Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Ide be nem teszi a lábát egy...

"Ide be nem teszi a lábát egy fiú sem, ez az én lakásom" elvet valló szülők, miért csináljátok ezt? Belegondoltok a következményekbe?

Figyelt kérdés
Főleg olyan korú gyerekeknél nem értem, akik már teljesen természetes ha szexelnek, meg ha párjuk van. 17- huszonéves korig, amíg otthon laknak, mert az anyagiak miatt költözni nem tudnak. Én úgy nőttem fel hogy ilyenek a szüleim. Most 23 évesen is így gondolják hiába van 4 éves kapcsolatom. Én mindig olyan fiúkat fogtam ki, akikhez szintén nem tudtunk haza menni, valamilyen körülmény miatt. Szóval nekem elég fura élményeim vannak szexualitás terén. Autóban veszítettem el a szüzességem az erdőben, azóta is ott tudunk csak együtt lenni a mostani párommal, ami nem egy jó élmény...koszos minden, télen hideg van, nincs egy mosdó wc, hanem guggolva kell pisilni a sötét erdőben télen is mínusz fokokban, ebből adódóan sokszor vagyok felfázva vagy vannak fertőzéseim, ráadásul nem egy biztonságos környék az itteni erdő, hajléktalanok élnek itt. Folyamatos készültségbe kell lennünk, mert mivan ha egyszer megtámadnak, betörik az ablakot, sajnos hallottunk már ilyen esetről erre. Félünk a rendőröktől is, hogy egyszer rajtakapnak minket. Tulajdonképpen erdőben, autóban, utcán élünk barátommal, nem csak a szexre kell gondolni hanem a mindennapokra. Mi télen is csak így tudunk találkozni az utcán, pedig jó lenne néha a meleg szobában megnézni egy filmet, inni valami finomat, használni a normális wc-t. Nyilván szoktunk menni moziba, beülni valahová, nyaralni is el szoktunk menni, de ahhoz keveset keresünk hogy ezt gyakran megtehessük, költözni sem tudunk még 2 évig. Nem haragszom már a szüleimre, beletörődtem hogy ilyenek, nemsokára úgyis saját életem lesz. De sajnálom hogy nekem csak ilyen élményeim vannak fiatal koromról, mintha kimaradtam volna valamiből olyan érzés. Sok tinédzser-huszonéves hasonló helyzetben van, képesek a legelképesztőbb helyeken szeretkezni, mert haza nem mehetnek...A szüleik pedig nyugodtan alszanak hogy a gyerek még biztosan szűz, hiszen megtiltottam neki hogy ide jöjjenek. Attól hogy homokba dugják a fejüket még nem oldódik meg semmi. Nem akarok vádaskodni senki felett, nincs gyerekem fogalmam sincs én hogyan fogok gondolkozni 40-50 éves koromban, épp ezért nem értem hogy egyes szülőket milyen gondolatmenet visz rá erre?
2014. aug. 23. 13:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
nem hinném hogy a szüzesség miatt ilyenek, egyszerűen csak kényelmetlen lenne kerülgetni egy idegent, meg moderálni magukat
2014. aug. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%
Nem értem mit vár egy ilyen szülő, 18-20 évesen költözzön el a gyerek, hogy együtt tudjon lenni a barátjával? Nem vagyok szülő, de ha egyszer lesz gyerekem, akkor biztos, hogy meg fogom engedni neki, hogy nálunk legyen a barátja/barátnője. Én nemrég költöztem el otthonról, de 17 és 24 éves korom között hetente legalább egyszer nálunk aludt a párom, és soha nem volt gond belőle, szerintem ez lenne a normális. Nagyon sajnállak. :(
2014. aug. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Engem is érdekelne, miért ilyenek. Nem tudod megbeszélni velük? Mert ez kb. a 17-18. századra volt jellemző.
2014. aug. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
34%
Ahhan szerintem is csak kényelmetlen lenne nekik
2014. aug. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

Nézd, az én szüleim nem voltak ilyenek, de ennek ellenére sosem mehettünk haza, mert alkoholisták voltak, és ezt borzalmasan szégyelltem. Ezért én egészen fiatalon tudtam, hogy mindent meg kell tennem, hogy minél előbb elköltözhessek. Dolgoztam, kuporgattam a pénzt, visszaváltottam az üvegeket, eladtam a régi ruháimat stb. Mire 19 éves lettem, volt annyi pénzem, hogy egy szobát béreljek, és addigra volt biztos diákmunkám. Én nem vártam meg, hogy 24 évesen még otthon éljek.

