Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mindent meg kell...

Szerintetek mindent meg kell bocsájtani a szülőknek csak mert felneveltek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen utálatot érzek anyám iránt, és rohadtul emészt miatta a bűntudat. Pedig úgy érzem, hogy nem tesz semmit annak érdekében, hogy változzon jó irányba a kapcsolatunk.
2014. aug. 17. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A tettek alapján ítélj meg mindenkit.

Majd jön a sok leszavazás meg minden, de a tekintélyelvűségnek nincs helye sehol.

2014. aug. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megbocsátani mindent senkinek.
2014. aug. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szeretet és hála között van különbség. Lehetsz hálás azért, mert adott enni és lakni, de attól még tarthatod egy szar alaknak, ha mással megbántott. Nem döntés kérdése, hogy szeretsz-e valakit.
2014. aug. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az is kérdés, hogy hogy neveltek fel. Például én nem vagyok hálás az apámnak azért, hogy gyerekként évekig molesztált, anyámnak meg azért, mert semmi mást nem csinált, csak elvette a maradék kis önbizalmam is. Persze ez egy szélsőséges eset, de szerintem abszolút nem muszáj mindent megbocsájtani!
2014. aug. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindent nem kell megbocsájtani, de sok mindent meg lehet.
2014. aug. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem. te érzed, hogy hol a határ
2014. aug. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsass meg mindent amit tudsz, a tobbire meg torekedj! De komolyan, a legszornyubb dolgokat is meg kell probalni elengedni, a sajat lelki egeszseged erdekeben.
2014. aug. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a megbocsátást ugyanúgy ki kell érdemelni, mint a szeretetet vagy a tiszteletet. Nem jár csak azért, mert felnevelt, egy szülőnek szimplán kötelessége ez, ha már gyereket csinált. Ha ezen felül valami pozitívat is nyújt, akkor már érdemes a fentiekre.
2014. aug. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!