Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondjak, miért nem megyek...

Mit mondjak, miért nem megyek velük? SOS Nem akarom őket megbántani

Figyelt kérdés

Apáékkal (apa, a mostohaanyám és a 2 féltesóm) nem mentem nyaralni, mert kb. 10 napot voltam összesen az országban.

Apa mondta, hogy akkor az őszi szünetben elmehetnénk Erdélybe kirándulni... De ezt pont a távoli romániai rokonai előtt mondta, én pedig nem akartam bunkó lenni, hogy én oda nem szeretnék menni, meg nem az ilyen utazásokhoz vagyok szokva.

Viszont tényleg nincs ehhez kedvem, de megbántani sem szeretném azért.


Szerintetek mit mondjak?

Vagy kérjem meg anyát, hogy esetleg beszéljen vele?

Haragudni fognak rám?


2014. aug. 20. 11:35
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
44%

Mi az, hogy "nem ilyen utazásokhoz" vagy szokva??


Nyilván haragudni fognak, ha valamilyen "kiskirálylányos" kifogás miatt nem akarsz elmenni velük.

2014. aug. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:
Éppen azért tettem fel a kérdést, hogy szerintetek mit mondjak. Mert nem szeretném, ha haragudnának.
2014. aug. 20. 11:43
 3/52 anonim ***** válasza:
86%

rád esett egy féltégla

elütött egy busz

elkaptad az ebolát

...

bla-bla


bármit hazudsz, úgyis kibukik

Ha nincs TÉNYLEG jó okod, FIX, hogy haragudni fognak.


IJ

Talán tanuld meg, hogy az életben néha te is engedhetsz annak érdekében, hogy ne bántsd meg a szeretteidet.

2014. aug. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
88%
De mi is lenne konkrétan a bajod ezzel a kirándulással? Erdély elég szép hely.
2014. aug. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
82%
Amihez nincs kedved, azt ne tedd!Mondd meg nekik, hogy nem szeretnél velük odáig utazni.
2014. aug. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:

Nem szeretném leírni, hogy mi a bajom ezzel, mert csak bántanátok miatta.


De ha meg megmondanám az igaza, akkor az olyan lenne, mintha őket nem tartanám elég jónak, vagy valami...

2014. aug. 20. 11:52
 7/52 anonim ***** válasza:
73%
Hát igen, ebből a kérdésből pont az szűrődik le hogy nem tartod őket elég jónak. Most komolyan a családi béke érdekében nem kibírsz pár napot? Ideje megtanulnod hogy ne mindig az van amit te akarsz. Ha nem most tanulod meg később nagyon fognak fájni azok a bizonyos pofonok.
2014. aug. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
94%
Mint mindig,ez esetben is a legjobb őszintének lenni.Ha hazudsz,azt úgyis kiszúrják.Elmondod nekik,hogy ne haragudjatok,de nekem ehhez egyszerűen nincs kedvem.Ennyi.
2014. aug. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
96%

vannak az életben és még lesznek is olyan szituációk, amiket úgy vagy kénytelen megoldani, hogy , bizony megorrolnak érte. nem lehet mindent fű alatt elintézni.

Ha nem akarsz menni, nem mész. Majd túléled, ha megharagszanak.

2014. aug. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
21%
Tudod az erdélyi vendégszeretet és vendégvárás teljesen más mint hazánkban, még a szerény körülmények közt élők is mindent megtesznek hogy jól érezd magad. Már mentem ki úgy családdal hogy azt hittem agyon fogom magam unni kinn mert már sok mindet láttam, de tévedtem. Nagyon sok szuper hely van amit érdemes megnézni és fiataloknak is izgalmas. Szerintem ne vond ki magad egy ilyen kalandból. Inkább ugorj rá a google-ra és keress rá hogy azon a részen ahova ti mentek milyen látnivalókat tudsz meglátogatni.
2014. aug. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!