 18 évesen áll neki és 30 évesen szül mondjuk, akkor igen, mert nem gyerekfejjel szedte?

2014. aug. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor végülis 14 évesen is el lehet kezdeni valakinek akkor is az.
2014. aug. 17. 16:47
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal ártalmasabb lenne, ha terhes lenne. Még mindig a tabletta a legmegbízhatóbb módszer, és vannak olyanok, amiket orvosi ellenőrzés mellett akár 20 évig is lehet szedni.
2014. aug. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

16 év az alsó korhatár, tehát tévedsz kérdező.


Miért szeretnél mindenáron kötekedni egy olyan témában, amiről láthatóan fogalmad sincs?

2014. aug. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Látom, itt mindenki tablettát szed, és meg van győződve, hogy jót tesz a szervezetnek a hormon. A mai orvosok többsége mindent csinál, csak nem rendesen vizsgál meg, hanem nyakra főre felírja mindenkinek a tablettát. Még egy vacak vérvételt is sajnál megejteni előtte, nem hogy rendesen kivizsgálni valakit. Ha meg baja van, akkor így járt. Barátnőmnek nem véletlenül lett 20 évesen trombózisa. Ha meg te magad kéred, hogy legalább fél évente csináljon már labort az orvos, le vagy oltva, hogy ő tudja jobban, ki vagy te itt, hogy reklamálsz? Igen is, én nem örülnék, ha a 16 éves lányom tablettát szedne. Használjon gumit, akkor talán nem lenne sokszor (!) fertőzése. Az ilyen szülők meg vannak győződve, hogy ők mindent megtettek annak érdekében, hogy a lányuk ne legyen terhes, és kész.

Az meg a másik, hogy megnézem én azt a 16 évest, aki éveken keresztül, nap mint nap, akkurátusan x időpontban beveszi a tablettát, és ha véletlenül hány, vagy más gyógyszert szed, akkor azt mondja a pasijának, hogy most nem, vagy gumi.

2014. aug. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"A mai orvosok többsége mindent csinál, csak nem rendesen vizsgál meg, hanem nyakra főre felírja mindenkinek a tablettát. Még egy vacak vérvételt is sajnál megejteni előtte, nem hogy rendesen kivizsgálni valakit."


Nekem vérvétel is volt előtte és ultrahang, rákszűrés is. Rákszűrést és mellrákszűrést kérésre ingyen csinálnak, sőt, fél évente rád is szól az orvos, hogy lassan ideje lenne.


Mindenkinek a magánügye, hogy milyen orvoshoz megy, de ha önként viszed a gyermeked vagy mész te magad olyanhoz, aki nem jó hírű és az első alkalommal láthatóan nem foglalkozik a betegeivel, akkor magadra vethetsz csak.

2014. aug. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7-es: Az én orvosom félévente rendeli el a hormonlabort és hüvelyi UH-t és évente a citológiát a rendes hüvelyi vizsgálattal együtt. Akkor hanyag? Nem hinném. A tabitól megbízhatóbb védekezési módszer csak a cölibátus lehet, de hát abba meg ki megy bele?
2014. aug. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

33 éves nô vagyok. 16 éves korom óta tablettát szedtem (mert nagyon abortuszellenes vagyok, és mindig komolyan vettem a védekezést, nem is volt soha abortuszom).


23 évesen hagytam abba a tablettát. 26 évesen egyetlen alkalomból lettem terhes, majd 29 évesen is probléma nélkül, kb a harmadik alkalomból. Utóbbi babámnál eü kaparásom volt szülés után, na azóta olyan menstruációim vannak, mint aki el akar vérezni. Elôtte soha semmilyen problémám nem volt...


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem abból lesz a betegség, meg a meddôség, ha valaki normálisan védekezik már a szexuális élete kezdete óta. Probléma a kaparásokból, és a felelôtlen nemi életbôl lesz, és abból, ha valaki nem jár rendszeresen rákszûrésre. (De aki tablettát szed, annál ez kizárt, hiszen akkor fél évente kötelezô a kontroll.)

2014. aug. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!