Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem engednek a szüleim elköltö...

Nem engednek a szüleim elköltözni, és én sem vagyok képes megtenni, na most?

Figyelt kérdés
Pelenkás korom óta letették elém az életem összes mérföldkövét halálomig, nekem csak annyi a dolgom hogy éljem a mindennapjaimat és az élet apróságait megcsináljam (bejárjak suliba, lefeküdjek aludjak), az iskolát se kell túl jóra elvégeznem mert munkahelyem 100000%ban bevan biztosítva. De én nem ezt akarom csinálni, és nem így. Nem azt a sulit akarom, nem azt a munkahelyet, nem 40évesen akarok gyereket, és nem egy 50milliós luxus lakást akarok magamnak amit kinéztek, hanem egy pici albérletet 2főre (párommal) később akár nagyobbat a gyerekek miatt. Ha bármi jelét mutatom annak hogy nem értek egyet velük olyan osztást meg büntetést meg üvöltést (stb.) kapok hogy szószerint összecsinálom magam. hozzávagyok szokva hogy: IGEN IS APÁM, IGEN IS ANYÁM, ADDIG NEM LÉLEGZEK AMÍG MEGNEM ENGEDITEK. Eljutottam arra a pontra hogy elég, és odaállnék apukám elé hogy elakarok menni: Apu, beszélhetnénk? persze csak azt akarom kérdezni holnap jó lesz a kedvenc kajád ebédre? vagy csak szimplán az hogy: Mi van kislányom? egyből könnybe lábad a szemem és magamban azt mondogatom: *-*apu én hülye elköltözni apukámtól??? persze ha valamíért megbüntetnek egyből jön az hogy elakarok menni. a tetejébe anyám idegbeteg alkesz, apám pedig beletörődött, látja rajtam hogy kikészít anyám, ha pattog anyám nekem apám leis üvölti a fejét, ha meg nincs ott rendre sírva megyek oda apuhoz hogy ez történt, válasz: tegyél rá.. nem lehet megváltoztatni ez van, de ne feledd ha meghalok ez a te kereszted lesz! b változat: már elegem van nem bírom én anyámmal! -kislányom ha elakarsz költözni én megértem... DE VERD KIA FEJEDBŐL!!! NEM FOGSZ ALJANÉPE CSÓRÓ SUTTYÓKKAL ISMERKEDNI ÉS A SZINTJÜKRE ZUHANNI és már nem tudom mit tegyek... Párom meg sajna... csak akkor engednének hozzá költözni ha nyernének az 5ös lottón havi fizujuk 500ezer lenne/fő mindegyik családtagjuk diplomata magas rangú ember lenne, és ha elkezdeném a kölcsei életének 3. versét egyből rávágná ÁÁÁ kölcsey.. míly gyönyörű vers.. és nem az hogy: ha te mondod.. nővérem diplomata, van 3-4 diplomája, nemrégiben doktorált 9 nyelven beszél folyamatosan, a világ 80%át bejárhatta már, most ment feleségül valami Azrael anyám kínja ügyvédhez, luxusban élnek, náluk nem kell 2x agyalni egy medencén az udvarba... ide akarnak juttatni,akár orvosként, de leginkább katonaként hisz ők is magasrangú katonák... na a lényeg hogy most mit csináljak? párom már sírva várja hogy valamit tegyek
2014. aug. 19. 10:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
9%

valóban nagyon kusza, de ha a szülei pl. pénzelik az elit iskolát, az nem jelenti azt, hogy oda csak 150 IQ felett veszik föl a gyerekeket. oda a gazdag gyerekeket veszik föl, és pont.

annyira nem vészes a szöveg, egy zaklatott tinédzser írása.

nincsenek helyesírási hibák, vannak benne szóképek, egyszerű zaklatottság, amit láttok, némi túlzással fűszerezve.

2014. aug. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
92%
Persze tudom hogy nem csak 150es IQ-k vannak ott csak ennél még kb szakiskolában tanultak is jobban fogalmaznak. Kicsit azt érzem hogy próbálja még rosszabbra beállítani a helyzetét mint amilyen és így kicsit érdekes történet alakul ki. De egyébként 20 évesen illő lenne eldönteni hogy akkor most a szüleinek fog teljesíteni mindent vagy a lábára áll mert mostmár azért ideje lenne kezdeni magával valamit.
2014. aug. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
47%

Jól van, legyen így. :)


Akkor a válaszom: örülj neki, hogy nem kell napi 10-12 órában sz.nod a melóban, mint nekünk, többieknek.


Fogadd el a nagy lakást, és használj belőle csak 1-2 szobát, és máris kicsinek fog tűnni. ;)


Egyébként én még mindig úgy gondolom, hogy ha nem is kamu, azért nem valós a kérdés. Csak dicsekvés vagy unaloműzés szerintem.

2014. aug. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
59%

Biztos, hogy kamu a történet. Én elit gimibe és elitegyetemekre jártam, a szüleim jól képzett emberek. Sosem tudnék így írni, hiszen ők sem így beszéltek hozzám, sőt, sosem használnak olyan szavakat, amiket a kérdező ír. (pl. a suttyó vagy a csóró, vagy az aljanépe) Még akkor sem, ha esetleg vidéki diplomata család, ami ugye elég furcsa volna.


