Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet megfelelni egy...

Hogy lehet megfelelni egy szulonek?

Figyelt kérdés

Lany vagyok, mivel se parom, se ferjem, ezert fontos a megjelenes, tehat szoktak ruhakat vasarolni.

Szoktam kapni penzt nagyszuloktol, keresztszuloktol, tolunk is, viszont barmire koltom nem tetszik nekik.

Ha ruhakata, parfumot, hajapolot, sminkcuccot veszek akkor veszekszenek velem, ha konyveket, akkor is, ha a szobamba visztargyakat, akkor is, ha le akarom cserelni a szonyegemet, az a baj, ha csajokkal megyunk diszkoba/pizzazni, az is felesleges penzkidobas szerintuk. Tenyleg nem tudom, hogy akkor mi lenne a megfelelo.

Masbol nem tudok ilyesmit venni, ok pedig nem vesznek nekem ilyesmit.


2014. aug. 30. 17:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Arrol nem is beszelve, hogy barmit csinalok, megszolnak. Miert nem mesz ide-oda, miert ezt csinalod...
2014. aug. 30. 17:39
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Arra még nem gondoltál, hogy azt szeretnék, hogy NE verd el, hanem megtakarítsd a pénzedet, hogy minél előbb önálló lehess?
2014. aug. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
Szia. Szerintem költsd arra a pénzed amire akarod, ha megszólnak ha nem. De mindenesetre le kéne velük ülnöd, és megbeszélned, hogy mért nem jó nekik semmi...
2014. aug. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Most leszek 1. eves egyetemista, es folyton azzal jonnek, hogy ugyis az enyem lesz a haz. Akkor mirol beszelunk?
2014. aug. 30. 17:54
 5/11 anonim ***** válasza:
költözz el.
2014. aug. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

ma 17:43

Takaritsam meg, megis mire? Hogy ott uljon a szekrenyben a penz, es soha nem megyek sehova, soha nem veszek magamnak se ruhat, semmit, ocsmany, budos legyek, kozben meg oruljek, hogy van ennyi meg ennyi penzem.\

Hat bocsi, de fiatal vagyok, es latom, hogy a tobbi csajnak mennyi cucca van.

2014. aug. 30. 17:56
 7/11 anonim ***** válasza:
Túlságosan fontosnak tartod a külsőségeket! A szüleid nem rosszat akarnak Neked. Kérted egyszer is anyukád tanácsát, hogy mit vegyél a saját pénzedből? Amúgy, ha egyetemista leszel, meglátod mennyi más dolog van a világon, ami megelőzi a sok ruhát, parfümöt, hajápolót, dísztárgyakat. Tanulj szorgalmasan, hogy diplomásként élvezhesd majd az életet. Melyik egyetem hallgatója vagy? Jó tanulást.
2014. aug. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tudom, milyen az egyetemi elet, mert 1 evet mar jartam egyetemre. Es oszinten szolva abszolut nem valtozott meg az ertekrendem,
2014. aug. 30. 18:53
 9/11 anonim ***** válasza:

Az a bajuk, hogy elvered az egészet. Nem azt mondom, hogy ne költs magadra, de nem kell az összeset elverni ilyenekre. Az meg miért foglalkoztat, hogy MÁSOKNAK mennyi cucca van? Nem mások ruhatárához/sminkjeihez kell igazodni.

Attól, hogy nem vered el az egészet még nem leszel koszos, büdös, szóval ezzel nagy butaságot mondtál.

Egy részét el kéne rakni, mert bármikor beüthet valami: hirtelen bedögölhet a mobilod, a monitorod, ellophatják/elhagyhatod az irataidat, neadjisten valami bajod lesz és a gyógyszer egy vagyonba kerül majd. Elteheted, hogy később tudj jogsit csinálni vagy valami hasznos, maradandó dologra összespórolni.

2014. aug. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Answer from M. válasza:
Mit tanulsz az egyetemen? Remélem lesz majd jól fizető állásod, szereted majd a munkád, és arra költöd a pénzed amire akarod. Mindenki más személyiség, én pl. nagyon spórolós vagyok, mégis tudok olcsón jó dolgokat (pl. cipőt, ruhát, parfümöt) kifogni. Ha plázában vásárolsz érdemes lenne olcsóbb helyeket is megnézned, pl. kínai áruház. Ha meglátsz egy jó cuccot ne vedd meg azonnal, keresgélj hátha találsz egy olcsóbbat és csinosabbat. Leltározz otthon, válogasd ki azokat a használati dolgaidat (ruha,cipő,könyv) amiket már nem használsz, hirdesd őket interneten, add el. Ha kapsz rokonoktól, nagyszülőktől pénzt ne verd el egyből, rakd el, gyűjtsd! Ki tudja, később jól jöhet egy kis dugipénz. Ne egyből azt a kérdést tedd fel hogy lehet megfelelni a szülőknek, hanem hogy min kellene változtatnod. Segíts otthon a házimunkában, legyél kedves,közvetlen a családoddal, ne költsd el egyből a zsebpénzed. Szerintem ennyi éppen elég. A csajokkal ha pizzázni mennétek vagy diszkóba hívd el őket magadhoz nézzetek meg egy jó filmet, nassoljatok.. stb. Bulizni azért kell, de mértékkel. A reklám sokszor értelmetlen dolgok vásárlására csábít minket, csak azt vedd meg amire feltétlenül szükséged van, és használod is. Nem kioktatásnak szántam, csak szerettem volna hasznos tanácsot adni neked. :)
2014. aug. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!