Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi olyan 18 éves ember...

Mennyi olyan 18 éves ember van aki haza adja (vagy elkérik a szülei) a nyári munkájából keresett pénzének a felét?

Figyelt kérdés

2014. aug. 25. 15:57
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Ja de azt ne mondjam, h ott van a járulekok amiket kap ránk anyám! És amit a mamámtol vagy a rokonoktol kapot összeget anyam kérdezés nélkül elveszi tölem es az öcsemtöl! Többnyire meg se mondja mire kell neki!
2014. aug. 25. 18:10
 22/31 anonim ***** válasza:
84%
Nekem sose kellett hazaadnom, anyukám szerint az az én pénzem, neki hozzá nincs köze. Azt persze hozzá kell tenni, hogy apámtól kicsit több mint 100 ezer forintot kap gyerektartás gyanánt.
2014. aug. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Kinek milyen a családi kassza , kinek szükség van rá kinek nem . Pénztárca függő , nekünk minden forint számít.
2014. aug. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 Fényember ***** válasza:
82%
Minket se vet fel nagyon a pénz (mindkét szülőm tanár...)..és sose vetett fel. Bátyáim már 16 éves korukban elkezdtek diák melózni, de a szüleim ha a leggányabb helyzetbe is voltak se kérték el tőlük (legfeljebb kölcsön) mert az az ő pénzük volt, ők dolgoztak meg érte, mellesleg meg nem ők döntöttek úgy hogy legyen 3 gyerekük, talán a szüleimnél ez amolyan büszkeség kérdése is hogy "ne már hogy majd a gyerekeink tartsanak el minket". E mellet a bátyáim arra költötték a pénzt amire akarták, és ezeknek ellenére is volt/van hogy kérnek a szüleinktől. Mindketten egyetemisták, így még mindig csak diák melójuk van.
2014. aug. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
71%

Húha, azt a mindenit...végig sem olvasom már az egészet, odáig jutottam, hogy:munkálya, eligya, elkölcse...

Ne add oda a pénzed, vegyél inkább egy helyesírási szótárt!

2014. aug. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
84%
Én, amikor diákmelóztam a nyáron, meg se fordult a fejemben, hogy talán adnom kellene a pénzemből másoknak is.:D Igazából ezen az oldalon ismerkedtem meg azzal, hogy milyen sok család elkéri a gyereke pénzét. Ez nekem nagyon fura. Ha majd lesz saját családom, én sosem fogom elkérni a gyerekem diákmunkával szerzett pénzét. Az oké, hogy egy felnőtt, teljes állásban dolgozó valamennyit ad a rezsibe, főleg, ha nem is akar elköltözni otthonról, de egy diák... ugyan. Ez annyira szánalmas.:/
2014. aug. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
#24 -#26 Köszönöm én is így gondoltam! :)
2014. aug. 25. 19:54
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anya mindig azt mondta, hogy ez az én pénzem, én kerestem meg, az enyém, nem kell hazaadnom. De ha szükség lett volna rá, adtam volna be a családi kasszába. De a saját dolgaimat (ruhák, tusfürdő, kozmetikai cuccok, szórakozás céljából elköltött pénz, stb) a saját pénzemből finanszíroztam.
2014. aug. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Nekem evidens volt 16 éves koromban is, hgy leadtam a fizum, és megkerdeztem,mhogy vehetek-e ezt azt( általában ruhára költöttem/költötték az egészet, magyarul arra, amit egyébként a szûleimnek kellett volna megvenniük)
2014. aug. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
73%

Én nem azért fogok gyereket szülni, hogy majd a szemére vessem, hogy mennyibe került az eltartása, hiszen MI vállaltuk be, hogy gyereket neveljünk, nem a gyerek kérte, hogy megszülessen, ételt, ruhát, megfelelő körülményeket KÖTELESSÉGÜNK adni, ezért hálát nem várnék.

A pénzét ő kereste, kemény munkával, nekem ahhoz semmi közöm, nem én dolgoztam meg. Nem hogy a felét nem kérném el, de egy fillért se.

És mivel én nem a jövőbeli haszonért, vagy megélhetésért szülök, ezért nekem 18 év felett is gyerekem marad a gyerekem, és ugyanúgy kap ételt, szállást, szeretetet, mint 17 évesen.


Amennyiben kihasznál, és nem családként viselkedünk, az más tészta, de én nem fogok a gyerekemből nyerészkedni, ha meg egy gyerek ellátása probléma, nem gyártok gyereket.


Ezért cserébe csak annyit várok el, hogy a pénzét eltegye, ne elszórakozza, és a saját életének megkezdésére gyűjtsön, mert az az egészséges. De a pénzét sosem veszem el, nem érdekem hátráltatni.

2014. aug. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!