És ebben meggyőzhetetlen vagyok. 100%, hogy nem írná i-vel Kölcsey nevét senki, aki egy elitcsalád elitgyermeke egy elitiskolából. Már csak azért sem, mert az ilyen lány/fiú már 1 éve egy elitegyetem padjait koptatná, ahova nem elég befizetni valakit, hiszen magas a költséges szakokra is a ponthatár.

2014. aug. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
19%

csak mert ráérek.. :P nincs is a szövegben sehol, hogy elitiskolába járna a lány.

másrészt csak azért, mert bizonyos családban a szülők jól neveltek, nem jelenti azt, hogy minden gazdag családban csak ugyanúgy szabad beszélni, ahogy a hozzászólóknál otthon.

a világban annyi minden történik, nem a mi szabályaink érvényesek mindenhol.

mi van akkor, ha egy orvos házaspár swinger klubokba jár. biztos hogy van ilyen. ez hogy fér bele a világképetekbe, ha már egy "suttyó" sem fér bele egy katonától?


és látható, hogy a szülők erőltetik a gyereket az ilyen-olyan iskolákba, a munkahely is már le van zsírozva. akkor az iskolába miért ne lehetne protekcióval beerőltetni valakit? nálunk gimiben volt egy tanárgyerek, szerintem az iq-ja jó esetben 90-100 volt. és még egy egyetemre is bejuttatták. ezzel, kérdező, nem azt akarom mondani, hogy te buta lennél, egyáltalán. szerintem nem rossz a szöveg, nem gyenge. csak zaklatott és összevissza. a pontos bajodat sem lehet érteni, lehet, hogy te sem érted.

2014. aug. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
35%

Részben jogos, hogy nem akarják, hogy valami nyomortanyára kerülj, és az a rengeteg energia és pénz, amit beléd öltek elvesszen.


Másrészt viszont szar, mert így, ha egyszer kiszabadulsz, csak azért is az ellenkezőjét fogod csinálni, és elzüllesz.


Nehéz döntés.

2014. aug. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
29%
Fogalmazásból ítélve, nem 20 éves írta vagy ha annyi idős a kérdező fejben jócskán le van maradva. Az egész egy nagy katyvasz. Alig lehet kihámozni belőle valamit.
2014. aug. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Kicsit megpróbálom összeszedetten leírni elejétől az egészet és ebből a lényeget kiemelni:

