Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kéne hálásnak lennem a...

Miért kéne hálásnak lennem a szüleimnek, hogy felneveltek?

Figyelt kérdés

Nem rosszat akarok mondani rájuk,nehogy félreértsétek.

Csak elég gyakran találkozom itt ezzel a mondattal,hogy "legyél hálás amiért felneveltek."

Hát szerintem ha már vállaltak,ők akartak akkor még jó hogy nem adtak intézetbe 10 évesen vagy valami.Nem én akartam hozzájuk menni,ők akartak engem,és vállalták a szülői feladatokat..

Hálás az lehet akit mondjuk huszonévesen is ők tartanak el.


Ti erről mit gondoltok?

19/F


2014. febr. 11. 21:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
56%

Azért mert tisztességgel, jó szándékkal, odafigyeléssel, igyekezettel ,szeretettel felneveltek. Nem kell mindig mindenben egyetérteni, követhettek el hibákat de ha alapvetően elkövettek mindet, hogy legjobb belátásuk szerint mellettem legyenek, azért szerintem egy nem önző "nekem minden jár, mert létezem" gondolkodású ember ezekért a dolgokért hálás. Hálás vagyok az értékekért amit belém neveltek, a támogatásukért, a szeretetükért.


Azt gondolod ez jár, mert vállaltak?

2014. febr. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
95%

Alapvetően igazad van, de azért nevelés és nevelés között is hatalmas különbségek vannak.

Én pl. nem érzek hálát azért, hogy felneveltek (hiszen ők akartak engem), de ugyanakkor hálás vagyok azért AHOGY ezt tették.

2014. febr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
28%

Megtehették volna azt is, hogy a születésed után eldobnak maguktól, vagy kikapartatnak (ez ugye nagyon divatos most...).


De megszülettél, felneveltek, törődtek veled, gyógyítottak, olvastak neked, etettek, ruháztak, elvittek állatkertbe.. Érted?

2014. febr. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha olyan szüleid lettek volna, mint nekem, megértenéd. 14 évesen elmenekültem a nagyszüleimhez. Azzal egyet értek, hogy ők vállaltak gyereket, meg akkor már kutya kötelességük felnevelni (igen az, mert vállaljuk már a felelősséget, ha ez nem is divat), de tény, hogy nevelés és nevelés között ég és föld van :)
2014. febr. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
32%
Én csak annyit kérdezek,te hogy érzed magad a világban?
2014. febr. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:
30%
Sokat pelenkáztak, etettek, itattak költötték rád a lóvét, ezért köszönet járna
2014. febr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
12%

Azok a tudatlan ökör állat emberek mondanak ilyeneket akiknek gőzük sincs, mivel jár egy gyerek, csak hupp supp belevágnak, vagy esetleg van valami lila fingjuk róla, de azért a teljes kép mégsincs előttük!


Akinek egy csepp esze, van és van realitásérzéke, hacsak nem milliomos, vagy van 2 jólmenő vállalkozása, az bele sem vág a gyerektémába...

2014. febr. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
90%
És mi az, amiért hálás vagy?
2014. febr. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
50%
Majd megtudod amikor neked is lesz gyereked
2014. febr. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
92%

"Akinek egy csepp esze, van és van realitásérzéke, hacsak nem milliomos, vagy van 2 jólmenő vállalkozása, az bele sem vág a gyerektémába..."

hetes, te milyen gyerektéma-kategóriában lettél?

2014. febr. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!