Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi olyan 18 éves ember...

Mennyi olyan 18 éves ember van aki haza adja (vagy elkérik a szülei) a nyári munkájából keresett pénzének a felét?

Figyelt kérdés

2014. aug. 25. 15:57
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
33%

Még pénzbe sem kerül:


[link]

2014. aug. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Gúnyolódjatok csak! Tudtommal normális válaszokat vártam es reméltem!

De elárulom enne az utolsó bunkó bandának (8-10-11), h diszlexiás vagyok!

#9 már 3 éve dolfozom, és fel sem merült a zsebpénz, egy fillért nem kértem tölük úgy, h ne adtam volna visza hiánytalanul!!!!


A többinek Köszönöm az öszinte válaszát!

2014. aug. 25. 17:23
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez úgy lett volna korrekt, ha még az elején megbeszélték volna veled, hogy mire számíts. mielőtt dolgozni mentem volna anyával megbeszéltük, hogy nem kér a pénzemből, mert magamnak keresem meg, de a saját kis dolgaimat abból finanszírozzam (ruhák, fodrász, pipere, bulizásra pénz). ennek ellenére, mindig odaadom a keresetem egy részét anyának, mert így jobban érzem magam. lehet, hogy ők tartottak el eddig, de ez akkor is igazságtalan veled szemben
2014. aug. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
87%
Ez történik, ha az ember már nem kiskorú. :) Lakótársaknak bele kell adni a közösbe.
2014. aug. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
83%
Tőlem mindig az egészet elkérték. És nem kaptam semmivel sem többet, mint akkor, amikor nem dolgoztam. Tehát pl. ugyanannyi pénzt kaptam pl. ruhára, mint előtte.
2014. aug. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Értem és Köszönöm szépen! :)

Am ha nem követeltek volna akkor adtam volna keveset, de így h követelik,elégé szarul esik! :/

2014. aug. 25. 17:48
 17/31 anonim ***** válasza:
87%

Hárman vagyunk testvérek, mindig, mikor aktuálissá vált a munkába állás, meg lett beszélve velünk, hogy hogyan alakulnak a pénzügyek, míg otthon élünk.

Amikor különleges kiadás jött szóba, amire senki sem számított és szerelőt kellett hívnunk, akkor több ment a közösbe, de alapjáraton van egy előre megbeszélt összeg.


Nem tartom korrektnek azt, ha előre nem beszélted meg a szüleiddel, hogy hogyan fog alakulni ez nálatok, és ha nem ilyesmi jön szóba, amire sajnos muszáj költeni és nem ér rá, hogy ekkor kérik el, amikor már megvan.


Szerintem érdemes lenne leülni velük, elmondani, hogy mi a célod a pénzzel, amit gyűjtesz és ha most nem feltétlenül szükséges, és megvannak enélkül az összeg nélkül, akkor következő hónaptól szeretnéd, ha ez bevezetődne, nem pedig most rögtön.

2014. aug. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
32%
Nekem az elején azt mondta anyám, hogy amit keresek, abból haza kell adjak, mert a család része vagyok. A fele a közösbe megy, a másik felével azt csinálhattam amit akartam. Ezt betartva minden rendben volt.
2014. aug. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

#17 en a következő honapban mar nem fogok dolgozni! A nyaron dolgoztam csak! Utána már nem tudok adni nekik, mert elkezdödik az iskola, es még arra is be kell vásárolni és mind azt a saját meg kereset pénzemböl fizetem!

Ahogy a 13mas mondta "...saját kis dolgaimat abból finanszírozzam (ruhák, fodrász, pipere, bulizásra pénz)...." én is ebből szoktam ruhat, venni, a szükséges dolgokat, meg amit kitüztem magamnak! Ehez egy filért nem kérek el a szüleimtöl!

Es ezt régebben meg is beszéltem velük, hogy a saját dolgaimat e fizetem azert nem kerek tölük semmilyen pénzt, ezzel segitem öket, mert akkor ram már nem kell kiadniuk, de nekem is meg lesz az amit szeretnék!

2014. aug. 25. 18:02
 20/31 anonim ***** válasza:
0%
Nekem a lányom mindig oda adta az egészet aztán együtt számoltunk mi hova kell. Mindig is meg kaptam amit meg tudtunk neki adni , most is vissza hordja ami kell neki.
2014. aug. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!