1943ban édesapám megszületett ám ugyan ekkor kapta a levelet a nagymamám, hogy nagyapám elveszett a háborúban a Don kanyarban. Nagyon szegény családban nevelkedett apukám, a mamám (állítólag) a testét árulta hogy enni legyen a fiának.. apám kiskorában a földeken kezdett dolgozni élelemért és valamicske pénzért, kiemelkedő tanulója volt az iskolának (Makó). Nehezen, de ellátta édesanyját és összeszedte a pénzt a középiskolához, ennek ára az volt hogy nagyapám régi ruháit hordta melyek majdhogynem leestek róla. Hogy ne húzzam annyira: apám több iskolát elvégzett kiváló eredménnyel, alig volt 4ese szinte csak 5ösök. Majd elállt katonának. Magas rangra küzdötte magát, lett egy felesége, de a lánynak több volt a pénze mint az esze és apu ezt nem szerette, így rengeteg eszmei vita után barátsággal végződő válás lett a vége. Csak nevelt lányuk kötötte őket össze, aki mint írtam doktorátussal rendelkező okos lány (bár nem a legszebb nő a világon. Bocsi, de utálom tesóm a tökéletessége miatt, meg mert okoskodó liba) 1980ban elvette anyámat aki nagyon szép, társaság szerető, kedves nő volt. 1994ben megszülettem én anyám bánatára apám örömére. Anyám igyekezett a munkával tölteni idejét hogy ne velem kelljen törődnie, emellett apám mivel, rengeteg munka volt a vállán, próbálta összehangolni az apaságot a beosztásával, így gyakran vitt be magával az irodába. Mivel egyre több volt a szüleim között a vita apám eljárt otthonról, a barátaival a kocsmákba, és, hogy néha szabad levegőn is legyek elvitt magával. Az ajtó elé letette a babakocsit és 1-2 fröccs legurítása közben figyelt rám. Kisiskolás koromban (ami nem elit iskola, hanem rendes általános) nagyon jó eredményekkel vittem az éveket, de eljött a pont, a felsősök sulidiszkókba járhattak. Elengedtek egy alkalommal aminek örültem. Akkori barátnőmmel mentünk táncoltunk jól éreztük magunkat de az osztálytársaim lefikáztak mert nem a seggem ráztam és 6.os túlsúlyos barátnőmmel lógtam. Sírva mentem haza és apám elmondta: pontosan az ilyenek miatt nem akartam, hogy kapcsolatba kerülj bárkivel is. Bejárt az iskolába beszélt az igazgatóval, ofővel akárhányszor rossz szót szóltak rám. Persze ez akkor hergelte az osztálytársaimat, leöntöttek vízzel, eltépték a füzeteimet, ha dolgozat volt beállítottak puskázónak így a jegyeim kezdtek leromlani. 6.-7ben már cukkoltak: mert mi lesz bejön az ezredes apucid?? Ezekről a szüleim nem tudtak semmit sem, nem akartam több bajt. Anyám mind e közben minden 3asért 4esért megbüntetett. 5ösöket követelt. A túlsúlyos barátnőm (Niki) mondta, hogy menjek koleszba. a Tesója a balatonon tanul, és élvezi. Feldobtam az ötletet és a szüleim belementek. Az első év persze félelemmel telt, de megismertem új arcokat akik tudták milyen volt az életem, így nem várták tőlem hogy azonnal a sulibuli partyarca legyek. Ha telefonon lecsesztek a szüleim ők vigasztaltak. Kijártam az új legjobb barátnőmmel a helyi kocsmába, borozgattunk cigizgettünk, persze berúgni nem rúgtam be. aztán megismertem egy srácot, kiderült ő volt a gyerekkori szerelmem a suliban. Összeismerkedtünk és mesélte idővel, ismerik a szüleimet, az apja is dolgozott apámnak. Innentől megértette a gondjaim bár néha túlzásnak érezte. Aztán mikor beakartam mutatni elkésett, mert a szülei dolgoztak és utána hazamentek rendbe szedni magukat (fürdés, új ruha stb). Apámnál már akkor leírták magukat de anyám mellénk állt. később fordult a kocka. Aztán mikor apukám megpróbált versekből, novellákból idézni (remélvén okos a srác) rájött, hogy párom nem művelt, csak azt tudja ami szükséges az élet alapjának alapjához. Mivel, jobb esetben villanyszerelő nem Kölcsey verssel szerel ezért ilyeneket nem tud. A szüleivel együtt, egyszerű emberek, az édesanyja diplomás de nem látszik rajta, hisz diploma ide vagy oda, szalag mellett gürizik hogy megélhessenek. Párom apja egy egyszerű autószerelői szakmunkás végzettséggel Győrben munkagépeken dolgozik, ami tőlünk 100Km naponta. Így a fizu fele az üzemanyag. Párom pedig karbantartó az egyik cégnél, most levették 2műszakra a karbantartókat így most 95ezer a fizetése. Ebből próbálják a deviza hitelt a 2 autó (most már lassan csak 1) fenntartását, a kutyát és a cicát ellátni (ők akkor kerültek oda mikor még bőven belefért a keretbe) finanszírozni. De náluk megint más, 2 hónapra elszöktem hozzájuk, ha leejtettem egy bögrét nem üvöltöttek velem, ha véletlen szürcsöltem nem szóltak rám, megtanultam, hogy teregetéskor jól ki kell rázni a ruhát, mert akkor nem kell annyira vasalni. Megtanultam kazánt begyújtani. Levest főztem, igaz zacsis műleves volt, de volt benne répa, zöldség, zeller, ízesítő fűszerezés, és azt mondják meg sem lehetett mondani, hogy zacskós leves az alapja. Visszaköltöztem mert véletlen becsúszott aminek nem kellett volna, és csak 2 hónap múlva vettük észre (nem vagyok vékony eléggé vaskos derekam van és a menzeszem is megjött). Azért, hogy ne rájuk zúdítsam az abortusz összegét, visszaköltöztem. Anyám látta rajtam, hogy már nem vagyok olyan előkelő mint annak előtte, a spagettit feltekerem a villára és hamm. Bemerem koszolni a kezemet ha a biciklim javítom, konyítok az autókhoz, barkácsolni is szeretek. Ez nem tetszett neki, és váltig mondja, hogy lehúztak magukhoz. Mivel, tudja hogy ott spórolni kellett, ezért azzal csesztet hogy: NEM KAPSZ! MI IS SPÓROLUNK! Apám igyekszik fékezni anyámat, a modorát, azt, hogy állandóan minket cseszeget, de beletörődött. És ha megtudná, hogy páromhoz akarnék költözni anyám elől, meg az ő "a legjobbnak kell lenned" hülyeségeitől, torka szakadtából ordít velem. Nem viselné el, hogy még lejjebb süllyedjek. Megmondtam, hogy nem akarok se katona, se orvos lenni. Jó nekem a szalag mellett 3 műszak, nehéz de legalább dolgozok. Hallani sem akar róla. De emellett szeretem az apámat, és nem vagyok rá képes, hogy megmondjam: elegem van! De ha párom könyörög, hogy költözzek hozzá, akkor is elszomorodom.

2014. aug. 19. 17:44
 19/19 anonim ***** válasza:

Ekkora szar kamut! Ez a válasz több sebből vérzik. Nade,ha mégis előkelőnek kéne maradnod, akkor arra az esetre elarulom, hogy: be van biztosítva, és nem pedig bevan biztosítva. Ugyanis az igekotos ige az a bebiztosítani, és ne

nem pedig a bevan. A spagettievés mellett még ebben is fejlődhetnél.:)

2014. aug. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!