Te magad is egészen fiatalként tudni kellett, hogy a szüleid ilyen vaskalaposak. Neked is már rég meg kellett volna teremtened azt a lehetőséget, hogy elköltözz otthonról. Végül is 24 évesen már nem az erdőkben kéne bujkálnotok, hanem lehetettek volna egy szép kis szobában.

26/N

2014. aug. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%

Az én szüleim pontosan ilyenek. Még csak 16 éves vagyok, de már mondogatják, pedig még srác sincs a közelemben.

Egyszer anyut megkérdeztem, hogy akkor 25 évesen sem aludhat itt a barátom ha lesz majd? Azt mondta, hogy nem. Azért nem, mert 2 szobás a lakásunk, és ők nem akarják kerülgetni, és véletlenül sem akarnak szem vagy fültanúja lenni annak, hogy szexelek. Tudják, hogy pár év és nem leszek szűz, de nem akarnak szembesülni vele. Anyám szerint 25 évesen már nem haza kéne vinnem a srácokat. Egyébként kérdeztem azt is, hogy miért ilyenek. Anyu megmondta, hogy ők úgy nőttek fel, hogy a szex tabu volt, és sosem beszéltek róla. Nekik kínos erről beszélni. Ők apuval akkor szexeltek amikor elköltöztek a szülőktől. Nekik ez a természetes.

hát ez van..

2014. aug. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
46%

Nem hiszem, hogy a fő probléma a szüzesség elvesztése lenne. Én bárki idősebbet aki ugyanezen elv szerint él megkérdeztem róla, mindnek az alap probléma az volt, hogy nem akarta 2 hetente vadidegen nőket vagy férfiakat kerülgetni akik 1-2 hét alatt lecserélődtek. Szerintem ez jogos kérés, és meg tudom érteni, valószínűleg idővel én is megkérem rá a gyerekeimet.

Viszont én úgy gondolom, hogyha már eltelt 2-3 hónap és nagyjából körvonalazódik a párban, hogy mindketten komolyan is gondolják a dolgot és várható, hogy ha nem is örökké, de azért x ideig együtt maradnak én nem tenném őket ki az utcára.

Viszont ismerek másik véglelet is, nem is keveset, ahol valamelyik fél 2-3 hét együtt járás után gyakorlatilag beköltözött a szülőkhöz minden szó nélkül, értsd, felzabálta az összes kaját, órákig folyatta a vízet a fürdőben stb és ment a pofavágás ha ez anyósnak nem tetszett. Megjegyzem mindnek volt rendes otthona is, tehát nem kerültek volna utcára így sem. Ezek a párok együtt vannak azóta is, lassan már 5 éve és külön helyen laknak, de őszintén szólva én se tudom mit szólnék ha hirtelen beállítana valaki és életvitelszerűen elkezdene ott lakni anélkül, hogy megkérdeztek volna róla. Szerintem ez nem korrekt.

2014. aug. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

Alapvetően nyitott ember vagyok, de vannak olyan egyének, akikre azt mondom, ilyen tényleg nem teheti be a lábát a házamba. De annak azért oka is van. A barátod nem tett semmit, ami miatt a szüleid ki nem állhatják?


Azt meg nem értem, miért az autóban meg az erdőben dugtok, találkozni lehet egy kávéházban, teaházban, szórakozóhelyen is, a szex egy más kérdés, de mielőtt az erdőbe piszkítok bemegyek a mekibe ingyen a tisztán tartott mosdóba könyörgöm...


Ha meg már mindketten kerestek, el nem hiszem, hogy annyira alacsony a bevételetek, hogy egy szobát nem tudtok kivenni ketten...az még Budapesten is 20.000 + rezsi...

2014. aug. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
62%

Ha a szülő "szereti a gyerekét", nem kívánja, hogy télen, esős hideg estéken, hideg sötét napokon az utcán, padon ücsörögjön a szerelmével. Míg ők a kényelmesen lelkiismeret furdalás nélkül a meleg szobában, kényelmesen a fotelben bámulják a tv-t.

Egy tizenéves gyereknek is lehet magánélete, ha meg szimpatikus a barát természetesen behívja az aki normálisan gondolkodik.

Ha 23 évesen sem vesznek téged semmibe, szerintem nagy a gáz velük, önzők, prűdek, buták, elfásultak lehetnek. Tönkretették a legszebb éveidet. Költözz el a teheted.

2014. aug. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
6%

aki itt kionti a szivet le van szavazva? pl a 16 eves lany, miert?! ennyire szivtelenek, jellemzo, rugj bele te is :/

sose ertettem az ilyen szuloket :/

2014. aug. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!