Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mégis hogyan ösztönözzem anyámat?

Mégis hogyan ösztönözzem anyámat?

Figyelt kérdés

Már az idegösszeroppanás szélén állok.

A történet kezdődött kb. 5-6 hónapja. Anyámat elhagyta az élettársa, lelépett egy szó nélkül. Albérletben laktak, 15 éves hugommal.

Muter hirtelen pénzügyi zavarba került, mondtuk hogy segítünk ha tudunk, de pénzt nem adunk, mert nekünk sincs.

Még a tanév vége előtt egy hónappal kistesóm hozzánk cuccolt, mert a tulaj kirakta őket. Megjegyzem jogosan, muter nem tudott fizetni.

Arról volt szó, hogy 1-2 hónap alatt muter össze szedi magát, és minél hamarabb kivesz egy új albérletet. Muter most a tesójánál lakik, vagyis nagybátyám külföldön, a feleségével meg 3 gyerekkel lakik most együtt anya, de ott sem lehet sokáig.

Tesó már itt lakik 3 hónapja, anyám egy fillért nem adott (és nem is rakott össze semmi pénzt! pedig neki megy a családi, az árvasági...), pedig megígérte, hogy besegít nekünk. Ugye 15 éves kamaszról van szó. Dohányzik is, 2 nap alatt 1 doboz (én is dohányoztam ennyi idősen, de én megdolgoztam azért a pénzért), mindennapi kaja, üdítők, nem mindegy hogy milyen tampont veszek neki... Nem is a kaján van a hangsúly, de ahol 2 eber éhezik, ott 3 sem lakik jól. Nem csinál egész nap semmit csak tesped a tv vagy a gép előtt. Ha megkérem vmire, akkor azt megcsinálja, de már nagyon unom az arcát. Pedig szeretem, imádom...de nekem ez már sok. Őt sem igazán lehet ösztönözni semmire.

Mi is albérletben élünk, ráadásul nekem most nincs is munkám.

Egyszerűen már odáig jutottunk, hogy a házasságunk is veszélybe került olyan sokat veszekszünk anyám meg hugom miatt.


Nem tudom hogyan ösztönözhetném anyámat arra, hogy 1. minél előbb csináljon magával valamit és találjon vmi lakhatást maguknak. 2.hogy beszálljon kicsit a költségeinkbe.


Ha a férjem egyszercsak bekattan (ami teljesen jogos lenne a részéről, az is csoda hogy ő még bírja cérnával) akkor mehetünk anyánkkal együtt a híd alá.


2014. aug. 21. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:

"Ugye 15 éves kamaszról van szó. Dohányzik is, 2 nap alatt 1 doboz (én is dohányoztam ennyi idősen, de én megdolgoztam azért a pénzért)"


Nem normális 15 évesen dohányozni, én BIZTOSAN NEM vennék neki cigit. Te se vegyél!



"mindennapi kaja, üdítők, nem mindegy hogy milyen tampont veszek neki..."


Most márpedig legyen mindegy. Neki kell alkalmazkodni hozzátok, nem fordítva. Vegyél szörpöt, majd felhigítja vízzel. Ha nem tetszik, vizet iszik.



"Nem csinál egész nap semmit csak tesped a tv vagy a gép előtt. Ha megkérem vmire, akkor azt megcsinálja, de már nagyon unom az arcát."


Márpedig nem marad más, mint kiosztani neki a házimunka rá eső részét, és másfelé fordulsz, amikor unott fejet vág. Legyél anyja helyett anyja!



Anyáddal nem sokat lehet csinálni, a húgoddal még tudsz kezdeni, csak keményen kell fogni.

2014. aug. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne is haragudj, de jó nagy marha vagy.

Hogyan ösztönözd? Cigit, üdítőt, "luxusterméket" ne vegyél a testvérednek. Ha nagyon hiányzik neki, majd elmegy dolgozni.

Anyukádnak pedig mond meg, hogy mondjuk szeptember 20-ig maradhat a testvéred, onnantól sajnos nem tudod megoldani a lakhatását és az eltartását. Legyen egy konkrét időpont, nem pedig "majd amikor összeszedi magát".

2014. aug. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne b****a már meg a jehova...

15 éves lány, és cigizik?! Mi a francért veszel neki? Cigizzen, ha megkeresi a rávalót.

Az meg, hogy anyukád elveri a családi pótlékot, meg az árvasági segély, az már a pofátlanság teteje.

Tudod, a CSP-t és az árvaságit azért kapja anyuka tőlem, meg a többi adófizetőtől, hogy abból nevelje fel a kiskorú gyermekét. Nem azért fizetjük, hogy egy munkaképes felnőtt elverje.

Állj a sarkadra, mert a más hülyeségének a házasságod fogja kárát látni.

2014. aug. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!